Виноградівський районний суд Закарпатської області
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10.11.2020 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого-судді Трагнюк В.Р., секретар судового засідання Конар В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Велятинська сільська рада Хустського району, відділ державної реєстрації виконавчого комітету Хустської міської ради Закарпатської області, ОСОБА_2 ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся в суд з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересовані особи: Велятинська сільська рада Хустського району, Відділ державної реєстрації виконавчого комітету Хустської міської ради Закарпатської області, ОСОБА_2 .
Заявлені вимоги мотивує тим, що заявника дідусь - ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
ОСОБА_3 був засновником малого виробничого і торгово-закупівельного приватного підприємства ПОТІК , код ЄДР 13586384. При виготовлені статутних документів та при здійсненні державної реєстрації прізвище заявника діда помилково зазначено ОСОБА_3 , хоча при підписанні статуту останній здійснив запис як ОСОБА_3.
15 березня 1999 року, рішенням 5 сесії Велятинської сільської ради XXII скликання ОСОБА_3 , мешканцю АДРЕСА_1 передано у приватну власність земельну ділянку, для ведення особистого підсобного господарства площею 0,20 га. В АДРЕСА_2. При прийнятті вказаного рішення Велятинською сільською радою помилково зазначено прізвище дідуся ОСОБА_3 .
У зв`язку з чим заявник звернувся до суду для встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
В судове засідання заявник не з`явився,подав заяву про розгляд справи у його відсутності.
Представник Велятинської сільської ради Хустського району та ОСОБА_2 подали заяви про розгляд справи у їх відсутності, проти задоволення заявлених вимог не заперечують.
Представник відділу державної реєстрації виконавчого комітету Хустської міської ради Закарпатської області в судове засідання не з"явився про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Судом встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини.
У відповідності до вимог ст. 293 ЦПК України, суди розглядають справи, зокрема, встановлення фактів, що мають юридичне значення, а згідно п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України - належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Заявника дідусь ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , про що в книзі реєстрації смертей зроблено актовий запис за №64 (а.с.8).
За життя ОСОБА_3 , був засновником малого виробничого і торгово-закупівельного приватного підприємства ПОТІК , код ЄДР 13586384. При виготовлені статутних документів та при здійсненні державної реєстрації прізвище заявника діда помилково зазначено ОСОБА_3 , при підписанні статуту останній здійснив запис як ОСОБА_3 (а.с.9-13).
15 березня 1999 року, рішенням 5 сесії Велятинської сільської ради XXII скликання ОСОБА_3 , мешканцю АДРЕСА_1 передано у приватну власність земельну ділянку, для ведення особистого підсобного господарства площею 0,20 га. в АДРЕСА_2. При прийнятті вказаного рішення Велятинською сільською радою помилково зазначено прізвище ОСОБА_3 (а.с.5).
Встановлення факту має для заявника юридичне значення, оскільки дозволить заявнику в подальшому реалізувати своє право на спадщину.
Відповідно до ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно з ч. 2 п. 5 ст. 293 цього Кодексу суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до п. 6 ч. 1, ч. 2 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Як роз`яснено в п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення від 31 березня 1995 року в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: - згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; - чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; - заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; - встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Наведений у ст. 273 ЦПК перелік фактів, які встановлюються судом, не є вичерпним. За наявності зазначених умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення, наприклад, факти визнання батьківства щодо дітей, які народилися до 1 жовтня 1968 року; батьківства; реєстрації батьківства; факти прийняття спадщини, встановлення місця відкриття спадщини та фактів володіння будівлею на праві приватної власності.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, та враховуючи те, що обставини, на які посилається заявник, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, суд приймає рішення про задоволення заявлених вимог.
Керуючись статтями 12, 81, 89, 258, 259, 263, 293, 315, 319 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Заяву задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , колишньому мешканцю АДРЕСА_1 (теперішня адреса АДРЕСА_1, рішення 5 сесії Велятинської сільської ради XXII скликання від 15.03.1999, якому згідно пункту № 423, як ОСОБА_3 , мешканцю АДРЕСА_1 вирішено надати у приватну власність земельну ділянку для ведення особистого підсобного господарства площею 0,20 га в АДРЕСА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття до Закарпатського апеляційного суду.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий В. Р. Трагнюк
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 11.11.2020 |
Номер документу | 92750331 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Трагнюк В. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні