справа № 361/7473/20
провадження № 2-з/361/202/20
02.11.2020
УХВАЛА
02 листопада 2020 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Дутчак І.М., розглянувши заяву Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Лісовик-24» про забезпечення позову,
в с т а н о в и в :
У жовтні 2020 року Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Лісовик-24» (далі - ОК ЖБК «Лісовик-24» ) звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 , у якому просить суд припинити право власності ОСОБА_1 на приміщення № НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 та скасувати державну реєстрацію права власності на дане приміщення, зареєстровану за відповідачем ОСОБА_1 , номер запису про право власності № 24555353 від 24 січня 2018 року, внесений до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно державним реєстратором Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Янчук С.В.
Разом із позовною заявою ОК ЖБК «Лісовик-24» подав до суду заяву про забезпечення позову, у якій просить суд вжити заходів забезпечення цього позову шляхом накладення арешту на приміщення АДРЕСА_2 .
В обґрунтування заяви зазначав, що предметом поданого ним до суду вказаного позову є припинення права власності та скасування державної реєстрації (запису) права власності за відповідачем ОСОБА_1 на приміщення № НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 , підставою цього позову є те, що дана реєстрація права власності проведене з порушенням його (позивача) права власності на зазначене приміщення як власника, оскільки державна реєстрація за відповідачем на вказане приміщення здійснена на підставі підроблених, на його думку, документів, які його уповноважений представник не підписував. Посилався на те, що ОСОБА_1 як власник даного приміщення може вчинити дії щодо його відчуження, тому вважає, що невжиття заходів забезпечення позову, про які він просить суд, зробить неможливим або утруднить виконання рішення суду у разі задоволення його позову, оскільки кооператив буде змушений вживати додаткових заходів для поновлення порушеного права шляхом пред`явлення позову до нового власника приміщення.
У ч. 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За змістом ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексом заходів забезпечення позову.
У ч. 2 ст. 149 ЦПК України передбачено, що забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
За змістом п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується накладенням арешту на майно, що належить відповідачеві. Заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Із матеріалів вбачається, що позивач ОК ЖБК «Лісовик-24» звернувся до суду з позовом, предметом і підставою якого є незаконна, на його думку, державна реєстрація права власності за відповідачем ОСОБА_1 на приміщення № НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 .
Забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог.
Пленум Верховного Суду України в преамбулі, пункті 1 постанови № 9 від 22 грудня 2006 року «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» роз`яснив, що забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. Точне і неухильне додержання судами України норм чинного законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову є необхідною умовою здійснення завдань цивільного судочинства, які полягають у справедливому, неупередженому та своєчасному розгляді й вирішенні цивільних справ із метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Єдиною підставою для забезпечення позову є відповідне клопотання у формі мотивованої заяви будь-якої з осіб, котрі беруть участь у справі.
Метою забезпечення позову є вжиття судом заходів щодо охорони матеріально-правових вимог та інтересів позивача від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде ухвалене на користь позивача, у тому числі й задля попередження потенційних труднощів та складнощів у подальшому виконанні такого рішення.
У абзаці 1 пункту 4 вказаної постанови Пленум Верховного Суду України зазначив, що, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не лише позивача, та й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Виходячи з правової природи забезпечення позову, під останнім слід розуміти вжиття судом за наявності спору між сторонами заходів щодо охорони матеріально-правових вимог та інтересів позивача, спрямованих проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, розтратити його, продати, знецінити або вчинити інші дії, що можуть призвести до певних складнощів при виконанні рішення суду.
Здійснюючи оцінку обґрунтованості доводів позивача ОК ЖБК «Лісовик-24» щодо необхідності вжиття заходів забезпечення поданого позову, про які він просить, з урахуванням розумності, обґрунтованості та адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між заходами забезпечення позову, які просить застосувати позивач та предметом позову - припинення права власності на скасування державної реєстрації права власності на приміщення; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, які не є учасниками цієї справи, слід дійти висновку, що невжиття заходів забезпечення позову ОК ЖБК «Лісовик-24» про припинення права власності та скасування державної реєстрації права власності може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у разі задоволення судом позову.
Розглянувши заяву ОК ЖБК «Лісовик-24» , враховуючи предмет та підставу спору у цій справі, з метою недопущення вчинення відповідачем ОСОБА_1 як власником приміщення дій, що зроблять фактично неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позову, про забезпечення якого просить позивач, суд дійшов висновку про необхідність забезпечення позову та накладення арешту на приміщення АДРЕСА_2 .
Обраний вид забезпечення позову не обмежить прав ОСОБА_1 щодо володіння та користування приміщенням, а лише обмежить його право тимчасово розпоряджатися ним, що буде співмірним із заявленими позивачем вимогами.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 4, 5, 149 - 153, 259, 260 ЦПК України,
п о с т а н о в и в :
Заяву задовольнити.
Накласти арешт на приміщення № НОМЕР_1 у будинку АДРЕСА_1 .
Найменування сторін:
- позивач (стягувач): Обслуговуючий кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Лісовик-24» , код ЄДРПОУ 40440329, місцезнаходження: Київська область, місто Бровари, вулиця Лісова, буд. 24;
- відповідач (боржник): ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_3 .
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Броварський міськрайонний суд Київської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.
Учасник справи у разі постановлення ухвали за його відсутності має право оскаржити ухвалу в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Строк пред`явлення ухвали до виконання до 02 листопада 2023 року.
Суддя Дутчак І. М.
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92712557 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Дутчак І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні