Справа № 732/1613/20
провадження № 2/732/688/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" листопада 2020 р. м. Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі: головуючого - судді Карпинської Н.М.., секретар - Воропаєва К.В., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у залі суду в м. Городня цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області, третя особа: приватний нотаріус Городнянського районного нотаріального округу Чернігівської області Неволько В.А., про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Городнянського районного суду Чернігівської області з позовом до відповідача та просив визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті його матері, ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на три місяці з моменту набрання рішенням суду законної сили.
По суті позовні вимоги обґрунтовуються тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 86-ти років померла мати позивача, ОСОБА_2 . На день смерті матір позивача була зареєстрована та проживала одна в АДРЕСА_1 . Строк, визначений для подання заяви про прийняття спадщини позивач пропустив через юридичну необізнаність. Зазначені обставини стали причиною звернення позивача до суду.
Ухвалою від 02 листопада 2020 року суд прийняв позов до розгляду та відкрив провадження у даній справі (а.с.14-16).
Позивач в підготовче судове засідання не з`явився, про дату, час та місце підготовчого судового засідання повідомлений належним чином, при подачі позову до суду клопотав про розгляд справи у його відсутності (а.с.4).
Представник відповідача - Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області в підготовче судове засідання не з`явився, подав до суду заяву за № 187 від 10.11.2020 про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає та не заперечує щодо їх задоволення (а.с.22).
Визнання відповідачами позову не суперечить закону і не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.
Відповідно до вимог ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
У відповідності до ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого судового засідання, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Третя особа - приватний нотаріус Городнянського районного нотаріального округу Чернігівської області Неволько В.А. у підготовче судове засідання не з`явилася, про дату, час та місце підготовчого судового засідання повідомлена належним чином, подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності (а.с.25).
Згідно положень ч.3 ст.211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Участь у судових засіданнях є правом особи, яка бере участь у справі і ця особа зобов"язана добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов"язки, що закріплено в статті 43 ЦПК України.
За правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши усі наявні матеріали справи, встановивши наявність обставин, якими обґрунтовуються вимоги, суд дійшов до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню у повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 06 листопада 2014 року виконавчим комітетом Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 86-ти років у селі Перепис Городнянського району Чернігівської області, про що складено відповідний актовий запис за № 13 від 06.11.2014 (а.с.10).
Відповідно до дослідженого в судовому засіданні свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 , суд встановив, що матір`ю ОСОБА_1 (позивача) значиться ОСОБА_2 (а.с.9).
Відповідно до довідки за № 468 від 15.12.2017, що видана виконкомом Переписької сільської ради Городнянського району Чернігівської області, суд встановив, що у відповідності до записів в погосподарській книзі № 1, ОПО № 0048, ОСОБА_2 , станом на день смерті була зареєстрована та постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1 . Інших зареєстрованих осіб в будинку не значиться (а.с.11).
Наведене свідчить, що позивач є спадкоємцем за законом першої черги спадкування після смерті його матері ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) за № 62389371 від 09.11.2020, що надана приватним нотаріусом Городнянського районного нотаріального округу Чернігівської області Неволько В.А. встановлено, що спадкова справа до майна ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 не формувалась (а.с.24).
Згідно вимог ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до вимог ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вирішуючи питання про можливість задоволення позовних вимог, суд досліджує поважність причини пропуску встановленого Законом строку.
Суд виходить з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення встановлених Законом дій.
Обговорюючи причини пропуску позивачем строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд, враховуючи факт відсутності доказів, що спростовують твердження ОСОБА_1 , приймаючи до уваги факт визнання позову відповідачем, прийшов до висновку, що дійсно пропуск строку допущений з поважної причини, а тому інтереси позивача підлягають судовому захисту.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1261, 1272 ЦК України, ст.ст. 12-13, 89, 200, 206, 211, 223, 247, 259, 263-265, 268, 354 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_2 , - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк терміном у три місяці, з моменту набрання рішенням суду законної сили, для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття за законом спадщини, що відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Чернігівського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення рішення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Н.М.Карпинська
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92913096 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Карпинська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні