Рішення
від 02.11.2020 по справі 272/986/20
АНДРУШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 272/986/20

Провадження № 2/272/520/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 листопада 2020 року

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :

головуючого судді - Чуб І.А.,

секретаря судового засідання - Яцюк В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Антопільської сільської ради Андрушівського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно, суд,-

встановив:

Позивач звернувся до Андрушівського районного суду Житомирської області з позовом ОСОБА_1 до Антопільської сільської ради Андрушівського району Житомирської області про визнання права власності на спадкове майно. В обгрунтування своїх вимог зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка постійно проживала в с. Антопіль Андрушівського району Житомирської області. Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема на житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 0,25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташовану за тією ж адресою та земельну ділянку площею 0,37 га - для ведення особистого селянського господарства, розташовану по АДРЕСА_1 . При проведенні замірів було встановлено, що фактична площа земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства становить 0,3648 га. 16 серпня 1994 року ОСОБА_2 склала заповіт, яким заповіла все своє майно ОСОБА_1 .. Позивач є спадкоємцем за заповітом, прийняв спадщину, подавши відповідну заяву до нотаріальної контори. Крім того, він отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом не земельну частку (пай). Інших спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , немає. Позивач не може оформити свої спадкові права, оскільки на вищевказаний житловий будинок та земельні ділянки відсутні правовстановлюючі документи, які не були виготовлені за життя спадкодавця. Просив визнати право власності на вищевказане спадкове майно, як на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 ..

У судове засідання позивач та його представник не з`явилися, направили на адресу суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, в яких зазначили, що позовні вимоги підтримують повністю та просили задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, направив на адресу суду заяву про розгляд справи у його відсутність, в якій зазначив, що позовні вимоги визнає повністю, проти задоволення позову не заперечує.

Суд, дослідивши надані позивачем та його представником докази, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши всі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , яка постійно проживала в с. Антопіль Андрушівського району Житомирської області (а.с. 7, 10). Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема на житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 0,25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташовану за тією ж адресою та земельну ділянку площею 0,37 га - для ведення особистого селянського господарства, розташовану по АДРЕСА_1 .

Відповідно до записів в по господарській книзі № 5 житловий будинок по АДРЕСА_1 рахується за ОСОБА_2 (а.с. 1, 15). Правовстановлюючі документи на вищевказаний житловий будинок не зареєстровані (а.с. 14).

Рішенням Виконкому Антопільської сільської Ради народних депутатів від 02 грудня 1993 року ОСОБА_2 було передано у приватну власність земельні ділянки: площею 0, 37 га. для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 та площею 0,25 га. для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташовану по АДРЕСА_1 (а.с. 12). При проведенні замірів було встановлено, що фактична площа земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства становить 0,3648 га. (а.с. 13). 16 серпня 1994 року ОСОБА_2 склала заповіт, яким заповіла все своє майно ОСОБА_1 (а.с. 8).

Позивач є спадкоємцем за заповітом, прийняв спадщину, подавши відповідну заяву до нотаріальної контори (а.с. 8,31). Крім того, він отримав свідоцтво про право на спадщину за заповітом не земельну частку (пай) (а.с. 9,31). Інших спадкоємців, які прийняли спадщину після смерті ОСОБА_2 , немає (а.с. 10, 31). Позивач позбавлений можливості оформити свої спадкові права в позасудовому порядку, оскільки на вищевказаний житловий будинок та земельні ділянки відсутні правовстановлюючі документи, які не були виготовлені за життя власника (спадкодавця) (а.с. 14, 17).

Зазначені обставини визнані відповідачем, підтвердженні належними письмовими доказами та вважаються судом доведеними.

Згідно ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Згідно роз`яснення Пленуму Верховного Суду України в постанові № 7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування в п.1 зазначено, що відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилася не раніше 2004 року. У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила Цивільного Кодексу УРСР.

Відповідно до ст.524 ЦК УРСР 1963 року спадкоємство здійснюється за законом і за заповітом.

Згідно положень ст. 534 ЦК УРСР кожний громадянин може залишити за заповітом усе своє майно або частину його (не виключаючи предметів звичайної домашньої обстановки і вжитку) одній або кільком особам як тим, що входять, так і тим, що не входять до кола спадкоємців за законом, а також державі або окремим державним, кооперативним та іншим громадським організаціям.

Відповідно до ст. 549 ЦК УРСР 1963 року визнається, що спадкоємець прийня вспадщину, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Згідно ст.120 ЗК України, у разі набуття права власності на жилий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, право користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об`єкти. До особи, яка набула право власності на жилий будинок, будівлю або споруду, розміщені на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.

Враховуючи, що позивач прийняв спадщину за заповітом на частину спадкового майна, тому він має право на іншу частину спадкового майна, успадкованого ними після смерті ОСОБА_2 , тому визнає за позивачем право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 0,25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташовану по АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,3648 га - для ведення особистого селянського господарства, розташовану по АДРЕСА_1 , як на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись ст.ст. 12, 13, 76, 80 - 81, 89, 259, 264, 265, 268, 354 ЦПК України, ст. ст. 534, 549 ЦК УРСР 1963 року, суд

ухвалив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , земельну ділянку площею 0,25 га - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, розташовану по АДРЕСА_1 та земельну ділянку площею 0,3648 га - для ведення особистого селянського господарства, розташовану по АДРЕСА_1 , як на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Житомирського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.1 п.п.15.5 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Андрушівський районний суд Житомирської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП- НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Антопільська сільська рада, код ЄДРПОУ 04346801, місце знаходження: 13414, с.Антопіль, вул. Центральна, 4 а, Андрушівський район, Житомирська область.

Суддя:І. А. Чуб

СудАндрушівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення02.11.2020
Оприлюднено05.11.2020
Номер документу92623059
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —272/986/20

Рішення від 02.11.2020

Цивільне

Андрушівський районний суд Житомирської області

Чуб І. А.

Ухвала від 20.10.2020

Цивільне

Андрушівський районний суд Житомирської області

Чуб І. А.

Ухвала від 18.09.2020

Цивільне

Андрушівський районний суд Житомирської області

Чуб І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні