ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"10" листопада 2020 р. м. Київ Справа № 911/3168/20
м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108
Господарський суд Київської області
без виклику (повідомлення) сторін
Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали
за позовом ОСОБА_1
АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство "Прогрес"
08297, Київська обл., смт Коцюбинське, вул. Залізнична, буд. 2, код ЄДРПОУ 13716697
про стягнення вартості майна пропорційної частці у статутному капіталі товариства
встановив:
До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №3210/20 від 02.11.2020) ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство "Прогрес" про стягнення вартості майна пропорційної частці у статутному капіталі товариства.
Судом перевірено позовну заяву і додані до неї документи на відповідність вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України та встановлено їх невідповідність вимогам пунктів 5, 8 частини 3 статті 162 та частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову, а згідно з пунктом 8 частини 3 цієї ж статті - перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством; учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
За результатами дослідження матеріалів позову, судом встановлено, що більша частина копій документів, що подані позивачем в якості доказів, не завірені належним чином уповноваженим представником позивача, що суперечить правовій природі засвідчення особою відповідності копії документу його оригіналу та вищевказаним вимогам статті 91 Господарського процесуального кодексу України про те, що учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
З огляду на вказане, копії документів, що додані до позову та не завірені уповноваженою на це особою, за своєю правовою природою не являються письмовими доказами в розумінні Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
За результатами дослідження опису вкладення на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство "Прогрес", що позивач долучив до матеріалів справи як доказ підтвердження направлення відповідачу позовної заяви з додатками, судом встановлена відсутність переліку документів, що додані до позовної заяви в описі вкладення, що виключає можливість суду встановити факт відправки відповідачу копії позовної заяви з усіма доданими до неї документами та суперечить правовій природі опису вкладення до поштового відправлення та порядку його оформлення.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладених вище вимог законодавства, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху за такими недоліками позовної заяви: копії більшої частини документів, що додані до позову, не завірені уповноваженою на це особою, відсутність належного доказу направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу.
Способом усунення вказаних недоліків визначається надання суду копій доданих до позовної заяви документів, завірених належним чином уповноваженою на це особою, направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу листом з належним чином оформленим описом вкладення та надання суду доказів цього.
Також до позовної заяви позивачем додано клопотання про витребування доказів (вх. № 24262/20 від 02.11.2020), яке буде розглянуто судом після усунення позивачем недоліків позовної заяви.
Одночасно, суд вважає за необхідне роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Позовну заяву (вх. №3210/20 від 02.11.2020) ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробниче підприємство "Прогрес" про стягнення вартості майна пропорційної частці у статутному капіталі товариства залишити без руху.
2. Зобов`язати ОСОБА_1 виправити недоліки позовної заяви шляхом надання суду копій доданих до позовної заяви документів, завірених належним чином уповноваженою на це особою, направлення копії позовної заяви з додатками відповідачу листом з належним чином оформленим описом вкладення та надання суду доказів цього.
3. Встановити позивачу строк усунення недоліків - 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 10.11.2020 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя С.О. Саванчук
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92734420 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Саванчук С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні