Рішення
від 09.11.2020 по справі 452/1930/20
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/1930/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

"09" листопада 2020 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: судді Пташинського І.А.,

з участю секретаря Кухар О.П.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Воле-Баранецької сільської ради Самбірського району Львівської області про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Воле-Баранецької сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, серії НОМЕР_1 , виданим

27 травня 2002 року виконавчим комітетом Воле-Баранецької сільської ради.

ОСОБА_2 була бабою ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження позивача, серії НОМЕР_2 , з якого відомо, що батьком ОСОБА_1 був ОСОБА_3 , та витягом з актового запису про народження ОСОБА_3 від 10 грудня 2019 року з якого вбачається, що його матір`ю була ОСОБА_2 .

На час смерті ОСОБА_2 не було в живих її сина, батька позивача, ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , тому позивач набув право на спадкування майна баби за правом представлення відповідно до ст. 1266 ЦК України.

Позивач зазначає, що спадкове майно ОСОБА_2 крім іншого майна, також складає житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями за адресою: АДРЕСА_1 .

Будучи спадкоємцем майна ОСОБА_2 за законом ОСОБА_1 звернувся до Самбірської державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, де була зареєстрована спадкова справа та 30 квітня 2006 року видано свідоцтво про право на спадину на інше майно спадкодавця, Спадкова справа № 291/2006, зареєстровано в реєстрі за № 2-297. Також нотаріусом було повідомлено позивачу про те, що оскільки оригіналу належного правовстановлюючого документу на житловий будинок

АДРЕСА_1 мною не надано, видати свідоцтво про право на спадщину на дане майно не вправі, що вбачається з листа нотаріуса № 696/01-16 від 4 червня 2020 року.

Із довідки Воле-Баранецької сільської ради № 909 від 1 червня 2020 року вбачається, що згідно записів погосподарських книг власником житлового будинку в АДРЕСА_1 , була ОСОБА_2 .

Із довідки Воле-Баранецької сільської ради № 955 від 10 червня 2010 року відомо, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , до дня смерті проживала в житловому будинку в АДРЕСА_1 , що належав до суспільної групи господарств - колгоспний двір і була одним і єдиним членом колишнього колгоспного двору.

Із довідки Самбірського МБТІ від № 1211 від 24 червня 2020 року вбачається, що житловий будинок з належними до нього господарськими спорудами

АДРЕСА_1 в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно не зареєстрований.

Із копії технічного паспорта на житловий будинок від 22 червня 2020 року та довідки про технічну характеристику об`єктів нерухомого майна від 23 червня 2020 року № 175, відомо про дерев`яний житловий будинок з господарськими будівлями 1948 року побудови загальною площею 71,9 м 2 , житловою площею 27,1 м 2 , вартістю 53368 грн. 00 коп.

Згідно листа Міністерства юстиції України від 23 лютого 2016 року № 8.4-35/18/1 Щодо державної реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна, збудовані до

5 серпня 1992 року, індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, збудовані у період до 5 серпні 1992 року не підлягають проходженню процедури прийняття в експлуатацію, у тому числі по окремо визначеній спрощеній процедурі. Фактично єдиним документом, що засвідчує факт існування об`єкта нерухомого майна й містить його технічні характеристики, є технічний паспорт на такий об`єкт, виготовлений за результатом його технічної інвентаризації.

У зв`язку з прийняттям Закону України Про власність 7 лютого 1991 року Законом України від 16 грудня 1993 року № 3718-12 була виключена стаття 120 ЦК Української РСР в редакції 1963 року, оскільки така форма власності, як власність колгоспного двору, в Україні не визнавалась. У п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 1995 року № 20 Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності роз`яснено, що право власності на майно, яке належало колгоспному двору і збереглося після припинення його існування, мають ті члени двору, котрі до 15 квітня

1991 року не втратили права на частку в його майні.

ОСОБА_2 була одним і єдиним членом колишнього колгоспного двору, правомірно збудованого житлового будинку з належними до нього господарськими спорудами в

АДРЕСА_1 , на даний час нерухоме майно не зареєстроване в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, та є об`єктом нерухомого майна, на яке відкрилась спадщина.

Покликаючись на зазначені обставини ОСОБА_1 просить ухвалити рішення про визнання за ним у порядку спадкування за законом після смерті баби, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності вцілому на житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями та спорудами в АДРЕСА_1 .

Представник ОСОБА_1 адвокат Бобак О.Б. подала до суду заяву про підтримання позову та розгляд справи у їх відсутності.

Відповідач Воле-Баранецька сільська рада подала до суду заяву, згідно якої повністю визнає позов, не заперечує проти його задоволення та просить розглянути справу у відсутності її представника.

З`ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2007 року у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Згідно із ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд виходить з того, що згідно частини 4 статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання позову не суперечить закону або не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому необхідно визнати за ОСОБА_1 , у порядку спадкування за законом після смерті баби,

ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності вцілому на житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями та спорудами в АДРЕСА_1 .

Керуючись ст. ст. 259, 265, 268 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , у порядку спадкування за законом після смерті баби, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності вцілому на житловий будинок з належними до нього господарськими будівлями та спорудами, загальною площею 71,9 м 2 , житловою площею 27,1 м 2 , за адресою: АДРЕСА_1 .

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного суду через Самбірський міськрайонний суд Львівської області.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: с. Задністря Самбірський район Львівська область, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: Воле-Баранецька сільська рада Самбірського району Львівської області, місце знаходження: с. Воля Баранецька вул. Цимбрили, 36а, Самбірський район Львівська область, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04369883.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.11.2020
Оприлюднено13.11.2020
Номер документу92821109
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —452/1930/20

Рішення від 09.11.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні