ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"03" листопада 2020 р. Справа № 300/3100/20
20 год. 00 хв.
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову кандидата на обрання депутатом Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 до Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області про скасування постанови в частині, визнання результатів виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області недійсними,-
В С Т А Н О В И В:
Кандидат на обрання депутатом Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області про скасування постанови в частині, визнання результатів виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області недійсними.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно положень пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, в порушення зазначеної норми законодавства, кандидат на обрання депутатом Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області ОСОБА_1 у позовній заяві не вказав реєстраційного номеру облікової карки платника податків або номеру і серії паспорта позивача, а також, ідентифікаційного коду Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, окрім того, не вказав офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти сторін при цьому не зазначив про те, що такі дані йому невідомі або ж відсутні.
Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
За змістом прохальної частини позовної заяви, позивач звернувся до суду з двома вимогами немайнового характеру.
Зокрема, друга позовна вимога викладена наступним чином - визнати результати виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області недійсними .
З огляду на викладене, суд звертає увагу на наступне.
Згідно положень частин 1 та 2 статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Водночас, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Аналізуючи частину першу та другу статті 5 КАС України, суд звертає увагу на те, що права, свободи або законні інтереси особи підлягають судовому захисту в адміністративному суді за наявності наступних обов`язкових умов безпосереднього порушення прав, свобод або законних інтересів особи, вчинення такого порушення законодавчо визначеним суб`єктом, а саме: суб`єктом владних повноважень, та у разі порушення прав, свобод або законних інтересів особи у спосіб, встановлений законодавством, а саме: рішенням, дією чи бездіяльністю такого суб`єкта.
При цьому суд зазначає, що сфера публічно-правових відносин з якою позивач пов`язує необхідність захисту свого порушеного права стосується виборчого законодавства, водночас повноваження відповідача - Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області, як суб`єкта владних повноважень, врегульовані Виборчим кодексом України.
Водночас, позовна вимога визнати результати виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області недійсними викладена у спосіб, який не дає можливості пов`язати її зміст із відповідачем, в аспекті вимог частини 1 та 2 статті 5 КАС України.
За вказаних обставин, відсутня одна з необхідних, визначених частинами 1 та 2 статті 5 КАС України умов, для судового захисту порушених прав позивача.
З огляду на викладене, позивачу необхідно уточнити зміст прохальної частини позовної заяви відповідно до вимог статті 5 КАС України.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Водночас, в порушення вимог вищевказаної правової норми, позивачем до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору, або ж документ, що підтверджує підстави для звільнення від його сплати.
Однак, згідно вимог частини 9 статті 273 КАС України, суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору.
У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до вимог частин 1, 2 та 5 статті 270 КАС України, строки, встановлені у справах, визначених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, обчислюються календарними днями і годинами, водночас на обчислення строків, встановлених значеними статтями, не поширюються правила частин другої - десятої статті 120 цього Кодексу. Днем подання позовної заяви, є їх надходження до суду.
За змістом частини 1 статті 273 КАС України, право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб`єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб`єкти ініціювання референдуму.
Згідно вимог частини 11 статті 273 КАС України, суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно вимог статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву слід залишити без руху та, враховуючи віднесення адміністративної справи до категорій, визначених статтею 273 КАС України, пріоритетом яких є швидкий розгляд та вирішення, надати позивачу строк для усунення недоліків до 10.00 год., 04 листопада 2020 року.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256, 273 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву кандидата на обрання депутатом Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області Візінського Івана Степановича до Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області про скасування постанови в частині, визнати результати виборів депутатів Івано-Франківської обласної ради по Городенківському територіальному виборчому округу Коломийського району Івано-Франківської області недійсними - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 04.11.2020, до 10 години 00 хвилин для усунення вказаних недоліків, шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- позовної заяви та її копії для сторони відповідача, із викладенням змісту прохальної частини позовної заяви відповідно до вимог статті 5 КАС України та зазначенням у її змісті реєстраційного номеру облікової карки платника податків або номеру і серії паспорта позивача та ідентифікаційного коду Територіальної виборчої комісії Городенківського територіального виборчого округу Коломийського району Івано-Франківської області в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, а також офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти сторін або ж відображення інформації про те, що такі дані позивачу невідомі чи відсутні.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати (вручити) особі, яка її подала.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Панікар І.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92619698 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні