Господарський суд харківської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"02" листопада 2020 р.м. ХарківСправа № 922/3335/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калантай М.В.
розглянув матеріали
позовної заяви Керівника Харківської місцевої прокуратури №3, м.Харків до Харківської міської ради, м.Харків , Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради, м.Харків , Фізичної особи-підприємця Гогсадзе Зази Георгійовича, м.Харків , Фізичної особи ОСОБА_1 , м.Харків про визнання недійсними рішення та договору, скасування записів та витребування майна
ВСТАНОВИВ:
Керівник Харківської місцевої прокуратури №3 (надалі - прокурор) звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Харківської міської ради (надалі - перший відповідач), Управління комунального майна та приватизації Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради (надалі - другий відповідач), Фізичної особи-підприємця Гогсадзе Зази Георгійовича (надалі - третій відповідач), Фізичної особи ОСОБА_1 (надалі - четвертий відповідач), в якому просить:
- визнати незаконним та скасувати п. 21 додатку 1 до рішення 14 сесії Харківської міської ради 7 скликання "Про відчуження об`єктів комунальної власності територіальної громади м. Харкова" від 20.09.2017 №757/17;
- визнати недійсним договір купівлі-продажу нежитлових приміщень від 17.11.2017 №5516-В-С, укладений між Управлінням комунального майна та приватизації Департаменту економіки і комунального майна Харківської міської ради та фізичною особою - підприємцем Гогсадзе Зазою Георгійовичем, посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Саутенко Н.В. і зареєстрований в реєстрі за №4237;
- витребувати у ОСОБА_1 на користь територіальної громади міста Харкова нежитлові приміщення 1-го поверху №1-:-21 площею 240,7кв.м., 2-го поверху №44-:-55 площею 270,1 кв.м., нежитлові приміщення підвалу №01-:-03 площею 38,6 кв.м. та 1-го поверху №22-:-25 площею 34,7 кв.м. в літ. "А-2" за адресою: АДРЕСА_1 ;
- скасувати запис про проведену державну реєстрацію права власності за №33432394 від 27.09.2019 на нежитлові приміщення 1-го поверху № 1-:-21 площею 240,7 кв.м., 2-го поверху №44-:-55 площею 270,1 кв.м., в літ. А-2 за адресою: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1;
- скасувати запис про проведену державну реєстрацію права власності за №33432926 від 27.09.2019 на нежитлові приміщення підвалу №01-:-03 площею 38,6кв.м. та 1-го поверху №22-:-25 площею 34,7 кв.м. в літ. "А-2" за адресою: АДРЕСА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1.
Дана позовна заява надійшла до суду 19.10.2020.
Частинами 6, 7 статті 176 ГПК України визначено, що у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Оскільки четвертим відповідачем у позовній заяві прокурора була вказана фізична особа, що не є підприємцем, судом 20.10.2020 було направлено відповідний запит до органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи.
30 жовтня 2020 року до суду надійшла відповідна інформація на цей запит, відповідно до якої ФО ОСОБА_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Таким чином, органом реєстрації було підтверджено адресу четвертого відповідача, що була вказана прокурором у позовній заяві.
У зв`язку з цим, а також враховуючи те, що позовна заява відповідає вимогам процесуального законодавства, суд вважає за можливе відкрити провадження у справі.
Згідно з частиною другою статті 176 ГПК України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
При цьому суд зазначає, що відповідно до статей 12, 247 ГПК України, з огляду на ціну позову, категорію справи та характер спірних правовідносин, дана справа не може бути визнана малозначною, а тому вона підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Також, суд зазначає, що прокурором у позові вказано як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Фізичну особу ОСОБА_2 .
Відповідно до статті 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У зв`язку з цим, оскільки з матеріалів позовної заяви вбачається, що право власності на спірне нерухоме майно перейшло до Фізичної особи ОСОБА_1 на підставі договору дарування, укладеного саме з Фізичною особою ОСОБА_2 , яка, у свою чергу, отримала дане майно на підставі договорів, укладених з ФОП Гогсадзе З.Г., рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки даної фізичної особи, а тому її слід залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів.
Керуючись статтями 50, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , код НОМЕР_1 ).
4. Призначити підготовче засідання на "24" листопада 2020 р. об 11:30 .
5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 3-й поверх, зал № 323.
6. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов в п`ятнадцять днів з дня вручення цієї ухвали про відкриття провадження у справі.
7. Встановити, що відповідь на відзив може бути подана позивачем протягом п`яти днів з дня отримання відзиву.
8. Встановити, що заперечення може бути подане відповідачем протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали про відкриття провадження у справі.
9. Встановити, що письмові пояснення щодо позову або відзиву можуть бути подані третьою особою протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали про відкриття провадження у справі та копій позовної заяви або відзиву.
10. Попередити учасників справи, що відповідно до вимог ч.5 ст.165, ч.3 ст.166, ч.3 ст.167, ч.3 ст.168 ГПК України копії відзиву, відповіді на відзив, заперечення, а також письмових пояснень третьої особи та доданих до них документів повинні бути надіслані (надані) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) до суду.
11. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі з сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
12. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
13. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
14. Ухвалу підписано 02.11.2020.
Суддя М.В. Калантай
| Суд | Господарський суд Харківської області |
| Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
| Оприлюднено | 02.11.2020 |
| Номер документу | 92556011 |
| Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калантай М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні