Ухвала
від 04.11.2020 по справі 441/1887/20
ГОРОДОЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

441/1887/20

2/441/779/2020

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

04.11.2020 суддя Городоцького районного суду Львівської області Малахова - Онуфер А.М., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 , просила розірвати шлюб укладений виконкомом Суходільської сільської ради Перемишлянського району Львівської області, стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у максимальному розмірі з усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, починаючи з дня пред`явлення позову до суду та до досягнення дитиною повноліття, інше.

Вивчивши позовну заяву, додані до неї документи, доходжу наступного висновку.

Позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, викладених в ст. ст. 175, 177 ЦПК України і зокрема у ній не зазначено:

- ціни позову, яка у справах про стягнення аліментів визначається сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців;

- доказів, які не можуть бути подані разом із позовом (за наявності) та, щодо наявності у позивачки або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви , а також така не містить:

- поштових індексів;

- реєстраційного номера облікової картки платника податків (за його наявності) або номер і серію паспорта відповідача;

- відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

- підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав ;

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.

Окрім цього, в порушення пункту 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року №11 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя , до позовної заяви ОСОБА_1 не долучено оригіналу свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 .

Разом з цим, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Між тим, всупереч вищенаведеного, позивачкою до позовної заяви не долучено документи, що підтверджують сплату нею судового збору, у встановленому порядку і розмірі, за вимогу про розірвання шлюбу, як і не зазначено доказів на підтвердження підстав звільнення її від сплати такого.

Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання до суду позовної заяви про розірвання шлюбу, сплачується судовий збір - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб .

З огляду на вищенаведене та ураховуючи характер спору, ОСОБА_1 за подання до суду позову з вимогою про розірвання шлюбу, слід сплатити судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп. на рахунок: Отримувач коштів УК у Город. р/Городоцький р-н/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37965536, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача UA278999980313141206000013076, Код класифікації доходів бюджету 22030101, або ж надати докази на підтвердження підстав звільнення від сплати такого.

Окрім цього, у прохальній частині позову від 30.10.2020, позивачкою не конкретизовано позовну вимогу про розірвання шлюбу і зокрема не зазначено прізвище, ім`я та по батькові сторін, дату й місце реєстрації шлюбу, відомості про актовий запис про шлюб.

Разом з цим, у заяві, належним чином не обгрунтовано, з покликанням на докази, вимогу ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання дитини ОСОБА_3 у максимальному розмірі з усіх видів заробітку (доходів) щомісячно, в т.ч. її твердження про те, що відповідач не має іншої родини та інших неповнолітніх чи малолітніх дітей.

Долучений до позову акт обстеження матеріально-побутових умов проживання, як доказ проживання дитини з матір`ю на АДРЕСА_1 - нечитабельний.

Крім цього, із змісту позовної заяви від 30.10.2020 убачається, що між подружжям, яке має дитину, наявна взаємна згода на розірвання шлюбу, у зв`язку з чим, позивачка просила про розгляд справи в порядку окремого провадження, між тим, подала до суду позовну заяву про розірвання шлюбу.

З огляду на вищенаведене, вважаю за необхідне роз`яснити позивачці, що відповідно до ч. 3 ст. 293 ЦПК України, у порядку окремого провадження (вид непозовного цивільного судочинства у якому відсутній спір про суб`єктивне право) розглядаються також справи про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей.

За положеннями ч. 1 і ч. 2 ст. 109 Сімейного кодексу України, подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Таким чином, позивачці слід визначитись з порядком цивільного судочинства та у випадку, звернення в порядку окремого провадження, подати до суду спільну заяву подружжя про розірвання шлюбу разом із нотаріально посвідченим договором про те, з ким із них буде проживати дитина, яку участь у забезпеченні умов її життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дитини та вирішити питання про залучення до участі у справі служби у справах дітей.

Виходячи з наведеного, на підставі ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовну заяву слід залишити без руху для усунення вищеозначених недоліків.

Керуючись ст. 185 ЦПК України, -

у х в а л и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - залишити без руху.

Надати позивачці термін для усунення недоліків заяви - десять днів з дня вручення ухвали.

У випадку невиконання вимог ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачці.

Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.

С у д д я : А.М. Малахова - Онуфер

СудГородоцький районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення04.11.2020
Оприлюднено09.11.2020
Номер документу92694405
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —441/1887/20

Рішення від 04.02.2021

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Рішення від 04.02.2021

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Ухвала від 27.01.2021

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Ухвала від 01.12.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Ухвала від 20.11.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

Ухвала від 04.11.2020

Цивільне

Городоцький районний суд Львівської області

Малахова-Онуфер А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні