Справа № 285/4080/20
провадження № 2/0285/1259/20
У Х В А Л А
02 листопада 2020 року м. Новоград-Волинський
Суддя Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області Мозговий В.Б. розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новоград-Волинська районна державна адміністрація, про визнання права на земельну частку (пай),-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новоград-Волинська районна державна адміністрація, про визнання права на земельну частку (пай).
Подана позовна заява не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, оскільки позивачем не долучено документів, що підтверджують сплату судового збору.
Згідно ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ЗУ Про судовий збір за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, в даному випадку, судовий збір за подання заяви майнового характеру справляється в розмірі 840 грн. 80 коп . Сплата судового збору згідно закону здійснюється через банківські установи чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника.
До позовної заяви ОСОБА_1 не долучено документів про сплату судового збору, однак остання посилається на п. 13 ч.1 ст. 5 ЗУ Про судовий збір і вважає, що вона звільнена від сплати судового збору як учасник бойових дій.
Суддя приходить до висновку про хибність позиції заявника.
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» . У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань.
Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону.
Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статтей 12, 22 Закону № 3551-ХІІ.
Вказана правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 12 лютого 2020 року в справі № 545/1149/17 (провадження № 14- 730цс19).
Враховуючи вищевикладене, оскільки вказана позовна заява не стосується порушення прав позивача, як учасника бойових дій, суд приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для можливості усунення її недоліків.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, Закону України Про судовий збір , суддя -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Новоград-Волинського району, третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Новоград-Волинська районна державна адміністрація, про визнання права на земельну частку (пай) - залишити без руху.
Роз`яснити позивачу, що недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до суду квитанції про сплату судового збору в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.
Проплату судового збору здійснити на р/р UA 588999980313141206000006795, код ЄДРПОУ 37808366, МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101; отримувач Новоград-Волинська ОТГ; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) обов`язково із зазначенням ідентифікаційного коду та суті позову (наприклад: за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, поділ майна, визнання права власності).
Надати позивачу строк для усунення недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Б. Мозговий
Суд | Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92590764 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Цивільне
Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області
Мозговий В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні