Ухвала
від 13.11.2020 по справі 733/368/20
ІЧНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Провадження № 1-кс/733/247/20

Єдиний унікальний №733/368/20

Ухвала

іменем України

13 листопада 2020 року м.Ічня

Слідчий суддя Ічнянського районного суду Чернігівської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Ічнянського відділення Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ічнянського відділу Прилуцької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України,-

у с т а н о в и в:

Старший слідчий СВ Ічнянського відділення Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , звернулась до суду з клопотанням, погодженим прокурором Ічнянського відділу Прилуцької місцевої прокуратури ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.

Своє клопотання мотивує тим, що 13 листопада 2019 року до Ічнянського відділення поліції Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області звернувся ОСОБА_5 , за фактом можливого службового підроблення посадовою особою Рожнівської сільської ради Ічнянського району Чернігівської області заповіту його покійного батька ОСОБА_6 .

Відомості про даний факт 13 листопада 2019 року були внесені до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.

В ході досудового розслідування даного кримінального провадження, допитано потерпілого ОСОБА_5 , який надав показання, що після смерті батька звернувся до нотаріуса з метою успадкувати майно, але в подальшому довідався, що батько зробив заповіт своїй співмешканці ОСОБА_7 . Заповіт складено 05 вересня 2018 року, але на той час батько вже перебував у тяжкому стані та в такому стані не міг усвідомлювати свої дії, складати та підписувати заповіт. Крім того, допитано свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_7 . Отримано тимчасовий доступ до оригіналу заповіту ОСОБА_6 . Призначено та проведено судову почеркознавчу експертизу, згідно висновку якої підпис від імені ОСОБА_6 в заповіті від 05 вересня 2018 року виконаний рукописним способом, письмовим приладом без попередньої технічної підготовки та використання технічних засобів. Вирішити питання «Чи виконаний рукописний текст «Заповіт прочитаний мною вголос і власноруч підписаний» у оригіналі заповіту ОСОБА_6 від 05 вересня 2018 року особою чоловічої чи жіночої статі?» не виявилося за можливе з причин, які вказані в п.2.а дослідницької частини висновку (виконаний навмисне зміненим почерком у прискореному темпі письма, є непридатним для визначення статті виконавця). Вирішити питання «Чи виконаний підпис під рукописним текстом «Заповіт прочитаний мною вголос і власноруч підписаний» у оригіналі заповіту ОСОБА_6 від 05 вересня 2018 року особою чоловічої чи жіночої статі?» не виявилося за можливе з причин, які вказані в п.2.б дослідницької частини висновку (відсутні методика встановлення статті виконавця підпису).

Оскільки, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, у даному провадженні є потреба у проведенні ряду слідчих дій, заходів забезпечення кримінального провадження, а саме: додаткового допиту свідків правопорушення, призначення та проведення додаткової судової почеркознавчої експертизи та вирішення питання про закінчення досудового розслідування, проте враховуючи, що у відповідності до вимог п.1 ч.2 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування закінчується 13 листопада 2020 року, тому слідчим і подано до суду клопотання про продовження строку досудового розслідування на строк до шести місяців.

В судове засідання слідчий не з`явився, проте згідно письмової заяви просив розгляд клопотання проводити без його участі.

У відповідності до ч.4 ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши клопотання та докази на його обґрунтування, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

У відповідності до ч.1 ст.219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину (п.1 ч.2 ст.219 КПК України).

Згідно ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений участині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановленийпунктами 2і3частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

Зокрема, ч.4 ст.219 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: 1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбаченихпунктами 1і2частини третьої цієї статті; 2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину; 3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, 13 листопада 2019 року Ічнянським відділенням поліції Прилуцького відділу поліції внесено відомості до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України за фактом надходження заяви ОСОБА_5 про підробку заповіту на майно його померлого батька ОСОБА_6 .

Згідно санкціїч.1ст.366КК України, складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, караються штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до ст. ст.12,ч.1 ст.366 КК України, з 01 липня 2020 року складання,видача службовоюособою завідомонеправдивих офіційнихдокументів,внесення доофіційних документівзавідомо неправдивихвідомостей,інше підробленняофіційних документів,є нетяжким злочином.

Зважаючи на те, що повідомлення про підозру у даному кримінальному провадженні жодній особі не здійснювалось, клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування не має ознак протиправності та необґрунтованості, а закриття кримінального провадження з підстави закінчення строку досудового розслідування негативно вплине на можливість відновлення прав потерпілого, слідчий суддя приходить до висновку про доцільність продовження строку досудового розслідування на шість місяців, оскільки проведення всіх слідчих дій, запланованих слідчим, є необхідним і обов`язковим для виконання завдань кримінального провадження.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 219, 294-295 КПК України, слідчий суддя

постановив:

Клопотання старшого слідчого СВ Ічнянського відділення Прилуцького відділу поліції ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ічнянського відділу Прилуцької місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України - задовольнити в повному обсязі.

Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019270120000420 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України на строк до шести місяців, тобто до 13травня 2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІчнянський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення13.11.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92882217
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про встановлення процесуальних строків

Судовий реєстр по справі —733/368/20

Ухвала від 13.11.2020

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Фетісова Н. В.

Ухвала від 03.09.2020

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Овчарик В. М.

Ухвала від 06.04.2020

Кримінальне

Ічнянський районний суд Чернігівської області

Овчарик В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні