Ухвала
від 02.11.2020 по справі 385/1259/20
ГАЙВОРОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

м.Гайворон, вул.Великого Кобзаря, 3 Кіровоградської області, 26300


Справа № 385/1259/20

2/385/541/20

У Х В А Л А

02.11.2020 року Суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області Ханас М.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Гайворонський тепловозоремонтний завод про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати,

в с т а н о в и в :

представник позивача ОСОБА_1 - адвокат Ковальчук С.Я. звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення заборгованості із невиплаченої заробітної плати в розмірі 56103,65 грн. та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати з часу звільнення до моменту постановлення рішення.

Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до вимог п.п.3, 4, 5, 8, 9 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

Також, відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

А згідно ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

В постанові Великої Палати Верховного Суду в справі № 910/4518/16 від 30.01.2019 викладено наступний висновок щодо застосування норм права:

58. Пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях. .

Ч.4 ст. 263 ЦПК України передбачає, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Подана позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам, виходячи з наступного:

- в позовній заяві не зазначено ціни позову, прохальна частина позовної заяви містить позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати з часу звільнення до моменту постановлення рішення (яка обраховується за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події), однак не містить розміру суми такої вимоги - порушено вимогу п.3,4 ч.3 ст. 175 ЦПК України;

- як один із додатків до позовної заяви, за № 3 вказано копія довідки про наявність заборгованості із заробітної , однак до позову такої не додано, натомість міститься не зазначений як додаток аркуш з даними, що засвідчена відбитком печатки, без реквізитів визначених п.п. 4.4.; 5.11; 5.23 ДСТУ 4163-2003 Вимоги до оформлювання документів щодо назви організації, дати документа, особистого підпису - порушено вимоги п. 8 ч.3 ст. 175 ЦПК України і ч.5 ст. 177 ЦПК України щодо переліку додатків та надання доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи - порушено вимогу п. 9 ч.3 ст. 175 ЦПК України;

- позивачем не додано документів, що підтверджують сплату судового збору за позовну вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати, чи документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону - порушено вимогу ч.4 ст. 177 ЦПК України.

Ураховуючи, що позивачем в прохальній частині позовної заяви щодо позовної вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати не зазначено суму, яку він просить стягнути, а також ним не зазначено ціни позову, суд позбавлений можливості зазначити в даній ухвалі необхідну суму судового збору, що підлягає сплаті. Однак суд роз`яснює, що в даному випадку підлягає застосуванню ставка за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб . Мінімальна сума (0,4 розміру прожиткового мінімуму) становить 840,80 грн.

Реквізити для сплати судового збору

Отримувач коштів:УК у Гайв.р-ні/Гайворон.р-н/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ)37958136

Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО)899998

Рахунок отримувачаUA958999980313131206000011091

Код класифікації доходів бюджету22030101

Призначення платежу*;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Гайворонський районний суд Кіровоградської області.

З огляду на зазначене позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків.

Ч.1 ст. 185 ЦПК України встановлено, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 174-177, 184, 185, 352-355 ЦПК України, суддя п о с т а н о в и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Гайворонський тепловозоремонтний завод про стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки виплати заробітної плати залишити без руху і надати позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею копії даної ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з часу її підписання.

Суддя: М. М. Ханас

СудГайворонський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.11.2020
Оприлюднено04.11.2020
Номер документу92607733
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —385/1259/20

Ухвала від 05.11.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Ханас М. М.

Ухвала від 02.11.2020

Цивільне

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

Ханас М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні