Рішення
від 16.11.2020 по справі 587/2198/20
СУМСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 587/2198/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 листопада 2020 року Сумський районний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Черних О.М.

за участю секретаря судового засідання Землюк А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Низівської селищної ради Сумського району Сумської області (смт. Низи, вул. Шлях, 19, Сумського району, Сумської області) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач свої вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 та після її смерті відкрилася спадщина, в тому числі й на земельну ділянку, площею 2,4540 га, що знаходиться на території Низівської селищної ради Сумського району. Оскільки позивачка рахувала, що вона є єдиною спадкоємицею за заповітом, вона у вересні 2020 року звернулася до приватного нотаріуса Сумського районного нотаріального округу Хоменко О.В., але останньою була ухвалена постанова про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 22 вересня 2020 року (а.с. 21). На даний час, позивач просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , оскільки строк вона пропустила з поважних причин.

В судове засідання позивач та її представник не з`явилися, від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі, проти позову не заперечувала.

Представник Низівської селищної ради Сумського району до суду також не з`явився, направивши заяву про розгляд справи без його участі.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с. 19). Після її смерті залишилось спадкове майно, в тому числі й на земельну ділянку, площею 2,4540 га, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Низівсьокї селищної ради Сумського району (а.с. 18).

Відповідно до заповіту, складеного 28 серпня 2017 року та посвідченого секретарем Низівської селищної ради, ОСОБА_2 все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалося, заповідала ОСОБА_1 (а.с. 12).

ОСОБА_1 , звернулася до приватного нотаріуса Сумського РНО Хоменко О.В. з заявою про прийняття спадщини, але постановою від 22.09.2020 року їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом (а.с. 21).

Відповідно до довідки - характеристики № 432-02-22 від 26.05.2020 року, виданої Низівською селищною радою встановлено, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 на день смерті була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 . На час смерті з ОСОБА_2 ніхто не був зареєстрований. Заповіт від імені ОСОБА_2 посвідчувався Низівською селищною радою за № 448 від 28.08.2017 року, який не змінювався та не відмінявся (а.с. 20).

Позивач пояснює причину пропуску строку для звернення з заявою тим, що будучи юридично необізнаною, вона рахувала, що якщо існує заповіт, то немає строків звернення до нотаріуса.

Відповідно до ч. 3 ст.1272 Цивільного кодексу України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВСУ №7 від 30.05.2008 Про судову практику у справах про спадкування особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

За наведених обставин суд вважає, що позивачем строк для прийняття спадщини був пропущений з поважних причин, а тому відповідно до ст. 1272 ЦК України їй необхідно визначити додатковий строк в два місяці, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1268, 1272 ЦК України, та ст. ст. 89, 259, 263, 264, 265 ЦПК України суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Низівської селищної ради Сумського району Сумської області (смт. Низи, вул. Шлях, 19, Сумського району, Сумської області) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання нею заяви в нотаріальну контору для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , в один місяць після вступу даного рішення в законну силу.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити рішення суду повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.М.Черних

СудСумський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення16.11.2020
Оприлюднено18.11.2020
Номер документу92912231
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —587/2198/20

Рішення від 16.11.2020

Цивільне

Сумський районний суд Сумської області

Черних О. М.

Ухвала від 19.10.2020

Цивільне

Сумський районний суд Сумської області

Черних О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні