Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 126/2033/20
Провадження № 2/126/778/2020
"28" жовтня 2020 р.
м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді Рудь О. Г.
секретар Кучанська В.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Позов обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , після смерті якого відкрилась спадщина на належне йому майно: земельну ділянку площею 2,4989 га, розташовану на території Тернівської сільської ради Бершадського району.
При житті ОСОБА_5 вчинив розпорядження, згідно з яким вищезазначену земельну ділянку заповів йому.
Крім нього у померлого ОСОБА_5 є інші спадкоємці за законом - діти спадкодавця ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які подали нотаріусу заяви про прийняття спадщини.
Маючи намір оформити належним чином свої спадкові права, позивач звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте йому було відмовлено у вчиненні нотаріальної дії у зв`язку із пропущенням шестимісячного строку звернення із заявою про прийняття спадщини, внаслідок чого він позбавлений можливості набути право власності на спадкове майно.
Позивач пропустив строк на прийняття спадщини у зв`язку з тим, що на час відкриття спадщини перебував у скрутних сімейних обставинах, проживав за межами Бершадського району. Він зареєстрований в м. Умань Черкаської області, а постійно перебував у Криму. В зв`язку з вищенаведеним, він був позбавлений можливості звернутись до нотаріальної контори у шестимісячний строк з відповідною заявою.
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Мандзій Н.К. подала до суду письмову заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи у її відсутність та відсутність позивача.
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 подали до суду письмові заяви про розгляд справи у їх відсутність, позов визнали.
Враховуючи те, що відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та проводить його в даному судовому засіданні на підставі доказів наявних у справі.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_5 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 10.01.2019 виконавчим комітетом Серебрійської сільської ради Бершадського району Вінницької області.
Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно.
Відповідно до довідки № 355, виданої Серебрійською сільською радою Бершадського району Вінницької області 09.09.2020, у померлого ОСОБА_5 є син ОСОБА_4 , дочка ОСОБА_2 , дочка ОСОБА_3 . Спадкоємців, які до дня смерті були зареєстровані та проживали з ОСОБА_5 немає, інших осіб, які до дня смерті померлого постійно проживали разом з померлим в одному житловому будинку немає.
Згідно наявної в матеріалах справи копії заповіту від 17.06.2015, посвідченого секретарем виконавчого комітету Тернівської сільської ради Бершадського району Вінницької області Чапалдою З.М., за життя ОСОБА_5 заповів належну йому земельну ділянку, засвідчену свідоцтвом про право на спадщину серії НОМЕР_2 , кадастровий номер ділянки 0520485200:01:001:0140, що знаходиться на території Тернівської сільської ради Бершадського району - позивачу ОСОБА_1 ..
Позивач, маючи намір оформити належним чином свої спадкові права звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, проте отримав постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 148/02-31 від 10.09.2020, відповідно до якої йому було відмовлено в оформленні, оскільки позивач пропустив шестимісячний строк для прийняття спадщини та було рекомендовано звернутися до суду для вирішення даного питання.
Судом встановлено, що позивач у встановлений законом строк не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_5 .. Причиною пропуску строку для звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини позивач вказує те, що на час відкриття спадщини він перебував у скрутних сімейних обставинах, проживав за межами Бершадського району, оскільки зареєстрований в м. Умань Черкаської області, а постійно перебував у Криму.
Відповідно до ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В п. 24 Постанови № 7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування Пленум Верховного Суду України висловив наступну правову позицію, що у випадку, коли особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне позов задовольнити та визначити позивачеві додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 263, 264, 265 ЦПК України, ст.ст. 1270, 1272 ЦК України суд,-
ВИРІШИВ :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 додатковий трьохмісячний строк, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Визначений строк обраховувати з дати набрання даним рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О. Г. Рудь
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2020 |
Оприлюднено | 09.11.2020 |
Номер документу | 92680491 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Рудь О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні