ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/44250/20-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 жовтня 2020 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е., за участю секретаря Кузуб А.Т., слідчого Карасьової Л.О. розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Києві провадження за клопотанням слідчого слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Карасьової Л.О. про продовження строку досудового розслідування за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019100000000293 від 19.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Слідчий слідчої групи Головного слідчого управління Національної поліції України Карасьова Л.О. звернулась до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням погодженим із прокурором, про продовження строку досудового розслідування на 12 місяців.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019100000000293 від 19.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що службові особи КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва (замовник), ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" (генеральний підрядник), ТОВ Інститут Київдормістпроект (генеральний проектувальник), ДП Науково-дослідний інститут будівельного виробництва та ФОП ОСОБА_1 шляхом штучного завищення вартості об`єкту будівництва - будівництво Великої Окружної дороги на ділянці від просп. М. Рокоссовського до вул. Богатирської з будівництвом транспортної розв`язки в різних рівнях та внесення до проектно-кошторисної документації відповідних змін, вчинили замах на заволодіння коштами міського бюджету в сумі 800 млн. грн., які повинні були бути перераховані на рахунок Генерального підрядника будівництва ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" .

Так, встановлено, що в 2016 році КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва (код ЄДРПОУ 05445267, м. Київ, вул. Болбочана, 6) за результатами проведених конкурсних торгів із ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" (код ЄРДПОУ 39532133, м. Київ, вул. Чигоріна, 18, офіс 325) укладено договір на виконання робіт по об`єкту Будівництво Великої окружної дороги на ділянці проспекту М. Рокоссовського до вулиці Богатирська з будівництва транспортної розв`язки в різних рівнях на суму 325 млн.

В подальшому на початку 2017 року у невстановлених посадових осіб ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" виник злочинний умисел на вчинення розтрати та заволодіння коштами міського бюджету з подальшим їх привласненням, для чого було розроблено механізм штучного завищення вартості будівництва вказаного об`єкту.

Реалізуючи злочинний умисел, з метою обґрунтування штучного завищення вартості будівництва окружної дороги на згаданому відрізку посадовими особами ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" до вказаної протиправної діяльності було залучено директора проектної організації - ТОВ Інститут Київдормістпроект ОСОБА_2 , який в квітні 2017 року направив на адресу КП лист про виявлення непридатності грунтів для будівництва окружної дороги та необхідності його вивезення та заміни на пісок.

З метою обґрунтування завищення вартості будівництва окружної дороги на згаданому відрізку, КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва наприкінці жовтня 2017 року укладено договір з ФОП ОСОБА_1 , яким надано технічний звіт про наявність слабких грунтів на відрізку будівництва, які підлягають заміні.

Крім того, з метою додаткового обґрунтування завищення вартості будівництва окружної дороги генеральним підрядником ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" укладено договір від 12.10.2017 №320-17 з ДП Науково-дослідний інститут будівельного виробництва (ДП НДІБВ ) на проведення науково-дослідних робіт Визначення можливості використання грунтів в якості основи автомобільної дороги на об`єкті Будівництво Великої окружної дороги на ділянці від просп. М. Рокоссовського до вул. Богатирська з будівництвом транспортної розв`язки в різних рівнях.

У свою чергу, ДП Науково-дослідний інститут будівельного виробництва, на виконання умов договору, уклав договір субпідряду від 08.11.2017 №17350 з ДП УКРНДВЦИВІЛЬПРОЕКТ (в особі в.о. директора ОСОБА_3 ) на виконання інженерного геологічних робіт, а саме буріння 15 свердловин глибиною до 10 м. на Об`єкті.

За результатами проведеної роботи службовими особами ДП НДІБВ виготовлено та надано Звіт про науково-дослідну роботу визначення можливості використання грунтів в якості основи автомобільної дороги на об`єкті Будівництво Великої окружної дороги на ділянці від просп. М. Рокоссовського до вул. Богатирської у м. Києві , який підписаний ОСОБА_4 , в якому зазначено, що в результаті виконаних інженерно-геологічних вишукувань встановлено, що в активній зоні під насипом запроектованої автомобільної дороги виявлені насипні (звалищі ) грунти, в яких вміст будівельного сміття і побутових відходів з включенням органічних речовин та торфу складає до 75%. Також у вказаному звіті зазначено про необхідність вибірки виявлених грунтів в обсязі 507976 м3 та заміні їх на місці грунти з ущільненням.

На підставі зазначених звітів, генеральним проектувальником ТОВ Інститут Київдормістпроект за погодженням із замовником будівництва КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва до складу робіт з будівництва окружної дороги включено додаткові роботи з заміни слабких та за торфованих грунтів в результаті чого кошторисна вартість об`єкта була збільшена на 800 млн .грн.

В ході перевірки встановлено, що згідно геологічного висновку за результатами досліджень, проведених на ділянці будівництва великої окружної дороги від просп. М. Рокоссовського до вул. Богатирської, в геологічному розрізі ділянки, суспісків пилуватих, які є малопридатними для будівництва не виявлено; неоднорідних грунтів, які складаються із матеріалів деревини, волокнистих матеріалів та гниючого будівельного сміття, з твердими включеннями, розмір яких перевищує 30 см не виявлено; наявність грунтів з ознаками, наведеними в 1,2 станом на березень-квітень 2017 року можлива, якщо в подальшому вони були штучно замінені іншим грунтом. За мінуванням часу та у зв`язку із природними (іншими) зиму нами грунти не могли втратити вищевказані властивості.

Крім того, за результатами проведеної Івано-Франківським науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України судової експертизи грунтів, згідно наданого висновку експерта від 14.11.2019 № СЕ-19/109/20-252МРВ/19 встановлено, що два зразки грунтів, які були вилучені із свердловин в ході проведення огляду місця події від 23.08.2019, є суспісками пилуватими, інші надані на дослідження зразки грунту містять окремі поодинокі рослинні частки.

Таким чином службові особи ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" (генеральний підрядник), службові особи ТОВ Інститут Київдормістпроект (генеральний проектувальник), службові особи ФОП ОСОБА_1 шляхом штучного завищення вартості об`єкту будівництва будівництво Великої Окружної дороги на ділянці від просп. М.Рокоссовського до вул. Богатирської з будівництвом транспортної розв`язки в різних рівнях та внесення до проектно-кошторисної документації відповідних змін, вчинили замах на заволодіння коштами міського бюджету в сумі 800 млн. грн., які повинні бути перераховані на рахунок Генерального підрядника будівництво ТОВ "ЕКО-БУД-ТРЕЙД" .

Станом на теперішній час, органом досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні проведенні слідчі (розшукові) та процесуальні дії, які вказані у клопотанні слідчого. Але незважаючи на зазначений комплекс проведених слідчих (розшукових) та процесуальних дій, завершити досудове розслідування в межах строків досудового розслідування не вдалося можливим у зв`язку з винятковою складністю кримінального провадження, значним обсягом документів яких необхідно дослідити у межах кримінального провадження, затримкою в часі при витребуванні та отриманні документів в підприємствах, установах та організаціях, а також зважаючи на завантаженість слідчого у розслідуванні інших кримінальних провадженнях.

Строк досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню закінчується 19.10.2020, однак, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки по кримінальному провадженню необхідно провести значний комплекс слідчо-розшукових дій з метою забезпечення проведення призначених по матеріалам вказаного кримінального провадження судових експертиз, проведення яких доручено КНДІСЕ МЮ України.

На даний час органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які дають підстави вважати, що має місце факт вчинення кримінального правопорушення, однак, завершити досудове розслідування у вказаний строк неможливо, оскільки для його завершення необхідно забезпечити призначені по матеріалам вказаного кримінального провадження комплексну будівельно-технічну та судово-економічної експертизи від 26.11.2019 року та 05.06.2020 року, судово оціночно-будівельну експертизу від 08.10.2020 року та ряд інших судових експертиз, по отриманню висновків яких прийняти законне процесуальне рішення.

Проведення зазначених слідчих дій та отримання відповідних судових висновків експертів має важливе значення і без їх проведення не можливо прийняти законне процесуальне рішення у кримінальному провадженні. Зазначені дії не можуть бути здійснені та завершені у встановлений законом строк з об`єктивних причин. Для їх виконання необхідний додатковий строк не менш як 12 місяців.

Заслухавши думку слідчого, який клопотання підтримав, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.

Згідно з положеннями ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Статтею 294 КПК України передбачено, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Відповідно до 4.4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1)одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального

проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або

особливо тяжкого злочину.

З досліджених матеріалів кримінального провадження вбачається, що станом на час завершення досудового розслідування, слідчим не здійсненні процесуальні дії, проведення та завершення яких потребує додаткового часу.

Слідчим доведено те, що вказані дії не могли бути виконанні в строк передбачений ст.219 КПК України. Вказані потреби досудового розслідування слідчим обґрунтовані та не могли бути здійснені та завершені з об`єктивних причин, у тому числі з причин, незалежних від слідчого, прокурора.

На переконання слідчого судді, для здійснення зазначених заходів, необхідний певний проміжок часу, але з урахуванням перелічених слідчим слідчих дій які необхідно провести, приходить до висновку про необхідність зменшення цього строку до шести місяців, а відтак клопотання підлягає частковому задоволенню, у зв`язку з чим строк досудового розслідування необхідно продовжити на шість місяців, а саме до 19.04.2021 року.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого слідчої групи Головного управління Національної поліції України Карасьової Л.О. - задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019100000000293 від 19.04.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України, на шість місяців, а саме до 19.04.2021 року.

В решті клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя К.Е. Константінова

Дата ухвалення рішення 15.10.2020
Зареєстровано 04.11.2020
Оприлюднено 04.11.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону