ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"10" листопада 2020 р. м. Київ Справа № 911/3189/20
Суддя Конюх О.В., розглянувши позовні матеріали
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс (49000,
м. Дніпро, проспект Героїв, буд. 11-Б, ідентифікаційний код 32772863)
до відповідача: фізичної особи - підприємця Хруща Владислава Вікторовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
про стягнення 270 805,83 грн.
ВСТАНОВИВ:
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 30.10.2020 № 2338 до відповідача - фізичної особи - підприємця Хруща Владислава Вікторовича, в якому просить суд стягнути з останнього заборгованість зі сплати орендної плати у розмірі 140 876,27 грн. та нараховані на цю заборгованість штрафні санкції у розмірі 112 389,55 грн., а також заборгованість з відшкодування вартості спожитих комунальних послуг у розмірі 16 453,34 грн. та нараховані на цю заборгованість штрафні санкції у розмірі 1 086,67 грн.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за Договором суборенди від 29.05.2019 № 41 в частині сплати орендних платежів за фактичний час користування об`єктом оренди та відшкодування вартості спожитих комунальних послуг.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 162-164 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Із поданої заяви вбачається, що вимогою є стягнення заборгованості з орендної плати за користування частиною нежилого приміщення, а також відшкодування вартості спожитих комунальних послуг.
У позовній заяві позивач посилається на Договір суборенди від 29.05.2019 № 41, укладений між товариством з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс (орендодавець) та фізичною особою-підприємцем Хрущом Владиславом Вікторовичем (орендар).
За умовами пункту 4.15 вказаного договору по закінченню кожного календарного місяця, сторонами складається та підписується акт виконаних робіт (послуг). Орендодавець складає акт виконаних робіт (послуг) за минулий місяць і надає його на підписання орендарю не пізніше 5-го числа наступного місяця. Отримання акта виконаних робіт (послуг) є обов`язком орендаря, для чого він зобов`язаний у визначений вище строк, отримати нарочно (отримання нарочно передбачає отримання акта виконаних робіт (послуг) представником орендаря у орендодавця за адресою для листування останнього) два примірника акта виконаних робіт (послуг). Орендар зобов`язується підписати акт виконаних робіт (послуг) та повернути підписаний екземпляр акта виконаних робіт (послуг) орендодавцю не пізніше 10-го числа місяця, або в цей же строк надати мотивовані зауваження. В разі ненадходження від орендаря підписаного акта або зауважень до нього протягом зазначеного строку, акт виконаних робіт (послуг) вважається підписаним орендарем без зауважень, про що орендодавцем в акті ставиться відмітка Погоджено орендарем за принципом мовчазної згоди .
Жодного передбаченого договором Акту, в тому числі за спірний період березень-липень 2020, а також доказів вручення (направлення) актів орендарю позивачем до позову не подано, у позовній заяві про такі докази не зазначено.
Відповідно до пункту 4.5 Договору суборенди комунальні послуги відшкодовуються у разі, якщо такі надаються через мережі орендодавця та на підставі виставлених рахунків.
Заявлений до стягнення розмір відшкодування комунальних витрат позивачем взагалі жодними доказами не обґрунтовано: не подано доказів отримання орендарем комунальних послуг через мережі орендодавця та їх фактичної вартості, не подано рахунки на відшкодування витрат та доказів виставлення таких рахунків до оплати орендарю; про такі докази у позовній заяві не зазначено.
З огляду на викладене, позивачем в порушення вимог ст.ст. 162, 164 ГПК України до позову не додано ключових доказів на підтвердження своїх вимог.
Крім того, договором суборенди сторони погодили, що орендар протягом 1 (одного) робочого дня з дня укладання даного Договору зобов`язується укласти з орендодавцем та товариством з обмеженою відповідальністю МС Девелопмент Договір про відшкодування витрат спожитих орендарем комунальних послуг, які надаються на об`єкті на підставі комунальних договорів, укладених між товариством з обмеженою відповідальністю МС Девелопмент та відповідними комунальними організаціями, та компенсації експлуатаційних послуг поточного утримання будинку (споруди) та прибудинкової (прилеглої) території (п. 4.7. Договору). Однак відповідного договору про відшкодування витрат до позову не надано.
Також позивач подав суду документи у копіях, повний текст яких неможливо прочитати, а саме: договір суборенди від 29.05.2019 № 41, акт приймання-передачі об`єкта в оренду від 10.06.2019, договір від 30.05.2019 про внесення змін до договору суборенди від 29.05.2019 № 41.
Отже, позивачем не дотримано вимоги закону щодо надання доказів в обґрунтування заявлених позовних вимог.
Також, позивачем не зазначено про неможливість подання таких доказів (п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд роз`яснює позивачу ТОВ Мед -Сервіс , що відповідно до частини 3 статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, проте, згідно з частиною 4 статті 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вищевказані недоліки позовної заяви повинні бути усунуті позивачем у строк, що не повинен перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, із зазначенням доказів, які підтверджують вказані обставини; надання належним чином засвідчених читабельних копій договору суборенди від 29.05.2019 № 41, акта приймання-передачі об`єкта в оренду від 10.06.2019, договору від 30.05.2019 про внесення змін до договору суборенди від 29.05.2019 № 41; надання належним чином засвідченої копії договору про відшкодування витрат спожитих відповідачем комунальних послуг, копії Актів виконаних робіт (наданих послуг) із доказами їх вручення відповідачу; доказів надання відповідачу комунальних послуг через мережі позивача, копій рахунків на відшкодування комунальних послуг із доказами їх виставлення відповідачу.
Відповідно до приписів частин 3 та 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс від 30.10.2020 № 2338 залишити без руху .
2. Зобов`язати товариство з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс усунути недоліки позовної заяви від 30.10.2020 № 2338, в строк не пізніше десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом:
подання повного викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, із зазначенням доказів, які підтверджують вказані обставини;
надання належним чином засвідчених читабельних копій договору суборенди від 29.05.2019 № 41, акта приймання-передачі об`єкта в оренду від 10.06.2019, договору від 30.05.2019 про внесення змін до договору суборенди від 29.05.2019 № 41 та копій первинної документації до нього;
надання належним чином засвідченої копії договору про відшкодування витрат спожитих відповідачем комунальних послуг,
надання належним чином засвідчених копій Актів виконаних робіт (наданих послуг) із доказами їх вручення відповідачу;
надання доказів надання відповідачу комунальних послуг через мережі позивача заявленою до стягнення вартістю, копій рахунків на відшкодування вартості комунальних послуг із доказами їх виставлення відповідачу.
Докази подаються за правилами, встановленими ст. 80 ГПК України.
3. Копію ухвали направити товариству з обмеженою відповідальністю Мед-Сервіс .
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92734425 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні