Рішення
від 11.11.2020 по справі 930/2011/20
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/2011/20

Провадження №2/930/748/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.11.2020 року м.Немирів

Немирівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Царапори О.П.

за участю секретаря судових засідань Євтодієвої Н.М.

розглянувши у підготовчому засіданні в м. Немирові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воробіївської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В :

Виклад позиції позивача .

ОСОБА_1 звернулася в суд із позовною заявою до Воробіївської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи її тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Воробіївка Немирівського району Вінницької області помер її батько ОСОБА_2 , який постійно проживав та був зареєстрований в АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 .

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , батьками позивача були, батько - ОСОБА_2 , мати - ОСОБА_3 .

Відповідно до копії свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 , її прізвище після укладення шлюбу змінено з ОСОБА_4 на ОСОБА_1 .

Після смерті ОСОБА_2 залишилось спадкове майно, яке складається із права власності на земельну ділянку (пай) розміром 2,3649 в умовних кадастрових гектарах, державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН № 158301 виданого 15 листопада 2001 року виданий на ім`я ОСОБА_2 на підставі розпорядження Немирівської районної державної адміністрації № 371 від 28.10.2004 року.

Згідно довідки виконкому Воробіївської сільської ради № 104 від 11.02.2020 року, спадкоємцями за законом на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 являються, спадкоємцем згідно заповіту є дочка ОСОБА_1 , що підтверджується заповітом від 15 жовтня 1933 року, спадкоємцями згідно закону є: син ОСОБА_6 , дочка ОСОБА_7 , дочка ОСОБА_8 , син ОСОБА_9 , ОСОБА_10 . Інших спадкоємців ні за законом, ні за заповітом немає.

ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 відмовились від прийняття спадщини, про що свідчать їх нотаріально засвідчені заяви.

Позивачка фактично прийняла спадщину, так як на її зберіганні знаходяться правовстановлюючі документи на спадкове майно, а саме: державний акт на право власності на земельну ділянку серія ВН № 158301 виданий 15 листопада 2001 року на ім`я ОСОБА_2 .

На даний час, позивачка, ОСОБА_1 , звернулася до Немирівської державної нотаріальної контори з метою оформити спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , однак отримала усну відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, а саме у видачі їй свідоцтва про право на спадщину після смерті батька, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Причиною відмови у видачі свідоцтва було не прийняття спадщини на протязі встановленого законом шестимісячного строку для прийняття спадщини та відсутність факту прийняття спадщини шляхом спільного проживання з померлим за однією адресою на підставі вимог Цивільного процесуального кодексу.

У зв`язку з такими обставинами, за вирішенням даного питання, позивачка змушена звернутися до суду із даним позовом.

Виклад позиції відповідача.

Представник відповідача Воробіївська сільська ради відзив на позов із викладенням своїх заперечень щодо заявлених позовних вимог до суду не подав, не дивлячись на пропозицію суду, викладену в ухвалі від 08.09.2020 року.

Заяви, клопотання позивача, відповідача

Від позивача та представника відповідача заяв і клопотань по справі не надходило.

Процесуальні дії у справі.

Ухвалою судді від 08.09.2020 року прийнято до розгляду вище вказану позовну заяву та призначено підготовче засідання по справі.

В судове засідання сторони по справі не з`явилися, від позивачки ОСОБА_1 подана заява про розгляд справи у її відсутність, позовні вимоги підтримала та просить задовільнити. Від представника відповідача Воробіївської сільської ради надійшла заява про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги визнали не заперечують проти їх задоволення.

Згідно ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Згідно з частиною 3 статті 211 ЦПК України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. У такому разі фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідності з вимогами частини 2 статті 247 ЦПК України, не здійснюється.

В підготовчому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати, суд вирішив здійснювати підготовче засідання у відсутність сторін.

Фактичні обставини, встановлені судом, зміст спірних правовідносин, докази

Так як від представника відповідача Воробіївської сільської ради подана заява про визнання позову, тому суд вважає, що перешкод для здійснення розгляду справи та ухвалення судового рішення у підготовчому судовому засіданні, відповідно до вимог ч.4 ст.206 ЦПК України, немає.

Дослідивши матеріали справи, а саме копію паспорта позивача (а.с.5), копію свідоцтва про народження позивачки ОСОБА_1 (а.с.7), копію свідоцтва про укладення шлюбу позивачки (а.с.8), копію заповіту від 15.10.1993 року виданого на ім`я ОСОБА_1 (а.с.9), копію державного акту на прав власності на земельну ділянку (а.с.10-11), копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2 (а.с.12), копію довідки Воробіївської сільської ради про спадкове майно та коло спадкоємців (а.с.13), копії заяв про відмову від прийняття спадщини (а.с.14-18) та враховуючи заяву про визнання позову відповідачем, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Норми права, які застосовує суд, мотиви їх застосування

Відповідно до п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року за № 7 Про судову практику у справах про спадкування , вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Відповідно до ч.5 ст. 1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкодавцеві з часу відкриття спадщини .

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Висновки суду

Оскільки позивачка пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, так як вважала, що фактично прийняла спадщину, тому позовні вимоги обґрунтовані та такі, що підлягають до задоволення.

Розподіл судових витрат

Відповідно до ч.1ст.133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних із розглядом справи.

Згідно з вимогами ст.141 ЦПК України, судові витрати залишити за позивачем ОСОБА_1 .

Керуючись ст. 1268 ч.3 ЦК України, ст.ст. 82, 206, 211, 247, 258, 259, 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , жительки АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Воробіївської сільської ради (юридична адреса с.Воробіївка Немирівського району Вінницької області, код ЄДРПОУ 04327198) про надання додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Воробіївка Немирівського району Вінницької області до нотаріальної контори терміном до 11.03.2020 року, з моменту набрання рішенням законної сили.

Судові витрати залишити за ОСОБА_1 .

Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Немирівський районний суд Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було проголошено лише вступну і резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, цей строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: https://court.gov.ua/fair/ на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет.

Головуючий: О.П.Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення11.11.2020
Оприлюднено13.11.2020
Номер документу92802766
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —930/2011/20

Ухвала від 12.11.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Рішення від 11.11.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 08.09.2020

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні