Ухвала
від 06.11.2020 по справі 619/4725/20
ДЕРГАЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №619/4725/20

провадження №1-кс/619/1114/20

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 листопада 2020 року Дергачівський районний суд Харківської області

в складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1

за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянув скаргу ОСОБА_3 ,яка дієв інтересах ОСОБА_4 набездіяльність уповноваженихосіб Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 ,яка дієв інтересах ОСОБА_4 звернуласядо судузі скаргоюна бездіяльністьуповноваженої посадовоїособи Дергачівського ВП ГУНП у Харківській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, посилаючись на те, що на підставі ухвали Дергачівського районного суду Харківської області від 08 жовтня 2020 року ОСОБА_5 є стягувачем. Згідно вищевказаної ухвали ОСОБА_6 . ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , передаються на відповідальне зберігання (захист рослин) багаторічні насадження хвойних декоративних дерев (сосен, ялин, туй, ялівця тощо), з правом укладання договорів для догляду та захисту багаторічних насаджень з господарюючими суб`єктами та організаціями, які здійснюють діяльність з вирощування, догляду та захисту рослин, а також охоронну діяльність, які розташовані на наступних земельних ділянках, що мають кадастрові номери: 6322055900:03:000:0017, 6322055900:03:000:0018, 6322055900:03:000:0019, 6322055900:03:000:0191, 6322055900:03:000:0192, 6322055900:03:000:0193, 6322055900:03:000:0194. Виконавче провадження по ухвалі відкрито приватним виконавцем ОСОБА_7 . Виконавчі дії були розпочаті приватним виконавцем 16 жовтня 2020 року, але межові знаки, що були неодноразово встановлені інженером-землевпорядником ОСОБА_8 було знищено невідомими особами. Боржник згідно ухвали ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , його представники та невідомі особи створюють перепони та зривають виконання ухвали суду. 23 жовтня 2020 року близько 12 год. заявник ОСОБА_3 , приватний виконавець ОСОБА_7 , спеціаліст ОСОБА_8 та поняті прибули на місце виконання, але боржник та його представники в четвертий раз намагалися чинити перешкоди, не допускали спеціаліста та понятих на земельні ділянки, у зв`язку з чим була викликана патрульна поліція. Під протокол останні прийняли у ОСОБА_3 заяву про кримінальне правопорушення, відібрали пояснення у неї, приватного виконавця ОСОБА_7 , спеціаліста ОСОБА_8 , спеціалістів-тасологів, провели огляд місця події, встановлення осіб, що знаходились там. Заявник вважає, що у діях невідомих осіб вбачається скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 382 КК України, а саме: перешкоджання у виконанні ухвали суду, а також заявник вбачає у діях ОСОБА_10 , його представників ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України, що виражається у вчиненні перешкод до здійснення правомірної діяльності представника особи з надання правової допомоги.

Заявник ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ОСОБА_4 , в судове засідання не прибула, подала заяву про розгляд скарги за її відсутності та просила задовольнити скаргу у повному обсязі.

Представник Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області в судове засідання не прибув. Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України неявка представника не є перешкодою для розгляду скарги.

Слідчий суддя, на підставі наданих матеріалів скарги, оцінивши в сукупності всі обставини, дійшов до висновку, що скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Частиною 1 ст. 24 КПК України передбачено, що кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства. Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Частиною 4 ст. 214 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

За змістом цієї норми, обов`язок прийняти та зареєструвати заяву або повідомлення про кримінальні правопорушення покладено на слідчого, прокурора та інших службових осіб, що уповноважені на їх прийняття. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається, незалежно від того, чи відносяться розслідування фактів про повідомлені кримінальні правопорушення до територіальної юрисдикції або процесуальної компетенції органу до якого надійшла заява чи повідомлення.

Уповноваженою особою Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області не було повідомлено суд про наявність законних підстав не внести невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення відповідні відомості до ЄРДР та розпочати саме розслідування, враховуючи, що особливою процесуальною гарантією для забезпечення права особи ініціювати досудове розслідування є встановлена ч. 4ст. 214 КПК Україникатегорична заборона слідчому, прокурору, іншій службовій особі, уповноваженій на прийняття та реєстрацію заяв та повідомлень про кримінальні правопорушення, відмовляти у прийнятті та реєстрації таких заяв чи повідомлень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

При розгляді даної скарги суд виходить з того, що інститут оскарження рішень, дій чи бездіяльності на стадії досудового розслідування є важливоюгарантією захисту прав учасників кримінального процесу, зокрема, відповідно до приписів п. 17 ч. 1ст.7КПК України забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності є однією із загальних засад кримінального провадження.

Пріоритетними завданням кримінального провадження визначено захист осіб від кримінальних правопорушень (ч. 1ст. 2 КПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першоюстатті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Суд вважає, що 10-денний строк на оскарження заявником не порушено.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави. Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п`яти днів з моменту надходження скарги.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу. Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: …3) зобов`язання вчинити певну дію.

Так,ст. 214 КПК Українивзагалі не передбачає оцінювання слідчим чи прокурором достатності і достовірності викладених у поданій заяві відомостей про вчинення злочину як підстави для внесення заяви про злочин до ЄРДР і початку розслідування, а також не передбачає необхідності надання заявником доказів на підтвердження обставин вчинення злочину.

Отже, слідчий суддя дійшов висновку про обґрунтованість скарги в частині невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 214, 303, 304, 306, 307 КПКУкраїни, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Скаргу ОСОБА_3 ,яка дієв інтересах ОСОБА_4 набездіяльність уповноваженихосіб Дергачівського ВП ГУНП в Харківській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити.

Зобов`язати уповноважену посадову особу Дергачівського ВП ГУНП у Харківській області невідкладно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 поданої 23.10.2020 про вчинення кримінального правопорушення, розпочати за цією заявою досудове розслідування.

Зобов`язати уповноважену посадову особу Дергачівського ВП ГУНП у Харківській області надати заявнику ОСОБА_3 копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудДергачівський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення06.11.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92692295
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —619/4725/20

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Якименко Л. О.

Ухвала від 04.11.2020

Кримінальне

Дергачівський районний суд Харківської області

Якименко Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні