Ухвала
від 29.10.2020 по справі 524/6290/20
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 6/537/121/2020

Справа № 524/6290/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2020 Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області в складі: головуючої судді Фадєєвій С.О., при секретарі Посмітній О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці подання старшого державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України,

ВСТАНОВИВ:

Старший державний виконавець Крюківського відділу державної виконавчої служби у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) Горбульова В.О. звернулася до суду із поданням, відповідно до якого просить тимчасово обмежити в праві виїду за кордон без вилучення паспорта для виїзду за кордон керівника ТОВ Наомік-Трейд ОСОБА_1 до виконання боргових зобов`язань, покладених на ТОВ Наомік-Трейд в зведеному виконавчому провадженні № 61926341 про стягнення грошових коштів.

На обґрунтування подання зазначає, що на примусовому виконанні в Крюківському ВДВС у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) на виконанні перебуває зведене виконавче провадження № 61926341 в складі якого перебувають: виконавче провадження № 61438598 з примусового виконання наказу № 917/1791/19 від 08.01.2020 , виданого Господарським судом Полтавської області про стягнення з ТОВ Наомік-Трейд на користь АТ Укртранснафта про стягнення основного боргу в розмірі 3 535 788.43 грн., 3 % річних в розмірі 89218,11 грн. інфляційних витрат в розмірі 125052,61 грн. та 56250, 89 грн. витрат по сплаті судового збору та виконавче провадження № 61882281 з примусового виконання наказу № 917/2044/19 від 19.03.2020, виданого Господарським судом Полтавської області про стягнення з ТОВ Наомік-Трейд на користь ТОВ Корпоративний фонд Укртранснафта 1 480 000,00 грн. заборгованості за договором оренди № 17 від 01.06.2018, 826 372, 20 грн. заборгованості за отримані комунальні та інші послуги , 773 241, 12 грн. пені за несвоєчасно виконані грошові зобов`язання. 130 637,20 грн. штрафу, 137 784, 53 грн. втрат від інфляції, 72 021, 46 грн. - 3 % річних та 51 300, 85 судового збору. Вказує, що в ході проведення виконавчих дій було встановлено, що за боржником відсутні зареєстровані на праві власності транспортні засоби, нерухоме майно, на відкритих рахунках є недостатньо коштів для погашення боргу, статистичні звіти підприємство не подає. Зазначає, що за місцезнаходженням, вказаним у реєстраційних документах підприємство не знаходиться. Керівник та кінцевий бенефенціарний власник підприємства, ОСОБА_1 , в телефонній розмові повідомив, що підприємство не функціонує, зобов`язувався надати пояснення та всі документи, але на час звернення до суду документів не надав, в подальшому на дзвінки не відповідав, поштову кореспонденцію не отримує. На запит державного виконавця отримано відповідь, що за номером ЄДРПОУ (41907407) зареєстровано інше підприємство, ТОВ Віабіліті-Групп , яке знаходиться за адресою : Хмельницька область, м. Хмельницький, вул.. Проскурівська, б.50, а тому вважає, що це є доказом ухилення боржника від виконання судового рішення.

Старший державний виконавець Крюківського відділу державної виконавчої служби у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) Горбульова В.О. в судове засідання не з`явилась, згідно заяви, долученої до подання, просила розглянути справу без її участі.

Відповідно до ч.4 ст. 441 ЦПК України суд негайно розглядає подання про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України без повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного (приватного) виконавця.

Дослідивши та проаналізувавши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч.4 ст. 441 ЦПК України ухвала про тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути постановлена судом за місцем виконання відповідного рішення за поданням державного або приватного виконавця.

Встановлено, що на виконанні у Крюківському відділі державної виконавчої служби у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) перебуває зведене виконавче провадження № 61926341 з примусового виконання наказу № 917/2044/19 від 19.03.2020, виданого Господарським судом Полтавської області про стягнення з ТОВ Наомік-Трейд на користь ТОВ Корпоративний фонд Укртранснафта грошових коштів та наказу № 917/2044/19 від 19.03.2020, виданого Господарським судом Полтавської області, про стягнення з ТОВ Наомік-Трейд на користь ТОВ Корпоративний фонд Укртранснафта грошових коштів.

Боржнику направлялася копія постанови про виконавче провадження за адресою реєстрації підприємства, зазначеною у виконавчих документах, накладено арешт на майно боржника. Приватним виконавцем також проводились певні заходи з приводу перевірки майнового стану боржника ТОВ Наомік-Трейд .

Разом з цим державним виконавцем помилково встановлено, що за номером ЄДРПОУ 41907407, який належав ТОВ Наомік-Трейд , зареєстровано інше підприємство, ТОВ Віабіліті-Групп , що знаходиться за адресою: Хмельницька область, м. Хмельницький, вул.. Проскурівська, б.50.

Код ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ) - це унікальний ідентифікаційний номер юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Присвоєння кодів ЄДРПОУ проводиться Міністерством юстиції за технічної підтримки адміністратора ЄДР спільно з Державною службою статистики відповідно до Порядку передачі ідентифікаційних кодів Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.

Постановою Кабінету Міністрів України N 118 Про створення Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від 22 січня 1996 р. зі змінами та доповненнями, а саме пунктом 6 визначено, що ідентифікаційний код зберігається за суб`єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним. У разі перетворення юридичної особи, крім центральних органів виконавчої влади, за правонаступником зберігається її ідентифікаційний код. У разі припинення юридичної особи шляхом приєднання до іншої юридичної особи та створення на базі юридичної особи, що припинилася, відокремленого підрозділу ідентифікаційний код такої юридичної особи залишається за відокремленим підрозділом. В інших випадках припинення юридичної особи присвоєння її ідентифікаційного коду новоствореним суб`єктам забороняється.

Як вбачається з витягу з ЄДРПОУ, долученого до матеріалів справи, відбулася зміна назви та місцезнаходження боржника ТОВ Наомік-Трейд , а саме підприємство перемейноване на ТОВ Віабіліті-Групп , зареєстрована нова адреса: Хмельницька область, м. Хмельницький, вул.. Проскурівська, б.50.

Відповідно до ч.ч.1,2,3 ст. 441 ЦПК України тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України може бути застосоване судом як захід забезпечення виконання судового рішення або рішення інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом. Тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України застосовується в порядку, визначеному цим Кодексом для забезпечення позову, із особливостями, визначеними цією статтею. Суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов`язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.

Статтею 33 Конституції України передбачено, шо кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Відповідно до ст. 13 Загальної декларації прав людини кожна людина має право вільно пересуватися й обирати собі місце проживання в межах любої держави. Кожна людина має право залишати будь-яку країну, включаючи свою власну, і повертатися у свою країну.

Згідно ч.ч.1,3,4 ст. 313 ЦК України фізична особа має право на свободу пересування. Фізична особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Фізична особа може бути обмежена у здійсненні права на пересування лише у випадках, встановлених законом.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлення порядку розв`язання спорів у цій сфері регулюється Законом України від 21.01.1994 № 3857-XII Про порядок виїзду з України і в їзду в Україну громадян України . Згідно з положеннями п. 5 статті 6 даного Закону право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадках, зокрема, ухилення від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, - до виконання зобов`язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів.

За змістом п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України Про виконавче провадження державний виконавець у разі ухилення боржника від виконання зобов`язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника - юридичної особи за межі України до виконання зобов`язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежі.

Таким чином, законом передбачено юридичні санкції у вигляді тимчасового обмеження у праві виїзду не за наявність факту невиконання зобов`язань, а за ухилення від їх виконання, що позначає з об`єктивної сторони такі діяння (дії чи бездіяльність) особи боржника, які полягають у навмисному чи іншому свідомому невиконанні нею зазначених обов`язків. Саме по собі невиконання боржником зобов`язань не може свідчити про ухилення боржника від виконання рішення суду.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Обов`язковою обставиною, яка підлягає встановленню, є факт умисного ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням суду зобов`язань та доведення цього факту виконавцем в порядку, встановленому статтею 81 ЦПК України . Крім того, звернення виконавця до суду з поданням про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України повинно бути крайнім заходом, який може застосовуватися до боржника у разі його ухилення від виконання судового рішення, коли державним виконавцем вже виконані всі можливі дії щодо примусового виконання судового рішення, оскільки таке застосування призведе до обмеження конституційного права громадянина на свободу пересування.

Ухилення боржника від виконання зобов`язань слід розуміти як будь-які навмисні, свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості (наприклад, наявність майна, грошових коштів тощо), і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини.

Саме по собі перетворення підприємства, зміна його назви або місцязнаходження не свідчить про ухилення від виконання боргових зобов`язань. Суду не надано підтверджень того, що державним виконавцем надсилалася постанова про відкриття виконавчого провадження за адресою реєстрації ТОВ Віабіліті-Групп : Хмельницька область, м. Хмельницький, вул.. Проскурівська, б.50, що зазначена у ЄРДПОУ, тобто за дійсною адресою підприємства, витребовувалися відомості щодо майнового стану товариства

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що в задоволенні подання слід відмовити.

Керуючись статтею 441 ЦПК України, Законом України Про виконавче провадження № 1404-VIII від 02 червня 2016 року, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні подання старшого державного виконавця Крюківського відділу державної виконавчої служби у місті Кременчуці Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Суми) про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 до виконання своїх зобов`язань - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду порядку протягом п`ятнадцяти днів з дня її винесення.

Суддя: С.О.Фадєєва

Повний текст ухвали суду буде 04 листопада 2020 року

СудКрюківський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення29.10.2020
Оприлюднено16.11.2020
Номер документу92834537
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —524/6290/20

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Фадєєва С. О.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Фадєєва С. О.

Ухвала від 06.10.2020

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Рибалка Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні