Ухвала
від 05.11.2020 по справі 915/1029/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====================================================================

УХВАЛА

05 листопада 2020 року Справа № 915/1029/20

м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,

розглянувши матеріали

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; адреса для листування: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 50)

до відповідачів:

1) Товариство з обмеженою відповідальністю Фремо (54008, м. Миколаїв, вул. Чигрина, буд. 167)

2) ОСОБА_1 (останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 )

про: стягнення 4288784,54 грн,

за участю представників учасників справи:

від позивача: не з`явився,

від відповідача-1: не з`явився,

від відповідача-2: не з`явився,

В С Т А Н О В И В:

28.07.2020 Акціонерне товариство Комерційний банк Приватбанк звернулося до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою б/н від 30.06.2020 (вх. № 9207/20) в якій просить суд стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю Фремо , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованість за кредитним договором № NKVKLON06909 від 26.10.2016 в розмірі 4288784,54 грн (4288784,54 грн - заборгованість за кредитом).

Ухвалою суду від 21.08.2020 було відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог до ОСОБА_2 , в частині позовних вимог до інших відповідачів позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі № 915/1029/20 за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 13.10.2020 було продовжено строк проведення підготовчого провадження у даній справі, відкладено підготовче засідання на 05 листопада 2020 року о 10:15; запропоновано позивачу протягом 10 днів від дня проведення даного судового засідання надати суду та направити іншим учасникам справи додаткові пояснення щодо обставин надання Товариству з обмеженою відповідальністю Фремо кредитних коштів у спірних правовідносинах, з наданням відповідних доказів.

26.10.2020 до суду від позивача надійшли додаткові пояснення б/н від 20.10.2020 (вх. № 13475/20).

Станом на момент проведення судового засідання від учасників справи інших заяв чи клопотань як по суті справи, так і з процесуальних питань, до суду не надходило.

Відповідачі правом, передбаченим ст. 165 Господарського процесуального кодексу України щодо оформлення відзиву на позовну заяву і документів, що підтверджують заперечення проти позову, не скористалися.

05.11.2020 учасники справи в судове засідання не з`явилися, про час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином:

- копія ухвали суду від 13.10.2020 була отримана позивачем 22.10.2020, що підтверджується відповідною відміткою на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення зі штрихкодовим ідентифікатором 5400141726257;

- копія ухвали суду від 13.10.2020 направлена на адресу місцезнаходження відповідача-1 (встановлену за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань) 24.10.2020 була повернута за зворотною адресою відділенням поштового зв`язку з відміткою причини повернення адресат відсутній за вказаною адресою (поштове відправлення зі штрихкодовим ідентифікатором 5400141726273). За такого, з урахуванням приписів п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України слід вважати, що копія відповідної ухвали була вручена відповідачу-1 23.10.2020;

- у зв`язку з відсутністю даних про зареєстроване місце проживання (перебування) відповідача-2 останній, у відповідності до приписів ч. 4 ст. 122 Господарського процесуального кодексу України, викликався в судове засідання через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України від 16.10.2020. За змістом вищевказаної процесуальної норми з опублікуванням оголошення про виклик відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи. Додатково копія ухвали суду від 13.10.2020 направлялася вказаній особі за адресою повідомленою суду позивачем та 24.10.2020 була повернута за зворотною адресою відділенням поштового зв`язку з відміткою причини повернення адресат відсутній за вказаною адресою (поштове відправлення зі штрихкодовим ідентифікатором 5400141726281).

Враховуючи наведене та те, що явка учасників справи не визнавалася судом обов`язковою, а участь у засіданні суду є правом, а не обов`язком сторони, суд дійшов висновку про можливість проведення судового засідання за відсутності представників сторін.

За змістом статті 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з`ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.

Підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

У даній справі, за відсутності заяв та клопотань учасників справи про інше, слід вважати, що судом остаточно визначено предмет спору, характер спірних правовідносин, позовних вимог та склад учасників судового процесу.

Крім того, під час підготовчого провадження учасники справи не повідомили суд про бажання укласти мирову угоду, передати справу на розгляд третейського суду, міжнародного комерційного арбітражу або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.

Отже, за час підготовчого провадження у даній справі були вирішені питання, зазначені у частині другій статті 182 ГПК України, тому суд вважає за можливе закрити підготовче засідання.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.

Таким чином, за результатами проведеного судового засідання, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті з повідомленням учасників справи про дату, час і місце проведення судового засідання.

Додатково, суд вважає за необхідне зазначити, що за приписами ч.ч. 1-2 ст. 195 ГПК України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку. Суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.

Разом із цим, оскільки головуючий у даній справі суддя Смородінова О.Г. з 23.11.2020 по 04.12.2020 перебуватиме у відпустці відповідно до наказу Господарського суду Миколаївської області №259-б від 26.10.2020, суд вважає за можливе призначити судове засідання з розгляду справи по суті у розумний строк, тобто такий, що є об`єктивно необхідним для виконання процесуальних дій і вирішення справи з метою забезпечення своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту, а тому суд визначає дату судового засідання після закінчення відпустки судді.

Керуючись ст. ст. 177, 182, 183, 185, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Закрити підготовче провадження у справі № 915/1029/20.

2. Призначити справу № 915/1029/20 до судового розгляду по суті на 08 грудня 2020 року о 13:30.

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.

3. У зв`язку з погіршенням епідемічної ситуації та значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, враховуючи запровадження карантинних заходів на території України, явка представників учасників справи в судове засідання не є обов`язковою . Разом із тим, у разі прибуття учасників в судове засідання, останні зобов`язані дотримуватись заходів карантинного режиму, у тому числі й щодо використання засобів індивідуального захисту .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя О.Г. Смородінова

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення05.11.2020
Оприлюднено06.11.2020
Номер документу92675208
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1029/20

Постанова від 11.05.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 28.04.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 30.03.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 22.02.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 08.02.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 25.01.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Рішення від 08.12.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 13.10.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

Ухвала від 25.09.2020

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Смородінова О.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні