Ухвала
від 06.11.2020 по справі 759/19142/20
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5622/20

ун. № 759/19142/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року слідчий суддяСвятошинського районногосуду м.Києва ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,слідчого ОСОБА_3 ,розглянувши клопотанняПрокурора відділуКиївської міськоїпрокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту у досудовому розслідуванні, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020100000000420від 18 вересня 2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України,-

ВСТАНОВИВ :

Прокурор відділуКиївської міськоїпрокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту грошових коштів, які були вилучені за адресою: АДРЕСА_1 , в складськеому приміщенні, яке використовує ТОВ «Євро Аква» та на праві власності належить ТОВ «Олга» (код 23507629), в окремій касовій кімнаті, в якій знаходяться сейф та рахункова машинка.

Восьмим СВ РКП СУ ГУ ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42020100000000420 від 18.09.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Відповідно до матеріалів оперативних працівників встановлено, що на території м. Києва та Київської області діє протиправна група осіб, яка використовуючи схеми «зустрічних потоків» надає підприємствам реального сектору економіки м. Києва та інших регіонів України послуги з «конвертації» грошових коштів.

Так,в період2018-2020років встановлено,що службовіособи ТОВ «ЄВРО АКВА» (код 36800559, діяльність в сфері оптової торгівлі продуктами харчування та напоями) ОСОБА_5 , ОСОБА_6 за попередньою змовою з службовими особами ТОВ «МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ УКРАЇНИ» (код 36001810) ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 з метоюзаниження податковихзобов`язань,штучно завищиливласні валовівитрати тасформували «штучний»податковий кредит,шляхом використаннянизки реквізитівпідприємств зознаками «ризиковості»,а саме:ТОВ "ГЛОБАЛСЕЙЛ"(код41915030),ТОВ "ЕКОСТОУНПРО"(код42785759),ТОВ "ВІВАСАЛУТІС"(код42553970)та інших,документально відображаючипридбання продуктів харчування та напоїв без фактичного руху товарів.

В подальшому ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ «ЄВРО АКВА» та ТОВ «МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ УКРАЇНИ» здійснюють реалізацію продуктів харчування та напоїв оптовими партіями в адресу фізичних осіб-підприємців та інших суб`єктів господарської діяльності за готівкові кошти, не обліковуючи проведення даних операцій через реєстратори розрахункових операцій (касові апарати) та в податковій звітності, а документально відображають реалізацію продуктів харчування в адресу суб`єктів господарювання, у яких відсутні необхідні умови для здійснення фінансово-господарських операцій, відсутні основні фонди, персонал, виробничі активи, складські приміщення, транспортні засоби, в результаті чого сформований в такий спосіб податковий кредит з ПДВ у подальшому використовується вказаними суб`єктами з метою заниження податкових зобов`язань реальному сектору економіки та легалізації безтоварних операцій.

Отримані необлікованіготівкові коштивід реалізаціїнапоїв тапродуктів харчуванняпередаються касирамТОВ «ЄВРОАКВА» та ТОВ «МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ УКРАЇНИ», які здійснюють їх перерахунок та готують кошти для видачі кур`єрам «конвертаційного центру». В подальшому отримана кур`єрами необлікована готівка, за грошову винагороду, яка складала певний відсоток від перерахованої грошової суми, передається вигодонабувачам - представникам підприємств реального сектору економіки.

Таким чином, за період 2018 2020 рр. підприємства ТОВ «ЄВРО АКВА» та ТОВ «МІНЕРАЛЬНІ ВОДИ УКРАЇНИ», завдали збитки Державі у вигляді несплачених податків, а саме: податку на додану вартість у сумі 9346557 грн., що є особливо великим розміром.

02.11.2020 року в ході досудового розслідування вказаних кримінальних правопорушень, на підставі ухвал слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 20 жовтня 2020 року, з метою відшукання предметів, речей та документів, які мають важливе доказове значення для досудового розслідування, у кримінальному провадженні проведено обшуки.

Так, за результатами проведеного обшуку у складському приміщені за адресою: АДРЕСА_1 , яке використовує ТОВ «Євро Аква» та на праві власності належить ТОВ «Олга» (код 23507629), в окремій касовій кімнаті,

в якійзнаходяться сейфта рахунковамашинка,було вилученогрошові кошти:

Грошові кошти в сумі 600000 грн., які знаходились в сумці із тканини з написом «879» світло коричневого кольору та які були скріплені резинками, та розділені на 9 пачок, які в собі налічували:

-пачка №1: сума 200 грн. купюри номіналом 1 (одна) гривня 200 шт.;

-пачка №2: сума 200 грн., купюри номіналом 2 (дві) гривні 100 шт.;

-пачка №3: сума 1000 грн., купюри номіналом 5 (п`ять) гривень 200 шт.,

-пачка №4:сума 3000 грн., купюри номіналом 10 (десять) гривень 300 шт.,

-пачка №5:сума 8000 грн., купюри номіналом 20 (двадцять) гривень 400 шт.,

-пачка №6:сума 40000 грн., купюри номіналом 50 (п`ятдесят) гривень 800 шт.,

-пачка №7:сума 122600 грн., купюри номіналом 100 (сто) гривень 1226 шт.,

-пачка №8:сума 275 000 грн., купюри номіналом 200 (двісті) гривень 1375 шт.,

-пачка №9:сума 150000 грн., купюри номіналом 500 (п`ятсот) гривень 300 шт.

Під час проведення обшуку документів щодо походження грошових коштів не було надано.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити з підстав, викладених у матеріалах справи.

Вивчивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання виходячи з наступного.

У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно ч. 1 ст.170 КПК України, арештом є тимчасове позбавлення права підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку.

Так, згідно з ч. 1ст. 131 КПК України- заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 170 КПК Українипередбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому п. 1 ч. 2ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 КПК України.

Згідно ч. 10ст. 170 КПК Україниарешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.

Згідно ч. 2ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої було вилучено. Оскілки вилученні речі та предмети мають істотне значення у кримінальному провадження, значення речових доказів, виникла необхідність у накладенні на них арешту.

Так, у зв`язку з вищевикладеним слідчий суддя вважає наявними підстави для накладення арешту даного майна, оскільки слідчим доведено, що у разі незастосування такого заходу забезпечення існують ризики приховування, відчуження цього майна.

Таким чином, суд приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.170-173,175,309,372,392,532 КПК України,

УХВАЛИВ :

Клопотання Прокуроравідділу Київськоїміської прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту у досудовому розслідуванні, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020100000000420від 18 вересня 2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 КК України задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які були вилучені за адресою: АДРЕСА_1 , в складському приміщенні, яке використовує ТОВ «Євро Аква» а саме грошові кошти в сумі 600000 грн., які знаходились в сумці із тканини з написом «879» світло коричневого кольору, які були скріплені резинками, та розділені на 9 пачок, які в собі налічували:

-пачка №1: сума 200 грн. купюри номіналом 1 (одна) гривня 200 шт.;

-пачка №2: сума 200 грн., купюри номіналом 2 (дві) гривні 100 шт.;

-пачка №3: сума 1000 грн., купюри номіналом 5 (п`ять) гривень 200 шт.,

-пачка №4:сума 3000 грн., купюри номіналом 10 (десять) гривень 300 шт.,

-пачка №5:сума 8000 грн., купюри номіналом 20 (двадцять) гривень 400 шт.,

-пачка №6:сума 40000 грн., купюри номіналом 50 (п`ятдесят) гривень 800 шт.,

-пачка №7:сума 122600 грн., купюри номіналом 100 (сто) гривень 1226 шт.,

-пачка №8:сума 275 000 грн., купюри номіналом 200 (двісті) гривень 1375 шт.,

-пачка №9:сума 150000 грн., купюри номіналом 500 (п`ятсот) гривень 300 шт.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.11.2020
Оприлюднено03.06.2024
Номер документу92749100
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —759/19142/20

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

П`ятничук І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні