Ухвала
від 05.11.2020 по справі 903/731/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про повернення заяви про забезпечення позову

"05" листопада 2020 р. м. Київ Справа № 903/731/20

Суддя Конюх О.В. , розглянувши заяву фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) про забезпечення позову до подання позовної заяви

до Товариства з обмеженою відповідальністю Альтерпрайм Стар (07406, Київська область, м. Бровари, бульвар Незалежності, буд. 31, офіс 20, ідентифікаційний код 42421795)

про стягнення 39221,00 грн.;

без повідомлення учасників справи;

ВСТАНОВИВ:

представник фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни звернувся до господарського суду Волинської області із заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви шляхом накладення арешту на кошти у розмірі ціни позову - 39 221,00 грн. та судових витрат - 5 102,00 грн., які обліковуються на розрахунковому рахунку товариства з обмеженою відповідальністю Альтерпрайм Стар (ЄДРПОУ 42421795) в АБ Укргазбанк НОМЕР_2 , ЄДРПОУ 42421795, ІПН 424217926576.

Заява обґрунтована тим, що товариство з обмеженою відповідальністю Алтерпрайм Стар , отримавши плату за перевезення від замовника, свідомо не виконує умови договору від 06.08.2020 № 7-0047 перевезення вантажу автомобільним транспортом в міжнародному сполученні в частині оплати вартості послуг перевезення вантажу у розмірі 39 221,00 грн. позивачу, чим порушує вимоги статей 901, 903, 909 Цивільного кодексу України. Наведені обставини, на думку заявника, свідчать, що невжиття заходів забезпечення у формі накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківському рахунку товариства з обмеженою відповідальністю Альтерпрайм Стар може призвести до їх зникнення після пред`явлення позову, що у свою чергу, у разі задоволення позовних вимог, може утруднити виконання рішення суду.

Відповідно до статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 138 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається, зокрема, до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 06.10.2020 № 903/731/20 заяву представника фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни про забезпечення позову до подання позовної заяви передано за територіальною підсудністю до господарського суду Київської області.

Розглянувши матеріали заяви про забезпечення позову, суд зазначає таке.

Згідно з частинами 1, 2 статті 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

Відповідно до частини 7 ст. 140 ГПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Заява від імені фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни підписана адвокатом І. Панасюк.

На підтвердження повноважень адвоката на представництво в суді до заяви доданий ордер від 29.09.2020 серії АС № 1009472, виданий на підставі договору про надання правової допомоги 01.04.2020 з зазначенням в ордері у графі Назва органу, в якому надається правова допомога : в Господарському суді Волинської області .

В силу положень частини 1 статті 56 Господарського процесуального кодексу України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно із частиною 4 статті 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Відповідно до частини 2 статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

Відповідно до пункту 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17.12.2012 № 36, ордер повинен містити, зокрема, назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності, відповідно до статті 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .

Водночас, поданий ордер не містить відомостей на підтвердження повноважень адвоката на представництво інтересів фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни у господарському суді Київської області. Договору про надання правової допомоги, на підставі якого видано ордер, і який міг би підтвердити обсяг прав адвоката на представництво довірителя ФОП Супрунюк Н.М. в інших органах, крім господарського суду Волинської області, до заяви не додано.

З огляду на викладене, заява підписана представником, щодо якого не подано доказів наявності у нього права на представництво інтересів фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни у господарському суді Київської області.

Відповідно до частини другої ст. 170 ГПК України письмова заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Згідно із частиною 4 ст. 170 ГПК України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Суд звертає увагу учасників процесу на позицію, викладену у постанові Верховного Суду від 17.08.2020 № 911/2636/19.

За встановлених обставин, заява про вжиття заходів забезпечення позову та додані до неї документи підлягають поверненню заявнику відповідно до ч. 7 ст. 140, ч.4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 136, 140, 170, 234, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву представника фізичної особи - підприємця Супрунюк Надії Миколаївни про забезпечення позову до подання позовної заяви (всього на 19 аркушах, в тому числі оригінали квитанцій від 30.09.2020,опису вкладення в лист та конверту від 01.10.2020) повернути заявнику.

Ухвала господарського суду про відмову у забезпеченні позову в порядку ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України набирає законної сили з моменту її підписання суддею та відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом строків, передбачених ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалу підписано 05.11.2020

Суддя О.В. Конюх

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення05.11.2020
Оприлюднено06.11.2020
Номер документу92673056
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —903/731/20

Ухвала від 03.03.2021

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Конюх О.В.

Ухвала від 06.10.2020

Господарське

Господарський суд Волинської області

Костюк Софія Василівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні