Справа № 661/2976/20
Провадження № 2/661/812/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2020 року м. Нова Каховка
Новокаховського міського суду Херсонської області
Суддя - Ведяшкіна Ю.В.
у цивільній справі №661/2976/20 за позовом Новокаховського міжрайонного відділення комерційного обліку Акціонерного товариства Херсонобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної порушення ПРРЕЕ,-
в с т а н о в и в:
Представник Новокаховського МВКО АТ Херсонобленерго звернувся до суду із зазначеним позовом посилаючись на те, що 19 березня 2020 року уповноваженими представниками оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію - АТ Херсонобленерго , при перевірці дотримання споживачем ОСОБА_1 Привал роздрібного ринку електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 , виявлене порушення п. 5.5.5, п.п. 5, п.п. 1 ПРРЕЕ, а саме: Самовільне підключення до мереж АТ Херсонобленерго шляхом підключення перемички з першої клеми електричного лічильника на вихід вихідного вимикача. При цьому електрична енергія споживається, але приладом обліку електричної енергії не обліковується. Акт складений відповідно до вимог п. 8.2.4, п. 8.2.5 ПРРЕЕ. По факту виявлених порушень складено акт №134115 від 19 березня 2020 року та керуючись положенням постанови НКРЕКП України №1525 від 18 липня 2019 року Про затвердження змін до постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року №312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії визначено величину обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті (завданих збитків енергопостачальній компанії внаслідок порушення споживачем ПРРЕ - п. 8.4.2 (6)), загальна сума яких становить 18393,57 грн. З метою досудового врегулювання спору 13 травня 2020 року на адресу споживача направлена копія протоколу засідання комісії по розгляду акту про порушення ПРРЕЕ та рахунок на оплату завданих збитків в добровільному порядку, які відповідачем до теперішнього часу не відшкодовані, тому просив суд стягнути з відповідача на користь позивача завдану шкоду, а також судові витрати по сплаті судового збору.
На підставі ухвали суду від 10 серпня 2020 року провадження у справі відкрито і справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, у відповідності до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, без повідомлення (без виклику) сторін за наявними у справі матеріалами. Клопотань будь-якої сторони про інше, у встановлений в ухвалі строк на адресу до суду не надходило.
09 вересня 2020 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив, відповідно до якого ОСОБА_1 позовні вимоги не визнала, посилаючись на те, що 19 березня 2020 року представники оператора системи розподілу АТ Херсонобленерго не маючи дозволу на проведення перевірки, без наявності власника будинку, незаконно проникли в будинок та провели незаконну перевірку за адресою: АДРЕСА_1 , на момент коли вона вже повернулась до дому перевірка була закінчена та в її присутності складено тільки акт, від підписання якого вона відмовилась не погоджуючись із зазначеним у ньому правопорушенням, оскільки клема кришки лічильника опломбована пломбою оператора системи №С 35934958, що зафіксовано в акті, відомості щодо її пошкодження відсутні, що свідчить про те, що споживач не мав можливості здійснити самовільне підключення способом зазначеним в акті без пошкодження пломби. Крім того, вважає, що представниками оператора системи розподілу АТ Херсонобленерго акт складено з порушенням п. 8.2.5 гл. 8.2 розділу VІІІ ПРРЕЕ, тому просила відмовити в задоволенні позову.
28 жовтня 2020 року від представник позивача надійшла відповідь на відзив, в якій він наполягав на задоволення позовних вимог, посилаючись на необґрунтованість тверджень відповідача викладених у відзиві.
Відповідно до ч. 13 ст. 7 ЦПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами та не проводячи судове засідання.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Так, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 є споживачем електроенергії Новокаховського МВКО (особовий рахунок № НОМЕР_1 (НОМЕР_4).
19 березня 2020 року представниками АТ Херсонобленерго Новокаховського МВКО за участю споживача ОСОБА_1 складено акт про порушення №134115, відповідно до якого перевіркою встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , порушено облік електричної енергії: п. 5.5.5. п.п. 1 ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення до мереж АТ Херсонобленерго шляхом підключення перемички з першої клеми електролічильника на вихід вихідного вимикача. При цьому електроенергія споживається, але електролічильником не враховується. Акт складений, згідно п. 8.2.4, п. 8.2.5 ПРРЕЕ., на підтвердження зазначених порушень до акту додано фотознімки, з яких вбачається наявність на електролічильнику перемички.
07 травня 2020 року складено протокол №262 засідання комісії НКМВКО по розгляду акту про порушення Правил роздрібного ринку електроенергії №134115 від 19 березня 2020 року, відповідно до якого комісія постановила, що акт порушення ПРРЕЕ №134115 від 19 березня 2020 року складено з дотриманням вимог Правил роздрібного ринку , проведено розрахунок, згідно п. 8.4.13 Постанови НКРЕКП від 14 березня №312 та надати споживачу рахунок на сплату за не обліковану електричну енергію по акту порушення ПРРЕЕ №134115 від 19 березня 2020 року. Відповідно до розрахунку збитків по акту №134115 від 19 березня 2020 року - всього становлять (в тому числі з НДС) - 18393,57 грн.
13 травня 2020 року на адресу споживача ОСОБА_1 позивачем направлено повідомлення вих. №37/06-025475 про вартість не облікованої електричної енергії, які відповідачем в добровільному порядку не сплаченні.
Відповідно до ч. 1 ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно ч. 1 ст. 77 Закону України Про ринок електричної енергії , учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Пунктом 4 частини 2 ст. 77 Закону України Про ринок електричної енергії передбачено, що правопорушеннями на ринку електричної енергії є самовільне підключення до об`єктів електроенергетики.
Відповідно до п. 8.2.5, п. 8.2.6, п. 8.2.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг №312 від 14 березня 2018 року (надалі ПРРЕЕ) у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
На підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).
У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так, аналізуючи норми чинного законодавства та встановленні по справі обставини, суд враховуючи, що відповідач не спростував належними та допустимими доказами акт про порушення ПРРЕЕ №134115 від 19 березня 2020 року, яким встановлено порушення відповідачем, як споживачем правил роздрібного ринку електричної енергії, та рішення комісії з розгляду актів (протокол) яким встановлено причетність побутового споживача - відповідача до порушення зазначених правил та визначено обсяг та вартість не облікованої електричної енергії, яка становить 18393,57 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив, тому суд в рахунок відшкодування збитків заподіяних порушення стягує з відповідача на користь позивача зазначену суму, задовольнивши позовну заяву в повному обсязі.
При цьому, посилання відповідача на не порушення ним ПРРЕЕ суд до уваги не приймає, як такі що не підтвердженні належними та допустими доказами.
За таких підстав позов підлягає задоволенню.
На підставі п. 1 ч. 2 ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача також судові витрати по оплаті судового збору в розмірі 2102 грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 141, 259, 263, 264, 265, 268 ч. 4, 273, 354 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов Новокаховського міжрайонного відділення комерційного обліку Акціонерного товариства Херсонобленерго до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної порушення ПРРЕЕ - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Херсонобленерго в особі Новокаховського міжрайонного відділення комерційного обліку в рахунок збитків заподіяних порушенням ПРРЕЕ 18393,57 грн. (вісімнадцять тисяч триста дев`яноста три грн. 57 коп.), а також судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2102, 00 грн. (дві тисячі сто дві грн. 00 коп.).
Копію рішення суду направити учасникам справи.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Херсонського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дні вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Найменування сторін:
позивач - Акціонерне товариство Херсонобленерго в особі Новокаховського міжрайонного відділення комерційного обліку місцезнаходження: Херсонська область, м. Нова Каховка, вул.. Французька, 6А, ЄДРПОУ 42885919, МФО 352457, код IBAN НОМЕР_2 , ХОУ ПАТ Ощадбанк ;
відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Повне судове рішення складено 12 листопада 2020 року.
Суддя Ю. В. Ведяшкіна
Суд | Новокаховський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2020 |
Оприлюднено | 17.11.2020 |
Номер документу | 92881233 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новокаховський міський суд Херсонської області
Ведяшкіна Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні