Справа № 177/1410/20
Провадження № 2/177/907/20
У Х В А Л А
Іменем України
04.11.2020
Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Березюк М. В. розглянувши матеріали позовної заяви Акціонерного товариства КБ ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив суд стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за кредитним договором б/н від 22.03.2012, в загальному розмірі 13460,07 грн. та вирішити питання про розподіл судових витрат.
04.11.2020 на запит суду в порядку ч. 6 ст.187 ЦПК України надійшли відомості з Радушненської селищної ради Криворізького району Дніпропетровської області, як органу реєстрації місця проживання, згідно яких відповідач ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Розглянувши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку про необхідність відмови у відкритті провадження.
Відповідно до ст. 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.
Фізичною особою вважається людина як учасник цивільних правовідносин (ст. 24 ЦК України ). Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті (ч. 4 ст. 25 ЦК України ).
Цивільний процесуальний кодекс України не містить норм, які б передбачали здійснення провадження у справах щодо осіб, які померли до відкриття провадження у справі. Навпаки, ЦПК України визначає порядок процесуального правонаступництва лише у тих справах, де сторона - учасник процесу вибула з певних причин, у тому числі й у зв`язку зі смертю, після відкриття провадження у справі.
Процесуальне правонаступництво між відповідачем та його спадкоємцями у порядку ст. 55 ЦПК України допускається, якщо на момент відкриття провадження у справі цивільна правоздатність відповідача не припинилася.
Оскільки пред`явлення позову до померлої особи, цивільна правоздатність якої на момент вирішення питання про відкриття провадження у справі, припинена, що виключає можливість відкриття провадження у справі, відомостей про спадкоємців відповідача та про факт отримання спадщини ким-небудь зі спадкоємців в матеріалах справах немає, тому суд приходить до висновку, що за таких обставин у відкритті провадження у справі за вказаним цивільним позовом слід відмовити відповідно до п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України , оскільки заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, що також узгоджується з позицією Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 09.12.2015 у справі № 6-8462ск15.
Суд звертає увагу, що відмова у відкритті провадження за даним позовом до відповідача не позбавляє позивача права пред`явити вимоги до його спадкоємців у порядку, передбаченому ст.1281 Цивільного кодексу України , що є самостійним предметом доказування, а тому захист прав позивача має здійснюватись шляхом пред`явлення іншого позову.
Керуючись п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У відкритті провадження по цивільній справі за позовною заявою Акціонерного товариства КБ ПриватБанк до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором - відмовити.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у справі разом позовними матеріалами надіслати позивачу не пізніше наступного дня після її постановлення. Копію позовної заяви залишити в суді.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Криворізький районний суд Дніпропетровської області протягом 15 (п`ятнадцяти) днів з дня проголошення ухвали.
Суддя М.В. Березюк
Суд | Криворізький районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 04.11.2020 |
Оприлюднено | 05.11.2020 |
Номер документу | 92634971 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Криворізький районний суд Дніпропетровської області
Березюк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні