Рішення
від 09.11.2020 по справі 452/1924/20
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/1924/20

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

"09" листопада 2020 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: судді Пташинського І.А.,

з участю секретаря Кухар О.П.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду у порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вільшаницької сільської ради Самбірського району Львівської області про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Вільшаницької сільської ради про встановлення факту родинних відносин та визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Вільшаник Самбірського району Львівської області померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, серії НОМЕР_1 .

Із довідки, виданої Вільшаницької сільської ради № 261 від 17 березня 2020 року відомо, що ОСОБА_2 дійсно до дня смерті, ІНФОРМАЦІЯ_1 , постійно проживала та була одна зареєстрована в АДРЕСА_1 . Заповіт від її імені виконкомом Вільшаницької сільської ради посвідчувався 17 травня 2005 року № 15.

Позивач зазначає, що при житті, 17 травня 2005 року, ОСОБА_2 , склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому Вільшаницької сільської ради за № 15, яким все своє майно, де б воно не було із чого б воно не складалося і на що за законом матиме право заповіла мені, своєму внукові, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Із копії свідоцтвом про народження позивача, виданого повторно, серії

НОМЕР_2 , відомо, що ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_2 , його батьком є ОСОБА_3 . З витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження від 7 липня 2020 року вбачається, що матір`ю його батька, ОСОБА_1 , записана ОСОБА_2 . За тлумаченням всесвітньої енциклопедії Вікіпедія , ОСОБА_5 - християнське чоловіче, інші форми - ОСОБА_5 , ОСОБА_5 . Отже, запис по батькові в одних документах ОСОБА_2 , в інших - ОСОБА_2 є вільним тлумаченням імені батька баба позивача, ОСОБА_2 , що не може заперечувати факт, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є бабою ОСОБА_1 .

Встановлення факту родинних відносин між спадкодавцем та позивачем необхідне ОСОБА_1 для підтвердження свого права на спадщину та належного її оформлення, що може бути розглянути в позовному провадженні.

Спадкове майно ОСОБА_2 складає у тому числі земельні ділянки, загальною площею 1,13 га, на території с. Вільшаник Самбірського району Львівської області, що належали спадкодавцю згідно Державного акту на право приватної власності на землю, серії І-ЛВ № 035290 від 6 травня 2001 року.

На даний час, звернувшись до нотаріуса про прийняття спадщини ОСОБА_2 , позивачу було повідомлено, що він вважаюсь таким, що пропустив термін для прийняття цієї спадщини.

В правовій позиції, викладеній в Постанові Верховного Суду від 13 березня 2020 року у справі № 314/2550/17, зокрема зазначено Згідно з частиною третьою статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. За змістом цієї статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є причини, які пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Правила частини третьої статті 1272 ЦК України про надання додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини можуть бути застосовані, якщо: 1) у спадкоємця були перешкоди для подання такої зави; 2) ці обставини визнані судом поважними.

Такий правовий висновок висловлений Верховним Судом України у постанові від 23 серпня 2017 року № 6-1320цс17, а також у постановах Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду: від 17 жовтня 2019 року у справі № 766/14595/16, від 30 січня 2020 року у справі № 487/2375/18, від 31 січня 2020 року у справі № 450/1383/18.

При цьому, вирішуючи питання поважності причин пропущення шестимісячного строку, визначеного статтею 1272 ЦК України, для прийняття спадщини, суд має враховувати, що такі причини визначаються в кожному конкретному випадку з огляду на обставини кожної справи. З урахуванням наведеного, якщо спадкоємець пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, закон гарантує йому право на звернення до суду з позовом про визначення додаткового строку на подання такої заяви.

Разом з тим Пленум Верховного Суду України у пункті 24 постанови від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування судам роз`яснив, що, вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Поважними причинами пропуску строку визнаються, зокрема: 1) тривала хвороба спадкоємців; 2) велика відстань між місцем постійного проживання спадкоємців і місцем знаходження спадкового майна; 3) складні умови праці, які, зокрема, пов`язані з тривалими відрядженнями, в тому числі закордонними; 4) перебування спадкоємців на строковій службі у складі Збройних Сил України; 5) необізнаність спадкоємців про наявність заповіту тощо.

Після смерті баби, маючи її заповіт, ОСОБА_1 вважав, що його право на спадкування не може бути ніким порушене і не обмежене термінами.

Крім того, позивач хворів, що підтверджується довідками Комунального некомерційного підприємства Центр первинної медико-санітарної допомоги Самбірської міської ради № 68 про лікування в період з 3 лютого 2020 року по 14 лютого 2020 року та довідкою № 112 про лікування в період з 27 квітня 2020 року по 8 травня 2020 року.

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України № 211 від 11 березня 2020 року Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 , з 12 березня 2020 року до 22 травня 2020 року, Постановою № 392 від 20 травня 2020 року, продовжено до 22 червня 2020 року на всій території України карантин, який передбачав певні обмеження у пересуванні, доступу до особистого подання документів нотаріусам, діяльність котрих у вказаний період була обмежена.

ОСОБА_1 вражає, що у нього виникали об`єктивні труднощі у зверненні із заявою про прийняття спадщини до нотаріуса у шестимісячний термін, що в сукупності є поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини.

Покликаючись на зазначені обставини ОСОБА_1 просить ухвалити рішення про встановлення факту родинних відносин, а саме що він є внуком ОСОБА_2 , яка померла

ІНФОРМАЦІЯ_1 , та визначення йому додаткового строк для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилася внаслідок смерті баби, ОСОБА_2 , яка померла

ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Представник ОСОБА_1 адвокат Бобак О.Б. подала до суду заяву про підтримання позову та розгляд справи у їх відсутності.

Відповідач Вільшаницька сільська рада подала до суду заяву, згідно якої повністю визнає позов, не заперечує проти його задоволення та просить розглянути справу у відсутності її представника.

З`ясувавши обставини справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Суд, розглянувши справу в порядку ч. 4 ст. 206 ЦПК України, вважає, що позов підлягає до задоволення. При цьому суд виходить з того, що згідно цієї статті у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання позову не суперечить закону або не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

З урахуванням наведеного, суд дійшов висновку про те, що визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, а тому необхідно встановити факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_1 є внуком ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та визначити ОСОБА_1 додаткового строк для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилася внаслідок смерті баби, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст. ст. 259, 265, 268 ЦПК України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_1 є внуком ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилася внаслідок смерті баби, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , тривалістю три місяці з дня набрання рішенням законної сили.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Львівського апеляційного суду через Самбірський міськрайонний суд Львівської області.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .

Відповідач: Вільшаницька сільська рада Самбірського району Львівської області, місце знаходження: с. Вільшаник Самбірський район Львівська область, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 04370231.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.11.2020
Оприлюднено13.11.2020
Номер документу92821113
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —452/1924/20

Рішення від 09.11.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

Ухвала від 12.10.2020

Цивільне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Пташинський І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні