ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/2531/20 Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська продуктова торгівельна компанія" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - позивач, ГУ ДПС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі) звернулося з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Українська продуктова торгівельна компанія (далі - відповідач, ТОВ Українська продуктова торгівельна компанія ), в якій просить стягнути кошти з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують, та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3 624,00 грн.
Позов мотивує наявністю у відповідача податкового боргу перед бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3 624,00 грн., який виник у зв`язку з несплатою узгоджених грошових зобов`язань, нарахованих згідно податкової декларації з податку на прибуток підприємств № 4083 від 03.07.2018 на суму 3794,00 грн., враховуючи наявну переплату в сумі 170,00 грн., залишок непогашеного податкового боргу становить 3624,00 грн. Оскільки узгоджене грошове зобов`язання не сплачено відповідачем, просить стягнути в судовому порядку.
Ухвалою від 11.09.2020р. у справі відкрито спрощене провадження, відповідачу надано строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.
Ухвалу про відкриття спрощеного провадження у справі направлено відповідачу на адресу, яка внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 74800, Херсонська область, Каховський район, м. Каховка, вул. Карла Макса,150 рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 16.09.2020 та отримано відповідачем 17.09.2020, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення.
Суд, враховуючи, що поштову кореспонденцію направлено на адресу, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та отримано уповноваженою особою відповідача, приходить до висновку, що ТОВ Українська продуктова торгівельна компанія належним чином повідомлено про розгляд справи.
Відповідач станом на дату винесення рішення правом на подачу відзиву на позовну заяву не скористався.
За змістом ч.ч.5, 6 ст.162 КАС України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю Українська торгівельна компанія (код ЄДРПОУ 39398379) зареєстроване виконавчим комітетом Каховської міської ради від 17.09.2014 р. № 15001020000001650. Взято на облік до Головного управління ДПС у Херсонській області. Автономній Республіці Крим та м. Севастополі 18.09.2014 р. за № 210114117158.
Згідно наявної у матеріалах справи довідки про заборгованість за ТОВ Українська торгівельна компанія рахується податковий борг на загальну суму 3624,00 грн. Вказане також підтверджується наявними у матеріалах справи розрахунками податкового боргу та даними з інтегрованих карток по ТОВ Українська торгівельна компанія з податку на прибуток приватних підприємств.
Так, у матеріалах справи наявна копія податкової декларації від 03.07.2020 з податку на прибуток підприємства за звітний (податковий) період 2018 рік, яка подана Товариством з обмеженою відповідальністю Українська торгівельна компанія , згідно якої вказаним товариством самостійно визначено суму податку на прибуток підприємства, яка підлягає сплаті, у розмір 3794,00грн.
Судом також встановлено, що згідно інтегрованої картки платника у ТОВ "Українська торгівельна компанія" наявна переплата у сумі 170,00 грн., а відтак розмір податкової заборгованості складає 3624,00 грн.
Поряд з цим, судом також встановлено, що у зв`язку із наявністю податкового боргу станом на 15.07.2018 року за узгодженим податковим зобов`язанням у сумі 3624,00 грн., відповідачу на офіційну адресу надіслано засобами поштового зв`язку податкову вимогу форми "Ю" №66883-17 від 16.07.2019 року, яка в розумінні норм податкового кодексу вручена відповідачу.
На день розгляду справи у суді вказана податкова вимога є не відкликаною.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Статтею 16 ПК України визначені обов`язки платника податку, серед яких сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1).
Пункт 31.1 статті 31 ПК України визначає, що строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
При цьому, згідно пункту 49.2. статті 49 ПК України платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
Розділом ІІІ ПК України визначено особливості сплати податку на прибуток підприємства.
При цьому, порядок визначення сум податкових та грошових зобов`язань регламентовано Главою 4 Розділу ІІ, а саме статтею 54 ПК України.
Так, згідно пункту 54.1 статті 54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Пунктом 54.3 статті 54 ПК України визначено, що контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо:
- платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію, а при здійсненні заходів податкового контролю встановлено факти здійснення платником податків діяльності, що призвела до виникнення об`єктів оподаткування, наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу та наявності діючих (у тому числі призупинених) ліцензій на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством;
- дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов`язань, суми бюджетного відшкодування та/або від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках;
- згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган;
- дані перевірок щодо утримання податків у джерела виплати, в тому числі податкового агента, свідчать про порушення правил нарахування, утримання та сплати до відповідних бюджетів податків і зборів, передбачених цим Кодексом, у тому числі податку на доходи фізичних осіб таким податковим агентом;
- результати митного контролю, отримані після закінчення процедури митного оформлення та випуску товарів, свідчать про заниження або завищення податкових зобов`язань, визначених платником податків у митних деклараціях.
. Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов`язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов`язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом (пункт 54.5 статті 54 ПК України).
Судом встановлено, що відповідачем 03.07.2018 року подано податкову декларацію по податку на прибуток підприємств, якою фактично узгоджено суму податкового зобов`язання у розмірі 3624,00 грн.
Таким чином, недоїмка зі сплати узгодженого податкового зобов`язання по податку на прибуток приватних підприємств, яка обліковується за ТОВ Українська торгівельна компанія , з урахуванням податкової декларації, становить 3624,00 грн. Оскільки зазначена сума є узгодженою та не сплаченою відповідачем, вона перейшла в категорію податкового боргу.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України під податковим боргом розуміють суму узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої на суму такого грошового зобов`язання.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
Як встановлено судом, позивачем, як контролюючим органом, у зв`язку із наявністю податкового боргу станом на 15.07.2018 року за узгодженими податковими зобов`язанням у сумі 3624,00 грн., сформовано та вручено відповідачеві податкову вимогу форми "Ю" №66883-17 від 16.07.2018 року, яка є невідкликаною, оскільки податковий борг визначений нею не погашений в повному обсязі, що підтверджується наявними у матеріалах справи інтегрованими картками платника, розрахунками податкового боргу ТОВ Українська торгівельна компанія та довідкою про заборгованість.
Згідно статті 89 розділу II ПК України контролюючим органом прийнято Рішення про опис майна у податкову заставу від 16.07.2018 р. № 66883-17.
Згідно бази даних ІС Податковий блок Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у ТОВ Українська продуктова торгівельна компанія (код ЄДРПОУ 39398379) в установах банків закриті розрахункові рахунки.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючий орган (в нашому разі позивач) має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.2 статті 95 ПК України передбачено, що стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги, а відповідно до пункту 95.3 цієї ж статті ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Окрім цього, пунктом 95.4 статті 95 ПК України визначено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи наявність у ТОВ Українська торгівельна компанія податкового боргу, наявність у нього відкритих рахунків в банківських установах та те, що позивачем дотримано процедуру звернення до суду, суд вважає за необхідним стягнути з рахунків відповідача у банках, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, заборгованість у сумі 3624,00 грн.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Позивачем доведено суду правомірність заявлених вимог, на день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена, а тому зважаючи на наведені вище норми законодавства та встановлені судом обставини справи, а також виходячи з конституційного принципу обов`язковості сплати податків і зборів, суд вважає, що позовні вимоги позивача щодо стягнення з банківських рахунків ТОВ Українська торгівельна компанія , а також за рахунок готівки податкового боргу в сумі 3624,00 грн. - є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Частиною 2 статті 139 КАС України визначено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. У матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз, відтак, суд не стягує їх з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 73-77, 90, 241-246, 250 КАС України, суд -
вирішив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю Українська продуктова торгівельна компанія (код ЄДРПОУ 39398379) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по податку на прибуток приватних підприємств у сумі 3 624,00 грн., (код платежу 11021000), отримувач: УК у Каховському р-ні/м. Каховка/11021000, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код отримувача (ЄДРПОУ) - 38008980, номер рахунку - UA058999980333189318000021011.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя І.І. Войтович
кат. 111020300
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2020 |
Оприлюднено | 12.11.2020 |
Номер документу | 92738351 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Войтович І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні