Справа № 643/17300/20
Провадження № 1-кс/643/4628/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.11.2020 слідчий суддяМосковського районногосуду м.Харкова ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув м.Харкові погодженепрокурором клопотанняслідчого МосковськогоВП ГУНПв Харківськійобласті ОСОБА_3 про арештмайна укримінальному провадженні№ 12020220470004357від 06.10.2020за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.191КК України,-
ВСТАНОВИВ:
З поданого клопотання вбачається, що Московським ВП ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020220470004357 від 06.10.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України, яким встановлено, що експерт - оцінювач ПТ «Ломбард «Любий друже» ОСОБА_4 , будучи матеріально відповідальною особою та ознайомленою з порядком прийняття та оцінки заставного майна, 14.09.2020 оформила кредит на неіснуючого позичальника з вигаданими паспортними даними на виріб - каблучку вагою 3,03 на суму 2700,00 грн., прийнявши останню як виріб з дорогоцінного металу золота, коли за відомостями ПТ, вказаний виріб не є золотим, привласнивши вказану суму коштів. Крім того, 12.09.2020 вказаний експерт оцінщик, також оформила під заставу фальшивого виробу - недорогоцінного ланцюга на суму 1200,00 грн., прийнявши та оцінивши останній у якості золотого. При цьому, ПТ «Ломбард «Любий Друже», вказаний позичальник для отримання кредиту під заставу вищезазначеного майна до Ломбарду не звертався.
04.11.2020 в ході проведення огляду у приміщенні службового кабінету №92 СВ Московського ВП ГУНП в Харківській області, що за адресою: м. Харків, вул. Ахієзерів 30, представником за довіреністю ПТ «Ломбард «Любий Друже» - ОСОБА_5 надано для огляду два полімерні прозорі пакети з застібкою, у одному з яких знаходиться каблучка золотистого кольору з інкрустованим камінням білого кольору (один більший в середні, та менші у два ряди), а у другому ланцюжок з металу жовтого кольору, зазначивши, що саме під заставу вказаних виробів експертом - оцінювачем ПТ «Ломбард «Любий друже» оформлено відповідні кредитні договори 12.09.2020 та 14.09.2020 відповідно. Вказані два пакети опечатано паперовими бирками з підписами учасників слідчої дії.
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про арешт майна, вилученого в ході огляду місця події 04.11.2020, оскільки вилучені предмети мають відношення до вчинення кримінального правопорушення та будуть використані в якості речових доказів, а також з метою позбавлення можливості їх знищення або переховування.
Слідчий в судове засідання не з`явився, до клопотання додав заяву, в якій його підтримав, розгляд просив провести за його відсутністю.
Представник ПТ Ломбард «Любий друже» в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.
Розглянувши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя встановив наступне: за повідомленням до чергової частини Московського ВП ГУНП в Харківській області внесені відомості до ЄРДР за ознаками ч. 1 ст. 191 КК України.
Згідно копії протоколу огляду від 04.11.2020 у приміщенні службового кабінету №92 СВ Московського ВП ГУНП в Харківській області, що за адресою: м. Харків, вул. Ахієзерів, 30, представником за довіреністю ПТ «Ломбард «Любий Друже» - ОСОБА_5 надано для огляду два полімерні прозорі пакети з застібкою, у одному з яких знаходиться каблучка золотистого кольору з інкрустованим камінням білого кольору (один більший в середні, та менші у два ряди), а у другому ланцюжок з металу жовтого кольору, які опечатано паперовими бирками з підписами учасників слідчої дії.
Клопотання подано на поштове відділення 05.11.2020 на наступний робочий день після вилучення майна, тобто строк звернення до суду слідчим дотриманий.
Згідно абзацу 1 ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення та відчуження, а метою, крім іншого, забезпечення збереження речових доказів (абз. 2 ч. 1, ч. 2 ст.170 КПК України).
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження тощо.
Слідчий суддя вважає доведеним, що вилучені вироби з металу жовтого кольору можуть бути доказом факту та обставин, що встановлюються. Для встановлення цього факту необхідно проведення комплексу слідчих та процесуальних дій, що потребує певного часу.
Таким чином, враховуючи кваліфікацію кримінального правопорушення та обставини його вчинення, найменування та вид вилученого в ході огляду місця події майна, слідчий суддя вважає, що вилучене майно є доказом вчинення кримінального правопорушення, тому потреба в накладенні арешту на нього є очевидною та доцільною.
Кожен зризиків,перелічених вч.1ст.170КПК України,а самеприховування,пошкодження,псування,знищення,перетворення тавідчуження,доведений,отже клопотаннямає бутизадоволено.
Керуючись ст.ст. 170-173, 309, 369-372, 376, 395 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене 04.11.2020 за адресою: м. Харків, вул. Ахієзерів, буд. 30 та належне ПТ «Ломбард «Любий Друже», Даниленко і компанія» (код ЄДРПОУ: 33673459), а саме:
- прозорий полімерний пакет, у якому знаходиться каблучка з металу жовтого кольору та інкрустована камінням (один більший в середині, та менші у два ряди), опечатаний паперовою биркою з підписами учасників слідчої дії;
- прозорий полімерний пакет, у якому знаходиться ланцюжок з металу жовтого кольору, опечатаний паперовою биркою з підписами учасників слідчої дії.
Питання щодо зберігання вилученого майна вирішити відповідно до положень ст. 100 КПК України та Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 № 1104.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення, а особою, яка не була присутньою під час проголошення ухвали в той самий строк з моменту отримання копії ухвали.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Московський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2020 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 92776194 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Московський районний суд м.Харкова
Скотар А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні