Справа № 761/17427/20
Провадження № 1-кс/761/11018/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 червня 2020 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС шостого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32020100110000022 від 08.05.2020р. за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
До Шевченківського районного суду м. Києва звернувся старший слідчий з ОВС шостого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32020100110000022 від 08.05.2020р. за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України, з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Клопотання мотивоване тим, що Слідчим управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32020100110000022 від 08.05.2020 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_1 ) у період 2015-2019р. шляхом оформлення придбання товарно-матеріальних цінностей від підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_2 ), по ланцюгу постачання від СПД, які мають ознаки «ризиковості», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_8 ), а також під час оформлення придбання ТМЦ через ланцюг підприємств, які мають ознаки «ризиковості», а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_15 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_16 ), фактичним виробником яких є ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_17 ) та ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_18 ), ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму понад 13 млн. гривень, що підтверджується висновками аналітичних досліджень №188/21-09-01/00213121 від 04.05.2020р. та №187/21-09-01/00213121 від 29.04.2020р.
Отже службові особи вказаних суб`єктів господарювання та інші невстановлені особи можуть бути підозрюваними у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення.
Згідно облікової картки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » встановлено, що підприємством було відкрито банківські рахунки у ІНФОРМАЦІЯ_21 АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 (МФО НОМЕР_19 ), а саме: № НОМЕР_20 відкритий з 05.11.2018р. по 21.11.2018р. (код валюти 980 - українська гривня).
Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, з можливістю вилучення їх копій, які містять банківську таємницю (документів відкриття розрахункових рахунків, юридичних справ, прибуткових касових ордерів та документів, оригінали яких знаходяться на електронних (магнітних) носіях та які відображують надходження та списання грошових коштів по рахункам, які відкриті у банківській установі ІНФОРМАЦІЯ_1 АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 (МФО НОМЕР_19 ), підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
В судове засідання слідчий не з`явився та подав заяву про розгляд клопотання без його участі, в якій зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, була оповіщена в установленому законом поряду, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом вказаної особи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вважаю, що воно підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно п. 2) ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 129 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом п. 2) ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи, що отримати дані документи в добровільному порядку органам слідства не вдається, при цьому, дані документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Однак, слідчим не доведено необхідності вилучення вказаних документів за вказаний у клопотанні період часу, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що встановлення періоду з 01.01.2015р. по 31.12.2019р. буде достатнім для досягнення мети зазначеного тимчасового доступу.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дані документи міститься лише у ІНФОРМАЦІЯ_21 АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 та мають важливе значення для розкриття вказаного злочину та доведення вини осіб, які його вчинили, за таких обставин клопотання підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання старшого слідчого з ОВС шостого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 32020100110000022 від 08.05.2020р. за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС шостого ВРКП СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС ОСОБА_3 , слідчим слідчої групи, на тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій, за період часу з 01.01.2015р. по 31.12.2019р., щодо ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (МФО НОМЕР_19 , АДРЕСА_1 ) по рахункам: № НОМЕР_20 відкритий з 05.11.2018р. по 21.11.2018р. (код валюти 980 - українська гривня), а саме:
- відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях (у форматі excel у формі таблиць) з розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДРПОУ), призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня по вказаних рахунках;
- юридичних справ щодо відкриття (закриття) зазначених рахунків (статуту, установчого договору, свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрації) СПД юридичної особи; паспортів уповноважених осіб; наказу іншого документа про призначення на посаду директора; довіреність на ім`я особи, яка має право відкриття і розпорядження рахунком, здійснення дій від імені директора, картки із зразками підписів і відбитком печатки, заяв на відкриття (закриття) рахунків, договори на розрахунково-касове обслуговування клієнта, із додатками, договорів та інших документів, на підставі яких використовувалася система віддаленого доступу типу «Клієнт-банк»);
- всіх банківських карток зі зразками підписів посадових осіб та відбитку печатки, копій паспортів, доручень, заяв, договорів, інших документів, які надавались банку та були складені і підписані сторонами при відкритті, обслуговуванні (подальшої зміни поточних даних) закритті рахунків;
- документів щодо їх обслуговування, ідентифікації уповноважених осіб, карток із зразками підписів та відбитком печатки; усіх договорів та додатків до них; листів, заяв, доручень та інших документів, наданих фізичними особами - підприємцями щодо надання повноважень іншим особам подавати до банківської установи платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку; розписок на отримання банківських карток; заявок на видачу готівки, заяв на отримання чекових книжок; банківських виписок та чеків, підтверджуючих видачу готівки; договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахункам;
- копії матеріалів фото, відео нагляду з банкоматів, відділень банку на магнітних та паперових носіях, в яких здійснювалось зняття готівкових коштів з вищезазначених рахунків (в тому числі за допомогою карток закріплених за рахунками);
- договорів на встановлення системи «Клієнт - Банк», відомостей щодо реєстрації вищезазначених клієнтів на сервері банку та на сервері багатоканального телефонного вузла ISP (Internet Service Provider) із зазначенням телефонних номерів, ІР-адрес та повних реквізитів Інтернет-провайдера;
- документів щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками банку банківських операцій по рахунках, а саме реєстр фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів-додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), тощо.
В решті клопотання відмовити.
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
Роз`яснити посадовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 АТ ІНФОРМАЦІЯ_2 , що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала суду оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92654156 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні