Рішення
від 11.11.2020 по справі 750/5603/20
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРНІГОВА

Справа № 750/5603/20

Провадження № 2/750/1328/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 листопада 2020 року м. Чернігів

Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:

головуючого судді Требух Н.В.,

за участі секретаря судового засідання Будаш М.В.,

справа №750/5603/20

позивач ОСОБА_1

відповідач Комунальний позашкільний навчальний заклад Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради про скасування наказів, поновлення на роботі,

за участі позивача, його представника, представника відповідача,-

в с т а н о в и в:

В липні 2020 року позивач звернувся до Деснянського районного суду м.Чернігова з позовом до відповідача Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради про скасування наказів, поновлення на роботі, мотивуючи свої позовні вимоги тим, що його звільнення відбулось з порушення норм трудового законодавства.

Протокольною ухвалою Деснянського районного суду м.Чернігова від 24.09.2020 року за клопотання позивача в зв`язку з реорганізацією Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради здійснено заміну відповідача на Комунальний позашкільний навчальний заклад Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради.

Відповідачем відзив не надавався.

В судовому засіданні позивач, його представник позов підтримали.

Представник відповідача у вирішенні спору поклався на розсуд суду.

Судом встановлені наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1 з 02.05.2019 року по 02.06.2020 року працював тренером-викладачем відділення з веслування на байдарках і каное Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради.

Наказом №42-к від 30.04.2020 року Про надання частини щорічної відпустки ОСОБА_1 надано частину щорічної відпустки з 02.05.2020 року по 15.05.2020 року.

12 травня 2020 року директором Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради Романчуком С. було видано наказ №47/2-к Про винесення догани ОСОБА_1 . Зі змісту вказаного наказу вбачається, що під час трагічного випадку 08.05.2020 року на воді, що призвело до загибелі неповнолітньої дитини, тренер-викладач ОСОБА_1 з веслування на байдарках і каное грубо порушив постанову КМУ від 11.03.2020 року Про запобігання поширенню на території України короновірусу , керуючись статтями 17,18,42 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні , статтею 30 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб та розпорядження Чернігівської міської ради №32-р від 16.03.2020 року та внутрішнього наказу №25 від 16.03.2020 року проводив групові заняття під час карантину, адміністрація школи не була повідомлена про проведення навчання. В зв`язку з чим вирішено винести догану за грубе порушення дисципліни.

02 червня 2020 року було винесено наказі №51-к Про звільнення , згідно якого ОСОБА_1 звільнено за грубе порушення трудової дисципліни. З тексту наказу вбачається, що під час службової перевірки 08.05.2020 року разом з працівниками поліції на водно-спортивній базі лівий берег р.Десни було виявлено, що тренери-викладачі ОСОБА_3 та ОСОБА_1 самовільно вивезли шкільне майно ( човни байдарки та каное) без попередження адміністрації школи, що призвело до трагічного випадку на воді.

Того ж дня, 02.06.2020 року, винесено ще один наказ №52-к Про звільнення ОСОБА_3 та ОСОБА_1 за порушення трудової дисципліни.

Відповідно до статті 43 Конституції України кожен має право на працю. Громадянам гарантується захист від незаконного звільнення.

Згідно із частиною першою статті 3 та статтею 4 КЗпП України трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, регулюються законодавством про працю, яке складається з Кодексу законів про працю України та інших актів законодавства України, прийнятих відповідно до нього.

Відповідно до частини першої статті 21 КЗпП України трудовий договір - це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Підстави припинення трудового договору передбачені ст..36 КЗпП України.

Стаття 147 КЗпП України передбачає види стягнень за порушення трудової дисципліни. Так, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення. Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника (ст.147-1 КЗпП України).

Статтею 148 КЗпП України визначено, що дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв`язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.

Згідно ст.149 КЗпП України до застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення. При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника. Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку. Тобто, до застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від працівника письмові пояснення. Відсутність таких пояснень не перешкоджає застосуванню стягнення. Якщо роботодавець зможе довести те, що пояснення від працівника він зажадав, але працівник їх не дав. Пояснення від позивача до винесення догани не відбирали.

Крім того, за загальним принципом, закріпленим ч.1 ст.147 КЗпП України, дисциплінарне стягнення може бути застосовано винятково за порушення трудової дисципліни.

Таке порушення, у розумінні КЗпП, настає в разі недотримання працівником приписів ст.139 КЗпП України, згідно якої працівники зобов`язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач з 02.05.2020 року по 15.05.2020 року перебував у щорічній відпустці. Відпустка - це час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати. Основним законом що регулює відпустки є Закон України Про відпустки . Час відпочинку - час, протягом якого працівники вільні від обов`язку працювати і вправі використовувати його на свій розсуд.

Одже, суд вважає, що винесення позивачу догани та його звільнення відбулось з порушенням норм Кодексу законів про працю України і позивач підлягає поновленню на роботі.

Також з відповідача на користь позивача підлягає стягненню середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 03.06.2020 року по 13.07.2020 року в розмірі 11315 грн. 80 коп. ( сума вказана без відрахування обов`язкових зборів та платежів на користь держави).

Згідно з пунктом 3 частини другої статті 141 ЦПК України судові витрати, пов`язані з розглядом справи, у разі часткового задоволення позову покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених вимог.

Крім того, в силу положень частин четвертої, п`ятої статті 137 цього Кодексу суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу з урахуванням складності справи, обсягу виконаних адвокатом робіт і наданих послуг, а також ціни позову та значення справи для сторін. Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача з відповідача 2000 грн. у відшкодування витрат на правничу допомогу.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258-260, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Скасувати наказ Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради №47/2-к від 12.05.2020 року Про винесення догани ОСОБА_1 .

Скасувати наказ Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради №51-к від 02.06.2020 року Про звільнення .

Скасувати наказ Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №1 Чернігівської міської ради №52-к від 02.06.2020 року Про звільнення ОСОБА_3 , ОСОБА_1 .

Поновити ОСОБА_1 на посаді тренера-викладача відділення з веслування на байдарках і каное.

Стягнути з Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради Чернігівської області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 03.06.2020 року по 13.07.2020 року в розмірі 11315 грн. 80 коп. ( сума вказана без відрахування обов`язкових зборів та платежів на користь держави).

Стягнути з Комунального позашкільного навчального закладу Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради Чернігівської області на користь ОСОБА_1 1681 грн. 60 коп. витрат по сплаті судового збору та 2000 грн. витрат за надання правничої допомоги.

Рішення в частині поновлення на роботі підлягає негайному виконанню.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подана апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач Комунальний позашкільний навчальний заклад Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа №2 Чернігівської міської ради Чернігівської області (місто Чернігів вулиця Ціолковського 8 код ЄДРПОУ 33586293).

Повне рішення виготовлено 16.11.2020 року.

Суддя Н.В.Требух

Дата ухвалення рішення11.11.2020
Оприлюднено17.11.2020
Номер документу92882198
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —750/5603/20

Рішення від 11.11.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Требух Н. В.

Рішення від 11.11.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Требух Н. В.

Ухвала від 22.07.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Требух Н. В.

Ухвала від 09.07.2020

Цивільне

Деснянський районний суд м.Чернігова

Требух Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні