Справа № 308/10266/20
1-кс/308/4252/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 жовтня 2020 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотанняс старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_3 , погоджене в.о. начальника відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В:
З поданого клопотання та матеріалів, доданих до нього, встановлено, що слідчим управліннямГУНП вЗакарпатській областіпроводиться досудоверозслідування укримінальному провадженні№12020070000000249за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, відомості про яке 22.09.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У ході досудового розслідування встановлено, що до СУ ГУНП в Закарпатській області з УСР в Закарпатській області ДСР НП України надійшли матеріали про те, що на виконання доручення ДСР НП України від 25.11.2019 року від №776/55/02-2019 року щодо вжиття заходів, спрямованих на захист бюджетних коштів від злочинних посягань та їх цільового використання було встановлено, що посадові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) уклали договір з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) на постачання медичного обладнання та у подальшому здійснили оплату за придбаний товар, при цьому сплативши ПДВ по зазначеному договору на користь « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), чим самим здійснили розтрату бюджетних коштів, оскільки відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19)» №540-IX від 30.03.2020 року передбачено те, що тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню па території України коронавірусної хвороби (СОVID-19), звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (СОVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
Вище зазначений факт описаний у висновку аналітичного дослідження №27/07-16-16-00-13/31519691 від 07.09.2020 року про результати дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або інших правопорушень при здійсненні операції з постачанням обладнання на замовлення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в період з 01.01.2018 по 01.10.2020 року.
Так, розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 має відкриті банківські рахунки у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (МФО: НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: рахунки № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_5 (долар США), № НОМЕР_5 (євро), а отже у володінні даного банку знаходяться роздруківки руху коштів по вказаних рахунках в період з 01.01.2018 по 01.10.2020 з розшифровкою всіх контрагентів, на паперових носіях та в електронному вигляді, а також документи, що засвідчують рух коштів по даним рахункам за вище вказаний період, в тому числі платіжні доручення, меморіальні ордери та інші документи.
Виходячи з вищенаведеного, документи до яких планується отримати тимчасовий доступ - це документи на паперових носіях та в електронному вигляді, які містять інформацію про розрахункові банківські операції рух грошей на банківських рахунках № НОМЕР_4 (долар США) № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_5 (долар США), № НОМЕР_5 (євро), за період з 01.01.2018 по 01.10.2020, відкритих у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " МФО: НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Підставою вважати, що документи перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " є висновок аналітичного дослідження відділу ІНФОРМАЦІЯ_5 за №27/07-16-16-00-13/31519691 від 07.09.2020.
Крім того, відповідно до Переліку документів, що утворюються в діяльності Національного банку України та банків України, із зазначенням строків зберігання, затвердженого постановою Правління Національного Банку України від 08.12.2004р. за №601, виписки з особового рахунку клієнтів (позиція 661), інформація про сальдо за поточними і розрахунковими рахунками клієнтів (позиція486) у банках України, їх філіях, представництвах та відділеннях зберігаються 5 років.
Документи, які містять інформацію про розрахункові банківські операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , мають значення для встановлення відомостей щодо придбання та реалізації, матеріальних цінностей (будівельних матеріалів), підтвердження інших розрахунків з СГД - постачальниками, покупцями (або навпаки), в період з 01.01.2018 по 01.10.2020, а отже, для визначення об`єкта оподаткування зазначеного суб`єкта господарської діяльності у період вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, інформація про розрахункові банківські операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , має суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення.
Іншим способом отримати інформацію про розрахункові банківські операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , не можливо, оскільки дана інформація містить відомості, які становлять, згідно ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» - банківську таємницю.
Відповідно до п.3 ст.62 зазначеного Закону слідче управління ГУНП в Закарпатській області до кола суб`єктів, на письмову вимогу яких надається інформація, яка містить банківську таємницю, не належить. Отримати вказану інформацію орган досудового розслідування може виключно на підставі ухвали слідчого судді. У відповідності до Постанови Управління НаціональногоБанку Українивід 14.07.2006№267,якою затвердженоправила зберігання,захисту,використання тарозкриття банківськоїтаємниці»,а самеп.4.1Розділу 4 вилучення речей і документів, які містять інформацію, що становить банківську таємницю, проводиться на підставі ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей та документів.
Отже, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та встановлення факту оплати ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 за придбання поставленого товару, а також отримання коштів від НКП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за продаж поставленого товару, враховуючи, що іншими способами довести фактичні розрахункові операції по банківським рахункам неможливо, а банківські та фінансово-господарські документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »код ЄДРПОУ НОМЕР_6 мають значення речових доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність отримати тимчасовий доступ та можливість вилучення документів, що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (МФО: НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 )
У судове засідання слідчий не з`явився. Подав до суду заяву, в якій просить розглянути подане ним клопотання без його участі за наявним у справі матеріалами. Подане клопотання підтримує та просить його задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, тимчасовий доступ до яких просить слідчий, в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду клопотання повідомлявся судом належним чином, однак його неявка відповідно до вимог ч. 4 ст. 163 КПК України не є перешкодою для розгляду клопотання.
На підставі ч. 4 ст. 107 Кримінального процесуального кодексу України, фіксація процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснювалася.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя виходить з наступного.
Відповідно до ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. ч. 5, 6 ст.163КПК України судпостановляє ухвалупро наданнятимчасового доступудо речейі документів,якщо сторонакримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
За приписами п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, інформація, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно з ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку, є банківською таємницею.
У межахкримінального провадження№12020070000000249відомості прояке внесенідо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань 22.09.2020за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, орган досудового розслідування звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до інформації, що містить охоронювану законом таємницю. В обґрунтування поданого клопотання слідчим надано: витяг з ЄРДР від 02.10.2020, рапорт від 05.08.2020, договір від 29.04.2020 №08-21-113 з додатками, платіжне доручення №1 від 29.04.2020, висновок аналітичного дослідження №27/07-16-16-00-13/31519691 від 07.09.2020.
Як випливає з висновку аналітичного дослідження №27/07-16-16-00-13/31519691 від 07.09.2020 в діях службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » при здійсненні операції з поставки на адресу Комунального неприбуткового підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » медичного обладнання Системи ПЛР в режимі реального часу Rotor Gene Q 5 plex HRM виробник Qiagen Німеччина Код УКТЕЗ 9027500000 в квітні 2020 року, в результаті якої вони ймовірно незаконно заволоділи коштами місцевого бюджету і в результаті чого було нанесено збитки місцевому бюджету орієнтовно на загальну суму 245000,00 грн., наявні ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Слідчим в клопотанні зазначено, що розрахункові банківські операції ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснює через відкриті в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ) банківські рахунки, а саме: № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_5 (долар США), № НОМЕР_5 (євро).
Слідчий суддя враховує, що слідчим наведені правові підстави для застосування вказаного виду заходу забезпечення кримінального провадження, вказана інформація може мати важливе значення для встановлення фактичних даних у кримінальному провадженні, отримані відомості можуть використовуватися як докази, іншим способом довести обставини неможливо. Разом з тим, враховуючи вищенаведене, слідчий суддя вбачає за доцільне задовольнити клопотання лише в частині надання тимчасового доступу до інформації про рух коштів із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, що здійснювались по банківським рахункам, які перебувають у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_3 ), а саме: № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_5 (долар США), № НОМЕР_5 (євро) у період укладення договору №08-21-113 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та його виконання (поставки товару та проведення розрахунків), тобто у квітні 2020 року. В іншій частині клопотання слід відмовити, оскільки органом досудового розслідування не обґрунтовано яке значення для кримінального провадження матимуть інші відомості, про доступ до яких він просить у клопотанні.
Щодо кола осіб, визначених слідчим у клопотанні, доступ яким до інформації, яку він має намір отримати згідно клопотання про тимчасовий доступ, слідчий суддя зазначає наступне. Старший оперуповноважений в ОВС УСР в Закарпатській області ДСР Національної поліції України майор поліції ОСОБА_5 , а також працівники ОУ ГУ ДФС за територіальною юрисдикцією, визначені відповідним дорученням, постановою щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст. ст. 36, 40, 41 ч. 6 ст. 218 КПК України не є слідчими по даному кримінальному провадженню, а відтак не є стороною кримінального провадження згідно з положеннями п.19 ч. 1 ст. 3 КПК України.
Відповідно до положень ст. 165 КПК України, особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 309, 372 КПК України,слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Закарпатській області майор поліції ОСОБА_3 , погоджене в.о. начальника відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, задовольнити частково..
Надати сторонікримінального провадження старшому слідчомувідділу розслідуваннязлочинів усфері господарськоїта службовоїдіяльності СУГУНП вЗакарпатській областімайору поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації з можливістю отримання копії такої, як в друкованому, так і в електронному вигляді, яка перебуває у володінні Акціонерного товариства« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (юридична адреса: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код - НОМЕР_7 ), а саме до інформації: про рух коштів із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), що здійснювались по банківським рахункам: № НОМЕР_4 (долар США), № НОМЕР_4 (євро), № НОМЕР_4 (українська гривня), № НОМЕР_5 (українська гривня), № НОМЕР_5 (долар США), № НОМЕР_5 (євро) у період з 01.04.2020 по 30.04.2020.
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Строк дії ухвали - один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України зметою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92598430 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Хамник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні