СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Шевченка, 41-а, смт Семенівка, Полтавська область, 38200
тел. (05341) 9-17-39, факс (05341) 9-17-39, 9-15-37
Справа №547/930/20
Провадження №2/547/512/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2020 року смт Семенівка, Полтавська область
Семенівський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого судді В.Ф.Харченка,
за участі секретаря судового засідання І.І.Совєтової,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт Семенівка, Полтавської області у залі судових засідань № 1, за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, цивільну справу за позовом Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Семенівської філії до ОСОБА_2 про відшкодування шкоди, завданої правопорушенням в електроенергетиці,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2020 року позивач звернувся до Семенівського районного суду Полтавської області із позовом до відповідача про стягнення з нього 11529,59 грн, завданих порушенням Правил користування електричною енергією для населення та порушенням Закону України "Про електроенергетику". Позовні вимоги обґрунтовано самовільним підключенням відповідачем поза електролічильником до електричної мережі, що обумовило не обліковування спожитої електроенергії лічильником. Вказане зафіксоване актом про порушення, який підписав відповідач, та відповідним розрахунком збитків, складеним комісією позивача. Також заявлено вимогу про стягнення 2102,00 грн сплаченого позивачем судового збору.
Ухвалою суду від 05.10.2020 відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, запропоновано відповідачеві, зокрема, в 15-денний строк подати відзив на позов.
Позивач представника у судове засідання не направив, неявка представника позивача не перешкоджає розгляду справи по суті, заперечення проти заочного вирішення справи відсутнє.
Відповідач повідомлений про розгляд справи 21.10.2020, у судове засідання з`явився, відзив не складав, позов визнав. Пояснив, що претензію позивача щодо сплати коштів у позасудовому порядку не отримував.
Ураховуючи зазначені обставини суд, відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України, ухвалив здійснити розгляд справи за відсутності представника позивача.
Виконуючи приписи ст.ст. 264, 265 ЦПК України суд зазначає таке.
Відповідно до акту про порушення № 00000143 від 19.02.2019 (а.с. 5, 6) у квартирі відповідача за адресою АДРЕСА_1 , виявлено порушення п. 5.5.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312, а саме: в самовільне підключення струмоприймачів до електричної мережі, що не є власністю енергопостачальника, підключення відкритою електропроводкою поза засобом обліку до облікового авто вимикача та улаштування відгалуження на окрему розетку: при включенні навантаження в дану розетку засіб обліку не працює, а при вимкнених запобіжниках напруга у розетці є. Під час проведення контрольного огляду засобу обліку вивити порушення контролером було неможливим. Виявлено 2 електричних обігрівачі потужністю по 2000 кВт. Акт складено комісією у складі 3-х представників електропостачальника і відповідача, який не мав зауважень щодо змісту акта.
На підставі вказаного акту про порушення комісією Семенівської філії АТ "Полтаваобленерго" 13.03.2019 складено та затверджено розрахунок обсягу та вартості електроенергії, необлікованої внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення (а.с 8, 9). Вартість необлікованої відповідачем електроенергії визначено у сумі 11529,59 грн.
За змістом ч.ч. 1, 4 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною енергією.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Відповідно до п.п.п.п.1, 20 п.п.п. 5.5.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії споживач електричної енергії зобов`язаний: користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється відповідно до п.п.п. 8.4.7 Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Судові не надано доказів на спростування правильності та/або обґрунтованості складеного позивачем розрахунку.
Стягнення збитків можливе у разі наявності договірних відносин і неналежного виконання договірних зобов`язань. У свою чергу відшкодування шкоди є належним способом захисту в разі здійснення позадоговірного цивільного правопорушення, наприклад, позаоблікового використання електричної енергії (Верховний Суд України, Аналіз практики застосування судами ст. 16 Цивільного кодексу України).
Майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала (ч. 1 ст. 1166 ЦК України).
Ураховуючи зазначене, оцінивши докази, суд робить висновок що відповідач самовільно підключився до об`єктів електроенергетики позивача, споживав електроенергію без приладів обліку, завдавши шкоди у сумі 11529,59 грн грн. Вказана шкода підлягає примусовому стягненню з відповідача на користь позивача.
За правилами ст. 141 ЦПК України суд присуджує з відповідача на користь позивача судові витрати 2102,00 грн судового збору, сплаченого позивачем під час звернення з позовом до суду (а.с. 4, 13).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 258, 259, 264, 265, 273, 351, 352, 354, 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задоволити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Семенівської філії 11529,59 грн шкоди, заданої правопорушенням в електроенергетиці.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Акціонерного товариства "Полтаваобленерго" в особі Семенівської філії 2102,00 грн судових витрат.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку учасниками справи до Полтавського апеляційного суду протягом 30-ти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач - Акціонерне товариство "Полтаваобленерго" (м. Полтава, Ст. Поділ, 5, код ЄДРПОУ 00131819) в особі Семенівської філії (Полтавська обл., смт. Семенівка, вул. Пушкіна, 111, код ЄДРПОУ 25693464).
Відповідач - ОСОБА_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .
Суддя В.Ф.Харченко
Суд | Семенівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92900304 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Семенівський районний суд Полтавської області
Харченко В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні