ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про поновлення провадження у справі
03 листопада 2020 року Справа № 923/1000/18
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , розглянувши справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія", м. Херсон, код ЄДРПОУ 19235970,
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "Резтех", м. Херсон, код ЄДРПОУ 37353315,
про стягнення дійсної (ринкової) вартості майна пропорційно частці у статутному капіталі товариства, виплату належної частини прибутку, одержаного товариством.
Без виклику учасників провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд -
в с т а н о в и в :
Ухвалою від 15 листопада 2020 року зупинено провадження у справі № 923/1000/18 до закінчення Корабельним районним відділом державної виконавчої служби міста Херсон Головного територіального управління юстиції у Херсонській області виконання ухвали від 23.04.2019р. у справі № 923/1000/18 з тимчасового вилучення у Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельний дім «Резтех» доказів для дослідження судом.
Вказаною ухвалою суд зобов`язав Корабельний РВ ВДВС ГТУЮ у Херсонській області повідомити суд про усунення обставин, що викликали зупинення провадження у справі.
28 жовтня 2020 року до суду від Корабельного РВ ВДВС ГТУЮ у Херсонській області супровідним листом надійшла постанова про повернення виконавчого документа стягувачу на підставі п.6 ч. 1 ст.37 Закону України "Про виконавче провадження".
Отже, для вирішення питання щодо подальшого розгляду справи, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі та призначити підготовче засідання у справі.
За приписами ст. 230 ГПК України провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій його було зупинено.
Суд поновлює провадження у справі на стадії розгляду справи у підготовчому провадженні.
Відповідно до статті 113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Згідно ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання. Завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. Підготовче провадження має бути проведене протягом 60 днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на 30 днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Разом з тим згідно з приписами статті 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013 року, Папазова та інші проти України від 15.03.2012року).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
Також судом враховано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Дослідивши матеріали справи, суд врахував характер спірних правовідносин, наявність необхідних доказів у матеріалах справи та вважає за необхідне продовжити строк проведення підготовчого провадження у справі на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Керуючись статями 177, 182, 183, 230, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Поновити провадження у справі № 923/1000/18.
2. Продовжити строк проведення підготовчого провадження у справі №923/1000/18 на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
3. Призначити розгляд справи у підготовчому засіданні на 26 листопада 2020 року о 12:00 год., яке відбудеться в залі судових засідань № 207, Господарського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Театральна, 18).
4. Повідомити учасників справи про можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції (поза межами суду), можливість подати процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис".
5. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 03.11.2020.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92587420 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні