Справа № 297/2024/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2020 року м. Берегове
Берегівський районний суд Закарпатської області в особі: головуючого Михайлишин В. М., за участю секретаря Куні О.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог щодо предмету позову на стороні позивача виконавчий комітет Квасівської сільської ради Берегівського району про визнання особи, такою що втратила право користування житлом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась із позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог щодо предмету позову на стороні позивача виконавчий комітет Квасівської сільської ради Берегівського району, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, а саме будинку АДРЕСА_1 .
Позов мотивований тим, що позивач є власником вказаного будинку, що підтверджується відповідним записом у довідці про склад сім`ї, де уповноваженим власником зазначена ОСОБА_1 , а також випискою з погосподарської книги села від 28.08.2020 року № 139. На даний час в будинку проживає позивач, її донька ОСОБА_3 та онук ОСОБА_4 .. Також у будинку зареєстрований відповідач ОСОБА_2 , колишній зять позивача, який останній раз був у будинку 13 січня 2019 року, після чого поїхав на заробітки. Так, відповідач створює незручності позивачу у користуванні і розпорядженні будинком, оскільки не сплачує комунальні послуги, не несе інших витрат по утриманню будинку та не приймає участі у спільному побуті. У зв`язку з цим позивач звернувся до суду.
Згідно ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
У відповідності до ч. 1 ст. 278 ЦПК України відповідач відзив щодо позову не подав.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути припинення дії, яка порушує право.
Згідно до ч. 1 ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до виписки з погосподарської книги села від 28.08.2020 року № 139 головою домогосподарства, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 11).
Згідно довідки про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб № 140 від 28.08.2020 року, виданої виконавчим комітетом Квасівської сільської ради Берегівського району Закарпатської області встановлено, що у будинку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровані наступні особи: власник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 10).
Заочним рішенням Берегівського районного суду Закарпатської області від 04 лютого 2020 року шлюб, зареєстрований 22 серпня 1998 року, про що у виконавчому комітеті Квасівської сільської ради Берегівського району, Закарпатської області, зроблений актовий запис за № 03, між ОСОБА_3 , мешканкою АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 та ОСОБА_2 , мешканцем АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 - розірвано (а.с. 9).
Статтею 41 Конституції України та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції від 17.07.1997 року № 475\97-ВР, якими закріплено принцип непорушності права приватної власності, що означає право особи на безперешкодне користування своїм майном, право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд, вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону, незалежно від волі інших осіб (статті 316, 317, 319, 321 ЦК України).
Згідно ст. 317 ЦК України, власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов`язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом (ч.ч. 1, 7 ст. 319 ЦК України).
Згідно до ч. 1 ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням.
Згідно до ч. 2 ст. 405 ЦК України член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Частиною 2 ст. 406 ЦК України передбачено, що сервітут може бути припинений за рішенням суду на вимогу власника майна за наявності обставин, які мають істотне значення.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , при цьому більше одного року не проживає за вказаною адресою та добровільно не знявся із реєстрації місця проживання, чим порушує права власника, тому позов є підставним і підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 141, 280-282, 284, 289, 352, 354, 355 ЦПК України, ст.ст. 16,321, 391, 405, 406 ЦК України, ст. 7 Закону України Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні , суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 , мешканки АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 до ОСОБА_2 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , третя особа без самостійних вимог щодо предмету позову на стороні позивача виконавчий комітет Квасівської сільської ради Берегівського району, який знаходиться за адресою: с. Квасово, вул. Леніна, 77, Берегівського району, Закарпатської області, код ЄДРПОУ 22111214, про визнання особи, такою що втратила право користування житлом - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , таким, що втратив право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга може бути подана до Закарпатського апеляційного суду через Берегівський районний суд Закарпатської області.
Суддя Михайлишин В. М.
Суд | Берегівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92571743 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Берегівський районний суд Закарпатської області
Михайлишин В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні