ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.11.2020Справа № 910/10560/20
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс"
про визнання результатів аукціону недійсними в межах справи № 919/927/13
Суддя Пасько М.В.
Представники:
від позивача Антоненко А.В. - предст. за дов.,
від відповідача 1 не з`явились,
від відповідача 2 не з`явились,
від відповідача 3 не з`явились.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання результатів аукціону недійсними в межах справи № 919/927/13.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.07.2020 відкрито провадження у справі та призначено підготовче засідання на 04.08.2020.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.08.2020 відкладено підготовче засідання на 17.09.2020.
17.09.2020 від ліквідатора боржника надійшов відзив на позовну заяву.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.09.2020 закрито підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 13.10.2020.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.10.2020 відкладено розгляд справи на 03.11.2020.
У судовому засіданні розглянувши матеріали справи та заслухавши представника позивача, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Паріс" (далі - позивач) в поданій заяві просить суд визнати недійсними результати аукціону, проведеного 16.08.2019, з продажу майна товариства з обмеженою відповідальністю "Тонус Плюс".
Позивач вважає, що результати аукціону повинні бути скасовані, оскільки були допущенні порушення вимог законодавства стосовно змісту оголошення про проведення аукціону ; створення організатором аукціону та ліквідатором дискримінаційних умов щодо подачі заявок на участь в аукціоні та сплату гарантійного внеску та взагалі обрано непрозору та неконкурентну процедуру реалізації майна боржника.
Ліквідатор боржника надав суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив про неможливість її задоволення, у зв`язку з її не обґрунтованістю та просив суд відмовити в її задоволенні.
Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Суд зазначає, що на момент підготовки та проведення аукціону з продажу майна боржника діяли положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до частини другої ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з частиною першою ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", провадження у справі про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 55 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", результати аукціону, проведеного з порушенням вимог закону, можуть бути визнані в судовому порядку недійсними. Визнання результатів аукціону недійсними тягне за собою визнання недійсним укладеного з переможцем договору купівлі-продажу.
Отже, підставою для визнання результатів аукціону недійсними є порушення встановлених законодавством правил проведення аукціону, визначених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а саме: правил, які визначають процедуру підготовки, проведення аукціону; правил, які регулюють сам порядок проведення аукціону; правил, які стосуються оформлення кінцевих результатів аукціону.
Статтею 50 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що продаж майна на аукціоні оформлюється договором купівлі-продажу, який укладається власником майна чи замовником аукціону з переможцем торгів. Обов`язковими умовами договору купівлі-продажу майна є: відомості про майно, його склад, характеристика, ціна продажу майна, порядок і строк передачі майна покупцю, відомості про наявність або про відсутність обтяжень стосовно майна, інші умови, передбачені законодавством України. На аукціоні не може бути використано переважне право купівлі майна, крім випадків, передбачених законом. Укладений на аукціоні договір купівлі-продажу нерухомого майна підлягає обов`язковому нотаріальному посвідченню.
Щодо порушення вимог законодавства стосовно змісту оголошення про проведення аукціону, суд зазначає наступне.
Позивач зазначає, що ч. 1, 8 ст. 59 закону України "Про відновлення платоспроможності або визнання його банкрутом" встановлено, що оголошення про проведення аукціону на веб-сайті повинно містити у тому числі відомості про майно, що продається його характеристику та місцезнаходження, а якщо продажу підлягає майнове право, право вимоги, то в оголошенні оприлюднюється копії всіх документів необхідних для визначення змісту права.
В порушення зазначених вимог оголошення не містять характеристики та відомості про майнові права на 26 квартир, загальною площею 1.714, 25 кв.м. до оголошення не додано іпотечного договору стосовно майнових прав на нерухоме майно, відсутня інформація щодо місцезнаходження квартир, відсутня інформація щодо права вимоги на суму 3.600.000, 00 грн.
Отже на думку позивача дані дії звузили коло потенційних покупців і як наслідок визначено мінімальну ціну лоту, що порушує потенційні інтереси кредиторів.
Суд вважає доводи представника позивача такими, що не відповідають дійсності з огляду на наступне.
Ліквідатором сформовано ліквідаційну масу Боржника наступному складі:
1. Тип майна: нежитлові приміщення
Адреса нерухомого майна: м. Севастополь, пр-т Октябрьської Революції, будинок 44/1
Загальна площа (кв.м) - 43.4
Загальна вартість нерухомого майна (грн) - 184730,3.
Форма власності - приватна
Частка власності - 1/1
Підстава виникнення права власності - свідоцтво про право власності, б/н, 11.12.2009, Фондом комунального майна міста Севастополя, на підставі наказу Фонду комунального майна Севастопольської міської Ради від 10.12.09 р. №1664.
2.Тип майна: майнові права (обтяжені іпотекою):
2.1.трикімнатна квартира НОМЕР_1, на другому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м., житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_1 .
2.2. однокімнатна квартира НОМЕР_2, на другому поверсі, загальною площею 39,88 (тридцять дев`ять цілих вісімдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 18,80 (вісімнадцять цілих вісімдесят сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_2 .
2.3. однокімнатна квартира НОМЕР_3, на другому поверсі, загальною площею 42,52 (сорок два цілих п`ятдесят два сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_3. 2.4.чотирикімнатна квартира НОМЕР_4, на третьому поверсі, загальною площею 132,68 (сто тридцять два цілих шістдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 79,63 (сімдесят дев`ять цілих шістдесят три сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_4. 2.5.чотирикімнатна квартира НОМЕР_5, на четвертому поверсі, загальною площею 132,68 (сто тридцять два цілих шістдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 79,63 (сімдесят дев`ять цілих шістдесят три сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_5 .
2.6. однокімнатна квартира НОМЕР_6, на четвертому поверсі, загальною площею 43,36 (сорок три цілих тридцять шість сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_6 2.7. двокімнатна квартира НОМЕР_7, на шостому поверсі, загальною площею 63,88 (шістдесят три цілих вісімдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 35,20 (тридцять п`ять цілих двадцять сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_7 .
2.8. однокімнатна квартира НОМЕР_8, на шостому поверсі, загальною площею 42,07 (сорок два цілих сім сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_8 .
2.9. однокімнатна квартира НОМЕР_9, на восьмому поверсі, загальною площею 42,07 (сорок два цілих сім сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_9 .
2.10. двокімнатна квартира НОМЕР_10, на дев`ятому поверсі, загальною площею 63,88 (шістдесят три цілих вісімдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 35,20 (тридцять п`ять цілих двадцять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_10 .
2.11. однокімнатна квартира НОМЕР_11, на десятому поверсі, загальною площею 41,30 (сорок одна ціла тридцять сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_11 .
2.12.однокімнатна квартира НОМЕР_12, на одинадцятому поверсі, загальною площею 39,62 (тридцять дев`ять цілих шістдесят два сотих) кв.м., житловою площею 18,80 (вісімнадцять цілих вісімдесят сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_12 .
2.13. трикімнатна квартира НОМЕР_13, на дванадцятому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м. , житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_13 .
2.14.трикімнатна квартира НОМЕР_14, на другому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м., житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_14 .
2.15. двокімнатна квартира НОМЕР_15, на третьому поверсі, загальною площею 63,88 (шістдесят три цілих вісімдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 35,20 (тридцять п`ять цілих двадцять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_15. 2.16. трикімнатна квартира НОМЕР_16, на четвертому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м., житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_16 .
2.17. двокімнатна квартира НОМЕР_17, на четвертому поверсі, загальною площею 63,88 (шістдесят три цілих вісімдесят вісім сотих) кв.м., житловою площею 35,20 (тридцять п`ять цілих двадцять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_17 .
2.18. однокімнатна квартира НОМЕР_18, на четвертому поверсі, загальною площею 43,36 (сорок три цілих тридцять шість сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_18. 2.19. чотирикімнатна квартира НОМЕР_19, на шостому поверсі, загальною площею 131,39 (сто тридцять одна ціла тридцять дев`ять сотих) кв.м., житловою площею 79,63 (сімдесят дев`ять цілих шістдесят три сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_19 .
2.20. трикімнатна квартира НОМЕР_20, на шостому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м. , житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_20 .
2.21. однокімнатна квартира НОМЕР_21, на шостому поверсі, загальною площею 42,07 (сорок два цілих сім сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_21. 2.22. однокімнатна квартира НОМЕР_22 , на сьомому поверсі, загальною площею 48,71 (сорок вісім цілих сімдесят одна сота) кв.м., житловою площею 22,64 (двадцять два цілих шістдесят чотири сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_22. 2.23. однокімнатна квартира НОМЕР_23, на дев`ятому поверсі, загальною площею 47,96 (сорок сім цілих дев`яносто шість сотих) кв.м., житловою площею 22,64 (двадцять два цілих шістдесят чотири сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_23 .
2.24. однокімнатна квартира НОМЕР_24, на дев`ятому поверсі, загальною площею 39,62 (тридцять дев`ять цілих шістдесят два сотих) кв.м., житловою площею 18,80 (вісімнадцять цілих вісімдесят сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_24 .
2.25. трикімнатна квартира НОМЕР_25, на дванадцятому поверсі, загальною площею 84,69 (вісімдесят чотири цілих шістдесят дев`ять сотих) кв.м. , житловою площею 48,83 (сорок вісім цілих вісімдесят три сотих) кв.м., яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса:
АДРЕСА_25. 2.26. однокімнатна квартира НОМЕР_26, на дванадцятому поверсі, загальною площею 41,30 (сорок одна ціла тридцять сотих) кв.м., житловою площею 20,45 (двадцять цілих сорок п`ять сотих) кв.м. , яка споруджується в жилому багатоквартирному комплексі з об`єктами торгівлі і соцкультпобуту, адреса: АДРЕСА_26 .
3. Тип майна (обтяжено іпотекою):
3.1. нежитлова будівля, аптечний павільйон літ"А", з черепашника, загальною площею 33,10 кв.м., адреса: АДРЕСА_27.
Крім того, ліквідатором боржника, отримано погодження від ПАТ "КБ Київ" на продаж заставного майна.
Також, не відповідає дійсності позиція позивача стосовно того, що в оголошенні відсутні документи, а саме іпотечний договір. Даний договір в сканованій копії залучений до тексту оголошення, крім того залучена інформаційна довідка з якої вбачається лані про забезпечене майно, а саме місце знаходження, поверх, номер квартири та секції, а також квадратні метри. Вся ця інформація наявна в тексті оголошення, отже не відповідає дійсним обставинам справи.
Що стосується дебіторської заборгованості, то в тексті оголошення наявні скановані копії договорів про спільну сумісну діяльність та додаткові угоди до нього. Копії вищезазначених документів наявні в матеріалах справи
Інше нерухоме майно боржника також детально описано, характеристики вказані у тексті оголошення. Звертаю увагу суду, що усе майно боржника знаходиться на окупованій території АР Крим.
Тобто організатором аукціону дуже детально у встановлений Законом порядок без дискримінації, без порушення права покупців та зменшення їх кола проведено аукціон з продажу майна боржника.
Як вбачається з матеріалів справи, зі сторони ліквідатора боржника було надано усю документацію яку можливо б було отримати, оскільки майно знаходиться не підконтрольній Україні території.
Суд звертає увагу на те, що не заслуговує на увагу теза позивача стосовно звуження кола осіб які б бажали прийняти участь в аукціоні. Оскільки з матеріалів справи вбачається, що заявки на участь в аукціоні подало два учасника - ОСОБА_1 та ТОВ "ЮК "Укрспецконсалт", що свідчить про реальну можливість всіх бажаючих осіб взяти участь у спірному аукціоні.
Суд вважає необґрунтованими посилання позивача на те, що Замовник та Організатор аукціону обмежили час на подання заявок для участі в аукціоні. Твердження позивача про створення штучних умов з метою продажу майна за максимально низькою ціною, жодними доказами не підтвердженні та є припущеннями.
Статтею 59 Закону про банкрутство встановлено вимоги до змісту оголошення про проведення аукціону на веб-сайті, зокрема, оголошення про проведення аукціону на веб-сайті повинно містити відомості про:
- майно, що продається, його характеристику та місцезнаходження;
- час та місце проведення аукціону (для електронних торгів - веб-сайт, на якому проводяться електронні торги, та період часу, протягом якого проводяться торги);
- початкову вартість та відомості про можливість її зниження на тому ж аукціоні;
- розмір та порядок внесення гарантійного внеску;
- можливість надання переможцю податкової накладної;
- продавця майна (найменування, місцезнаходження, засоби зв`язку);
- порядок, місце, строк і час представлення заявок на участь в торгах;
- порядок оформлення участі в торгах, перелік документів і вимоги, що пред`являються учасникам, до їх оформлення;
- порядок і критерії виявлення переможця торгів;
- строки платежів, реквізити рахунків, на які вносяться платежі;
- організатора аукціону (найменування, місцезнаходження, засоби зв`язку);
- спосіб отримання додаткової інформації про проведення аукціону.
В оголошенні наводиться текст договору, що укладається на аукціоні, крім умови про ціну та зазначення особи покупця.
Якщо аукціон є повторним або проводиться у зв`язку з розірванням договору, укладеного на попередньому аукціоні, про це зазначається в оголошенні із вказівкою на адресу сторінки веб-сайту, на якій розміщено інформацію про проведення попереднього аукціону.
Якщо продажу підлягає майнове право, право вимоги, то в оголошенні оприлюднюються копії всіх документів, необхідних для визначення змісту права.
Дослідивши зміст оголошення про продаж майна банкрута - ТОВ "ТОНУС ПЛЮС", суд дішов висновку, що визначений нормами Закону про банкрутство порядок оголошення та повідомлення про проведення аукціону, а також вимоги до змісту оголошення про проведення аукціону на веб-сайті дотримані суб`єктами аукціону - Замовником та Організатором, та відповідають вищевказаним нормам Закону про банкрутство.
Отже, оскільки ліквідатором та організатором аукціону було дотримано вимоги Закону про банкрутство щодо проведення аукціону, зокрема, порядку визначення початкової вартості майна, що підлягає реалізації, проведення конкурсу та визначення організатора аукціону, порядку допуску до участі в аукціоні, дотримання строків та часу проведення аукціону, оприлюднення оголошення про проведення аукціону та вимог до його змісту, порядку проведення аукціону (повторного, другого повторного аукціонів), відсутні підстави для визнання аукціону недійсним.
Дослідивши текст оголошення про проведення аукціону 16.08.2020 за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_1 є всі підстави вважати, що позиція позивача є необґрунтованою.
Щодо створення дискримінаційний умов для подачі заявок та сплату гарантійного внеску, суд зазначає наступне.
Позивач вважає, що строк на подачу заявок був обмежений та в послідуючому продовжений на 12 днів формально, нормами діючого законодавства продовження строку на подачу заявок не передбачений, проект договору наведений в оголошенні має суперечливий характер.
Суд не погоджується з такими тезами з огляду на наступне:
На виконання вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" між ліквідатором та Приватним підприємством "Агенція з реалізації проблемних активів Технореал", (код ЄДРПОУ 33721376, адреса: 65012, м. Одеса, вул. Гімназична, буд. 21) укладений договір щодо реалізації майна боржника та відповідно проведений аукціон з продажу майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОНУС ПЛЮС" (оголошення вих. № ОГ/15-06/18 від 15.06.2018 року, номер публікації 52128, місце проведення аукціону: м. Одеса, Гімназична, 21, по лоту № 1 (цілісний майновий комплекс), який визнано таким, що не відбувся у зв`язку з відсутністю заяв на участь у торгах. Таким чином, внесене до ліквідаційної маси майно (майнові права) не реалізовувалося.
18.07.2019 року на офіційному сайті ВГСУ та сайті МЮУ опубліковано оголошення про те, що аукціон з продажу майна боржника ТОВ "ТОНУС ПЛЮС" відбудеться 16.08.2019, термін прийняття заяв з 19 по 23 липня 2019 року. В послідуючому строк прийняття заявок було продовжено до 31 липня 2019 року, тобто фактично строк прийняття заявок було продовжено до 12 днів, однак нікого окрім двох учасників зареєстровано не було. Дані обставини свідчать про відсутність будь-якої дискредитації, а навпаки свідчать про те, що ліквідатор намагався залучити якомога більше учасників.
Крім того, суд звертає увагу на те, що нормами чинного законодавства не визначений чіткий строк для прийняття заявок на участь в аукціоні, однак ліквідатор вважає, що 12 днів більше ніж достатньо для визначення потенційного кола покупців.
Отже, суд дійшов висновку, що потенційні учасники не були позбавлені права ознайомитися з оприлюдненим відповідно до вимог статті 58 Закону про банкрутство на сайтах Міністерства юстиції України та Вищого господарського суду України оголошенням про проведення аукціону.
З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованими посилання позивача на те, що Замовник та Організатор аукціону обмежили час на подання заявок для участі в аукціоні. Твердження позивача про створення штучних умов з метою продажу майна за максимально низькою ціною, жодними доказами не підтвердженні та є припущеннями.
16 серпня 2019 року було проведено аукціон з продажу майна боржника, який було визнано таким, що відбувся, початкова вартість майна була визначена у розмірі 36.331.455, 36 грн. із можливістю заниження початкової вартості. Згідно протоколу № 16-08/2019 про проведення аукціону від 16 серпня 2019 року переможцем аукціону визнано фізичну особу ОСОБА_1 .
16 серпня 2019 року укладено договір купівлі-продажу майна, яке було придбано на аукціоні, та акт приймання-передавання майна від 16 серпня 2019 року.
16 серпня 2019 року ліквідатором підписано акт приймання-передавання виконаних робіт до Договору про проведення аукціону № 29-05/2018 від 29 травня 2018 року, згідно п. 5.1. Договору вартість виконаних Виконавцем послуг (винагорода), становить 3 % від вартості реалізації майна та додаткової винагороди у розмірі 5%, отже загальна вартість винагороди склала - 6.866, 81 грн., яка була сплачена ліквідатором. Сума, яка була перерахована на рахунок боржника склала 211.094, 25 грн.
До договору купівлі-продажу та акту приймання-передачі включені усі основні умови договору позиція позивача стосовно того, що якісь пункти є суперечливими, то ця позиція є виключно суб`єктивною і не може прийматися судом до уваги.
Відповідно до статті 50 Закону про банкрутство продаж майна на аукціоні оформлюється договором купівлі-продажу, який укладається власником майна чи замовником аукціону з переможцем торгів.
Обов`язковими умовами договору купівлі-продажу майна є:
- відомості про майно, його склад, характеристика;
- ціна продажу майна;
- порядок і строк передачі майна покупцю;
- відомості про наявність або про відсутність обтяжень стосовно майна;
- інші умови, передбачені законодавством України.
В статті 129 Конституції України визначено принципи рівності усіх учасників процесу перед законом і судом, змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості як одні з основних засад судочинства. Отже, будь-яке рішення господарського суду повинно прийматися з дотриманням цих принципів, які виражені також у статтях ГПК України. Принцип рівності перед законом і судом в процесуальному аспекті означає рівність суб`єктивних процесуальних прав усіх учасників судового процесу незалежно від їх особистих якостей (правового статусу, майнового стану), визначення процесуального становища учасників судочинства тільки процесуальним законодавством і ніяким іншим, визначення процесуального порядку розгляду справ певною процесуальною формою. В матеріальному аспекті принцип рівності повинен розумітися таким чином, що до всіх учасників процесу матеріальний закон має застосовуватися однаково (право є застосуванням рівного масштабу до різних осіб). Принцип змагальності сторін полягає в тому, що сторони у процесі зобов`язані в процесуальній формі довести свою правоту, за допомогою поданих ними доказів переконати суд в обґрунтованості своїх вимог чи заперечень.
З системного аналізу вищевикладеного, суд дійшов висновку, що позивачем не доведено належними та допустимими доказами обґрунтування заявлених позовних вимог.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі "Серявін та інші проти України" вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях, зокрема, судів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення.
Названий Суд зазначив, що, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довід (рішення Європейського суду з прав людини у справі "Трофимчук проти України").
Частиною 3 статті 13 ГПК України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ст. 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Судовій збір відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладається на позивача.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 232, 233, 236-241 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Відмовити в задоволенні позову повністю.
2.Ухвала підлягає оскарженню в порядку та строк розділу ІV ГПК України, та набирає законної сили відповідно до вимог ст. 241 ГПК України.
Суддя М.В. Пасько
Повний текст ухвали складено 06.11.2020.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 06.11.2020 |
Номер документу | 92674861 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні