Справа № 522/3777/20
Провадження № 2/522/4047/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2020 року
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Абухіна Р.Д.,
за участю секретаря судового засідання Стогнієнко Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та додаткових витрат на утримання дитини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду із позовом, по якому просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини ОСОБА_3 у розмірі ј частини усіх доходів та додаткові витрати у розмірі 2000 грн. щомісячно.
Представник позивача в судовому засіданні позов пітримала, просила суд його задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала частково, в частині стягнення аліментів в розмірі 50% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Надала письмовий відзив на позовну заяву.
Суд, ознайомившись з матеріалами справи, вважає позов підлягаючим частковому задоволенню.
Правовідносини між сторонами по справі є цивільно-правовими, такими, що стосуються сімейних правовідносин, урегульовані положеннями ЦК України та СК України.
По справі встановлені наступні фактичні обставини.
Позивач та відповідач є батьками спільної дитини - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Одеським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області 13.12.2019 року.
Позивач в позові зазначає, що у зареєстрованому шлюбі вони не перебували.
Підставою звернення до суду із даним позовом стали посилання позивача на те, що дитина проживає разом з позивачем та знаходиться цілковито на її утриманні. Житла вона не має, що підтверджується відміткою у паспорті громадянина України про реєстрацію місця проживання у комунальному закладі "Одеський міський центр обліку бездомних громадян" за адресою: м. Одеса, вул. Льва Толстого, 7. Крім того, зазначає, що вона не має змоги працювати у зв`язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Єдиним джерелом її доходу є соціальні виплати при народженні дитини в сумі 860,00 грн. щомісячно.
Відповідно до ст.. 15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно ст.. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно ст. 8 Закону України Закону України "Про охорону дитинства" кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
Відповідно до положень Декларації прав дитини, проголошеної Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року дитина повинна зростати в умовах турботи. Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Статтею 51 Конституції України гарантовано, а ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі (ст. 181 СК України).
Відповідно до вимог ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд, зокрема, враховує стан здоров`я та матеріальне становище дитини.
Згідно з ч. 2 ст. ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини .
У відповідності з ч. 2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Відповідно до ч. ч. 1-3 ст. 181 СК України, способи виконання батьками обов`язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той з них хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утримані в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України.
Разом з тим, мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку . Відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років станом на 01.01.2020 року становить 1779 гривень.
Згідно з ч. 5 ст. 183 СК України той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - однієї чверті заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.
Як зазначено в п. 17 ч. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15.05.2006 року „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів" розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК.
Відповідно до ч.1 ст. 79 СК України, аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.
Представник відповідача в судовому засіданні визнав позов в частині стягнення аліментів в розмірі 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
З матеріалів справи вбачається, а саме з відповіді ТОВ Марлоу навігейшн Україна № 1/31 від 09.06.2020 року вбачається, що з 04.03.2020 року по теперішній час контракти про посередництві ТОВ Марлоу Навігейшн Україна з працевлаштування ОСОБА_2 на суда іноземних судновласників не укладались.
З наведеного вище суд вважає за можливе позов задовольнити в частині стягнення аліментів в розмірі ј частини доходу відповідача щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.
Також позивач просить суд стягувати з відповідача додаткові витрати у розмірі 2000 грн. щомісячно, мотивуючи вимогу тим, що невропатологом дитині показано проведення курсу з 10 сеансів дитячого лікувального масажу, вартість одного з яких - 500 гривень, загальною вартістю 5000 гривень, який позивач не має можливості оплатити.
Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Доказів на підтвердження того, що невропатологом дитині показано проведення курсу з 10 сеансів дитячого лікувального масажу, вартість одного з яких - 500 гривень, загальною вартістю 5000 гривень позивачем не надано.
Згідно ч. 6 ст. 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Враховуючи наведені вище обставини в задоволенні вимоги про стягнення додаткових витрат на утримання дитини суд відмовляє.
Відповідно до ч.6 ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі- у справах про стягнення аліментів.
Отже, з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмірі 840, 80 грн.
З наведеного вище, суд вважає позов законним, обгрунтованим та таким, що підлягає частковому задоволенню.
Висновки суду відповідають вимогам норм права, на які посилається суд під час розгляду справи і фактичним обставинам по справі, а також підтверджується зібраними по справі доказами.
У рішенні суду повно відображені обставини, які мають значення для даної справи, висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки, які є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні.
Розглянувши справу повно, всебічно, об`єктивно та неупереджено, суд вважає правомірними заявлені позовні вимоги, які є обґрунтованими, тому вважає за можливе їх задовольнити частково, в задоволенні стягнення додаткових витрат суд відмовляє за недоведеністю вимог.
На підставі викладеного та керуючись: ст.ст. 15, 16 ЦК України, ст.ст. 7,141, 180-183, 185 СК України, ст. ст. 2 , 4 , 13 , 76-81 , 95 , 258-259 , 263 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів та додаткових витрат на утримання дитини,- задовольнити частково.
Стягувати з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 ) аліменти на утримання малолітнього сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі ј частини від всіх видів його заробітку ( доходу) щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дати подачі позову до суду, а саме: 04.03.2020 року та до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Стягнути з ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь держави судовий збір у розмірі 840,80 гривен.
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні була проголошена лише вступна та резолютивна частина рішення апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення суду.
Повний текст рішення суду складений 02.11.2020 року.
Суддя: Р.Д. Абухін
29.10.20
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92608905 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Абухін Р. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні