Справа №766/1744/20
н/п 2/766/6343/20
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
та повернення судового збору
09 листопада 2020 року м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі: головуючого судді Ус О.В., секретар судового засідання Казеєва Ю.В., розглянувши у підготовчому засіданні в залі судових засідань міського суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вдкритого акціонерного товариства "Херсонські комбайни", Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "АБМ", третя особа: ОСОБА_2 про визнання договору недійсним,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Херсонського міського суду Херсонської області перебуває вищевказана цивільна справа.
Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 28.02.2020 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
07 жовтня 2020 року представником позивача через канцелярію суду подано заяву про закриття провадження у справі з посиланням на ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, та повернення судового збору.
В підготовче засідання сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини не явки суд не повідомляли.
За приписами ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - Приватне підприємство "Виробничо-комерційна фірма "АБМ" перебуває в стані припинення у зв`язку із внесенням судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов`язано з її банкрутством.
Згідно пошуку у Єдиному державному реєстрі судових рішень за кодом ЄДРПОУ 22736411, у справі 2-а-3771/10/2170 18.11.2010 року Херсонським окружним адміністративним судом задоволено позов Державної податкової інспекції у м. Херсоні до виробничо-комерційної фірми "АМБ" про припинення юридичної особи, та припинено юридичну особу - виробничо-комерційну фірму "АМБ", код ЄДРПОУ 22736411. Рішення набрало законної сили 07.12.2010 року.
Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - ВАТ Херсонські комбайни перебуває в стані припинення у зв`язку із внесенням судового рішення про банкрутство.
Згідно із відомостями офіційного порталу Судова влада справа №12/129-Б-07 перебуває на розгляді в Господарському суді Херсонської області про визнання банкрутом, відповідач ВАТ Херсонські комбайни .
Постановою від 17.05.2011 Господарський суд Херсонської області визнав Відкрите акціонерне товариство "Херсонські комбайни" банкрутом та відкрив щодо нього ліквідаційну процедуру.
Судове засідання призначено на 27 листопада 2020 року о 10:00 год.
Встановлено, що при звернення до суду із даними позовом позивачем не було зазначено в змісті позовної заяви про банкрутство відповідача.
Згідно ч. 4 ст. 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вирішує усі майнові спори з вимогами до боржника, у тому числі спори про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов`язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України.
21.10.2019 року вступив в дію Кодекс України з процедур банкрутства. З дня введення в дію цього Кодексу визнано таким, що втратили чинність Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом . Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.
Норма статті 10 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом також знайшла своє відображення у статті 7 Кодексу України з процедур банкрутства.
Згідно ст. 7 цього Кодексу, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 20 ГПК України справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України
Великою Палатою Верховного Суду в постанові у справі № 372/3584/16-ц від 26.06.2018 року надано висновок щодо виключної підсудності та розгляду господарськими судами справ у майнових спорах до боржника. Висновком передбачено, що за наявності порушеної господарським судом справи про банкрутство відповідача, цивільну справу за позовом до такого відповідача не можна порушити, а в разі її порушення, справа підлягає закриттю; якщо під час розгляду справи з`ясується, що відносно відповідача у справі порушено провадження про його банкрутство господарським судом, то порушена справа підлягає закриттю у зв`язку з тим, що справа не може бути розглянута в порядку цивільного судочинства.
Аналогічний правовий висновок міститься в постанові Великої Палати Верховного Суду у справі № 910/16476/17 від 03.07.2018 року, в якому також зазначено, що відносно відповідача господарським судом здійснюються провадження у справі про банкрутство, що визначає спеціальний порядок розгляду спорів, стороною яких є відповідач боржник та зумовлює їх концентрацію в межах справи про банкрутство, оскільки результат розгляду таких спорів може впливати на права та обов`язки боржника та його кредиторів.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що спір, який виник між сторонами підлягає розгляду в порядку господарського судочинства
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Враховуючи викладене, суд вважає що провадження у справі підлягає закриттю з вищевикладених підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 256 ЦПК України якщо провадження у справі закривається з підстав, визначених п. 1 ч. 1 ст. 255 цього Кодексу суд повинен повідомити позивачу до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.
Відповідно до ч. 9 ст. 30 ГПК України справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини 1 ст. 20 Кодексу, - розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
Позивачем сплачено судовий збір за квитанцією №4 від 28.01.2020 року у розмірі 840,80 грн.
Згідно із ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір повернення судового збору відбувається у разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Таким чином, враховуючи, що є підстави для закриття провадження у справі, підлягає поверненню, сплачений позивачем судовий збір.
Ухвала в повному обсязі складена 09 листопада 2020 року.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1ст. 255 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Вдкритого акціонерного товариства "Херсонські комбайни", Приватного підприємства "Виробничо-комерційна фірма "АБМ", третя особа: ОСОБА_2 про визнання договору недійсним - закрити.
Повідомити позивачу, що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарських судів, враховуючи процедуру банкрутства.
Повернути ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), судовий збір сплачений за квитанцією №4 від 28.01.2020 року у розмірі 840,80 грн. (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Херсонського апеляційного суду або через Херсонський міський суд Херсонської області, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності ЦПК України в редакції від 15 грудня 2017 року.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СуддяО. В. Ус
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92729783 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Ус О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні