Справа № 163/2646/20
Провадження № 2-о/163/37/20
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 жовтня 2020 року Любомльський районний суд Волинської області
в складі головуючого судді Чишія С.С.
з участю секретаря Філімонюк О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Любомль в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення (заінтересована особа - Любомльська райдержадміністрація Волинської області),
в с т а н о в и в :
У заяві ОСОБА_1 просить ухвалити рішення про встановлення факту належності її матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданого Любомльською райдержадміністрацією на підставі розпорядження від 09 лютого 2005 року № 28 Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 652201.
Вимоги обґрунтувала тим, що після смерті матері спадщину прийняла у встановленому порядку. До складу спадщини увійшли земельні ділянки, які належали матері на праві власності на підставі вищевказаного Державного акту. Проте при оформленні спадщини нотаріус виявив невідповідність цього правовстановлюючого документа із свідоцтвом про смерть в частині написання прізвища матері, яке у Державному акті записане " ОСОБА_2 " замість правильного " ОСОБА_2 ", що ставить під сумнів факт належності цього документу матері. Вважає таку невідповідність очевидною помилкою, допущеною посадовою особою через неуважність. Виправлення цієї помилки в адміністративному порядку неможливе, тому звернулась в суд з даною заявою з метою реалізації своїх спадкових прав.
В судове засідання учасники справи не з`явились.
Заявник в канцелярію суду подала заяву про підтримання заявлених вимог і розгляд справи за її відсутності.
Від Любомльської райдержадміністрації як заінтересованої особи жодні заяви чи клопотання по суті заявлених вимог та процедури розгляду не надійшли.
За таких обставин суд провів розгляд справи в порядку ч.2 ст.247 ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Аналізом доказів суд встановив такі фактичні обставини.
Згідно із копією свідоцтва серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Полапи Любомльського району Волинської області.
Після смерті ОСОБА_2 спадщину прийняла її дочка заявник ОСОБА_1 , що доводиться копією рішення Любомльського районного суду від 22 червня 2017 року.
Відповідно до копії виданого 15 липня 2002 року Полапівською сільською радою свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії НОМЕР_3 ОСОБА_2 має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства СГВК "Полапівське" села Полапи.
Розпорядженням Любомльської райдержадміністрації від 09 лютого 2005 року № 28 надано згоду на виділення земельних ділянок громадянам - власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) та видачу державних актів на право власності на земельні ділянки згідно списку.
Як вбачається із цього списку, під № 62 значиться ОСОБА_2 , якій відводиться в натурі (на місцевості) 1,35 га земельної частки (паю) на території Полапівської сільської ради.
Відповідно до копії виданого Любомльською райдержадміністрацією 30 квітня 2009 року Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 652201 вбачається, що він виданий на ім`я ОСОБА_2 на підставі розпорядження Любомльської райдержадміністрації від 09 лютого 2005 року № 28 про те, що вона є власником розташованої на території Полапівської сільської ради Любомльського району Волинської області земельної ділянки площею 1,35 га для ведення особистого селянського господарства.
Аналізуючи зміст досліджених письмових доказів та враховуючи перебування оригіналу Державного акту в заявника як спадкоємця, вбачається достатньо підстав вважати, що цей правовстановлюючий документ стосується і належить саме матері заявника, спадкодавцю ОСОБА_2 , а виявлені у ньому невідповідності в написанні її прізвища як " ОСОБА_2 " є не інакше як допущеною помилкою, яка не дає жодного сумніву щодо належності цього документу спадкодавцю.
Встановлення факту належності Державного акту на право власності на земельну ділянку для заявника має юридичне значення для реалізації нею спадкових прав після смерті матері.
Отже, суд встановив достатні та обґрунтовані підстави для задоволення заяви у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.259, 264, 265, 294, 319 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Заяву задовольнити повністю.
Встановити, що виданий 30 квітня 2009 року на підставі розпорядження Любо-мльської райдержадміністрації від 09 лютого 2005 року № 28 Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 652201 на ім`я ОСОБА_2 , стосується і належить ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення протягом 30 днів з дня його проголошення може бути подано апеляційну скаргу до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Ім`я заявника - ОСОБА_1 ; місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП - НОМЕР_2 .
Найменування заінтересованої особи - Любомльська райдержадміністрація Волинської області; місце знаходження: вулиця Незалежності 23, місто Любомль Волинської області; код ЄДРПОУ - 04051448.
Головуючий : суддя С.С.Чишій
Суд | Любомльський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2020 |
Оприлюднено | 03.11.2020 |
Номер документу | 92560084 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Любомльський районний суд Волинської області
Чишій С. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні