Рішення
від 22.10.2020 по справі 683/3157/19
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/3157/19

2/683/380/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2020 року м.Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі: головуючого - судді Андрощука Є.М.

з участю секретаря Свідерської К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_1 до Великочернятинської сільської ради Старокостянтинівського району про визнання права власності на майновий пай в порядку спадкування,

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Великочернятинської сільської ради Старокостянтинівського району, в якому просить визнати за ним в порядку спадкування за законом право власності на майновий пай у пайовому фонді сільськогосподарського кооперативу Надія с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, який належав ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ХМСК №024052. В обґрунтування позову посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся - ОСОБА_3 , яка проживала в с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області. Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить майновий пай у пайовому фонді сільськогосподарського кооперативу Надія с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, який належав її чоловікові ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ХМСК №024052, виданого Великочернятинською сільською радою 19.01.2010 року. На зазначений майновий пай ОСОБА_3 мала право в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті якого вона прийняла спадщину, але не оформила своє спадкове право.

Позивач має право на спадщину після смерті ОСОБА_3 , оскільки є її онуком, інших спадкоємців немає. Він прийняв спадщину у встановленому законом порядку та оформив своє спадкове право на частину спадкового майна - житловий будинок. Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину на майновий пай, який належав ОСОБА_2 , оскільки Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) видано на його ім`я після його смерті.

На вказаний майновий пай ОСОБА_2 мав право, оскільки був членом сільськогосподарського кооперативу "Надія" с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району . Його право на майновий пай визначено відповідно до Законів України „Про колективне сільськогосподарське підприємство" і „Про власність". У процесі реструктуризації СГК "Надія" були визначені індивідуальні майнові частки (паї) кожного члена СГК та комісією із реструктуризації було складено список осіб, які мають право на отримання майнового паю. Даний список був затверджений загальними зборами співвласників майнових паїв 27 квітня 2001 року і на його підставі було видано на ім`я ОСОБА_2 . Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) .

Зазначене не суперечить Порядку визначення розмірів майнових паїв членів колективних сільськогосподарських підприємств та їх документального посвідчення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2001 року № 177, згідно якого (п. 4) до списку осіб, які мають право на майновий пай, включаються всі члени підприємства, а також особи, за якими відповідно до законодавства зберігається право на майновий пай. Список осіб, які мають право на майновий пай, складається комісією і затверджується зборами співвласників. Відповідно п.13 вказаного Порядку майновий пай члена підприємства документально підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай члена підприємства за зразком згідно з додатком. На ім`я ОСОБА_2 видано Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, яке на даний час є чинним і у встановленому законом порядку не скасоване.

Позивач звернувся до суду з письмовою заявою, в якій позов підтримує, просить його задовольнити, справу розглянути за його відсутності.

Відповідач повідомлений про дату, час і місце судового засідання належним чином, його представник до суду не з`явився та подав заяву, в якій позов визнав, просить розглядати справу за його відсутності.

Оскільки учасники справи в судове засідання не з`явилися, згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши докази у справі, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла бабуся позивача - ОСОБА_3 , яка проживала в с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області.

До складу спадщини входить право на майновий пай у пайовому фонді сільськогосподарського кооперативу Надія с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, який належав її чоловікові ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_2 , на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ХМСК №024052, виданого Великочернятинською сільською радою 19.01.2010 року. На зазначений майновий пай ОСОБА_3 мала право в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , після смерті якого вона прийняла спадщину, але не оформила своє спадкове право. Позивач має право на спадщину після смерті ОСОБА_3 , оскільки є її онуком, інших спадкоємців немає.

Нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину на майновий пай, який належав ОСОБА_2 , оскільки Свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) видано на його ім`я після його смерті.

Зазначені обставини підтверджуються: відповіддю (щодо спадкових прав) Старокостянтинівської держнотконтори від 22.10.2019 року №2671/02-14; свідоцтвом про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновим сертифікатом) серії ХМСК №024052; свідоцтвом про смерть ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 від 23.11.1996 року; свідоцтвом про право на спадщину за законом від 14.03.2018 року, зареєстрованим в реєстрі за №1-417; свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_2 від 18.07.2017 року; свідоцтвом про смерть ОСОБА_4 серії НОМЕР_3 від 29.02.2012 року; витягом з держреєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження реєстрації дошлюбного прізвища №00009509097 від 29.09.2011 року; свідоцтвом про народження ОСОБА_4 серії НОМЕР_4 від 21.03.1953 року; свідоцтвом про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_5 від 07.09.1988 року; паспортом ОСОБА_1 серії НОМЕР_6 ; копією спадкової справи до майна ОСОБА_3 від 21.09.2017 року №567/2017; довідкою Великочернятинської сільської ради від 06.08.2019 року №729.

Згідно зі ст.ст. 1216 - 1222 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи, а ч.5 ст.1268 ЦК України визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п.23 постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 як спадкоємець після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка прийняла спадщину, але не оформила своє спадкове право після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , має право на майновий пай у пайовому фонді сільськогосподарського кооперативу Надія с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, який належав ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ХМСК №024052.

Керуючись ст.ст. 76-80, 89, 263-265 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити. Визнати за ОСОБА_1 у порядку спадкування за законом право власності на майновий пай у пайовому фонді сільськогосподарського кооперативу Надія с. Великий Чернятин Старокостянтинівського району Хмельницької області, який належав ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майнового сертифіката) серії ХМСК №024052.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський райсуд.

У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 ; місце проживання: Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н, с. Великий Чернятин; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7 ;

відповідач: Великочернятинська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області; місцезнаходження: Хмельницька обл., Старокостянтинівський р-н, с. Великий Чернятин; код ЄДРПОУ 04405231.

Суддя

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.10.2020
Оприлюднено05.11.2020
Номер документу92633296
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —683/3157/19

Рішення від 22.10.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Ухвала від 25.03.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні