Ухвала
від 13.11.2020 по справі 753/12294/19
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/12294/19

провадження № 2-во/753/166/20

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" листопада 2020 р. Дарницькийрайонний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Заставенко М.О.,

за участю секретаря судового засідання Долі М.А.,

без участі сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Видавництво Віват про виправлення арифметичної помилки у рішенні суду,

ВСТАНОВИВ:

Дарницьким районним судом м. Києва 19.10.2020 року було винесено рішення, яким частково задоволені позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та Товариства з обмеженою відповідальністю Видавництво Віват про захист особистих немайнових прав шляхом визнання інформації недостовірною та заборони поширення інформаці.

06.11.2020 року до суду представник ТОВ Видавництво Віват подав заяву про виправлення арифметичної помилки у вказаному рішенні суду, мотивуючи її тим, що судом було здійснено невірний розрахунок сум судового збору, які підлягяють стягненню з відповідачів.

Учасники справи у судове засідання не викликалися.

Відповідно до ч.1, 2 ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Згідно п. 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про судове рішення у цивільних справах № 14 від 18 грудня 2009 року, вирішуючи питання про виправлення описки чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінити зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.

Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Арифметичною вважається помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку з використанням несправної техніки.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Суд, дослідивши матеріали справи, не погоджується з заявником з приводу того, що в рішенні суду допущено арифметичну помилку щодо розподілу судових витрат між відповідачами, адже розмір присудженого судом до стягнення з відповідачів судового збору мотивований в рішенні суду, а заявлені вимоги по суті стосуються зміни змісту судового рішення, а тому вважає заяву про виправлення арифметичної помилки такою, що не підлягає задоволенню.

Заявник, у випадку не згоди з судовим рішенням в частині розподілу судових витрат, має право на його оскарження до апеляційної інстанції в строк і порядок, передбачені нормами Цивільно процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 265, 269, 353 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю Видавництво Віват про виправлення арифметичної помилки у рішенні суду - відмовити.

Ухвалу суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: М.О. Заставенко

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.11.2020
Оприлюднено17.11.2020
Номер документу92864716
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —753/12294/19

Ухвала від 01.12.2021

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

Ухвала від 01.06.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 29.04.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 06.04.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Постанова від 19.03.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 21.01.2021

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 17.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 11.12.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 26.11.2020

Цивільне

Київський апеляційний суд

Приходько Костянтин Петрович

Ухвала від 13.11.2020

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Заставенко М. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні