Провадження № 1-кп/760/1302/20
Справа 760/1703/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2020 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
та обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданнів м. Києві кримінальне провадження, яке внесене 29.09.2017 до ЄРДР за № 12017100000001042, відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ясинувата Донецької області, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, -
встановив:
як вбачається із обвинувального акта, ОСОБА_5 28 вересня 2017 року, приблизно о 21 годині 24 хвилини, перебуваючи в стані сп`яніння, внаслідок вживання наркотичних речовин, керуючи технічно справним автомобілем SSANG YONG, д.н.з. НОМЕР_1 , рухався по проїзній частині вулиці Стадіонної, зі сторони вулиці Островського в напрямку вулиці Богданівської в м. Києві. Під час руху проявив неуважність до дорожньої обстановки і її змін, не вибрав безпечну швидкість керованого ним автомобіля з урахуванням дорожньої обстановки, щоб мати змогу постійно контролювати свій рух, під час об`їзду перешкоди, яка являлася у вигляді припаркованих у правого краю дороги вулиці Стадіонної автомобілів SUZUKI SX 4 н.з. НОМЕР_2 , та «Мерседес», н.з. НОМЕР_3 , поруч з якими перебували пішоходи ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 , не дотримався правого бічного безпечного інтервалу, щоб не створювати небезпеки для дорожнього руху, при виникненні перешкоди для руху, чим для ОСОБА_5 являлися автомобілі SUZUKI SX 4 н.з. НОМЕР_2 , та «Мерседес», н.з. НОМЕР_3 , яких він об`єктивно спроможний був виявити, ОСОБА_5 не вжив заходів до зменшення швидкості аж до зупинки керованого ним автомобіля, а продовжував рух, та навпроти будинку № 6 по вул. Стадіонній в м. Києві вчинив зіткнення з зазначеними автомобілями, та наїзд на пішоходів ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , що перебували поруч з ними.
В результатіданої дорожньо-транспортноїпригоди ОСОБА_6 та ОСОБА_7 отримали тілесніушкодження,які всвоїй сукупностівідносяться дотілесних ушкодженьсереднього ступенятяжкості.
Таким чином ОСОБА_5 своїми діями, які виразились у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілим ОСОБА_6 та ОСОБА_7 тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.286 КК України.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнав свою вину, щиро розкаявся, підтвердив фактичні обставини, як вони викладені в обвинувальному акті, та заявив клопотання, яке підтримав його захисник адвокат ОСОБА_4 , про звільнення від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження відносно нього на підставі ст.49 КК України.
Прокурор не заперечив щодо задоволення такого клопотання та звільнення ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності.
Суд, заслухавши думку учасників процесу, з`ясувавши позицію обвинуваченого та впевнившись у його добровільності та усвідомленні наслідків закриття кримінального провадження з нереабілітуючих підстав, приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог п.2 ч.1 ст.49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі.
Враховуючи, що з дня вчинення злочину ОСОБА_5 минуло вже більше трьох років, він підлягає звільненню від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження відносно нього закриттю.
Крім того, відповідно до п.7 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1989 № 3 «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином і стягнення безпідставно нажитого майна» роз`яснено, що в разі закриття кримінальної справи цивільний позов не розглядається, а вимоги потерпілих можуть бути вирішені в порядку цивільного судочинства.
Тому суд вважає, що права потерпілих не порушуються у зв`язку із звільненням обвинуваченого від кримінальної відповідальності, і вони не позбавлені права звернутися із позовом до ОСОБА_5 в порядку цивільного судочинства.
Але суд також приходить до висновку про необхідність задоволення цивільного позову прокурора про відшкодування матеріальної шкоди завданої потерпілим на користь Київської міської клінічної лікарні №6 за їх лікування в сумі 24 336 (двадцять чотири тисячі триста тридцять шість) грн.
На підставі наведеного, керуючись п.2 ч.1 ст.49 КК України, ст.284 КПК України, суд,-
у х в а л и в:
звільнити ОСОБА_5 відкримінальної відповідальностіпередбаченоїч.1 ст. 286 КК України у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження відносно нього, внесене 29.09.2017 до ЄРДР за № 12017100000001042-закрити.
Цивільний позов прокурора задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь Київської міської клінічної лікарні №6 24 336 (двадцять чотири тисячі триста тридцять шість) грн. за лікування потерпілих.
Стягнення здійснити на р/р №31559201149221 ГУ ДКСУ в м. Києві, код банку 820019, код ЄДРПОУ 25680355.
Цивільний позов потерпілих ОСОБА_6 та ОСОБА_8 про відшкодування їм матеріальної та моральної шкоди залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з дня її оголошення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92781307 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Криворот О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні