Справа № 761/35407/20
Провадження № 2/761/9010/2020
У Х В А Л А
Іменем України
09 листопада 2020 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Притула Н.Г., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності, -
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла зазначена позовна заява.
В своїй заяві позивач просить: визнати протиправною діяльність відповідача.
Разом з тим, до суду надійшла заява позивача про звільнення від сплати судового збору, в якій він просить звільнити його від сплати судового збору, з тих підстав, що сума, яку необхідно сплатити за подання зазначеної заяви є для нього непомірною, при цьому зазначає, що на даний час, сума його офіційного доходу за попередній календарний рік позбавляє можливості сплатити судовий збір у даній справі, відповідно до вимог закону.
Стаття 8 Закону України Про судовий збір визначає перелік підстав щодо розстрочення або відстрочення сплати судового збору, зокрема, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір ).
За змістом вказаної норми, відстрочення, звільнення від сплати судового збору на певний строк або звільнення від сплати такого є правом суду, а не обов`язком.
При цьому, п. 29 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах , роз`яснено, що відповідно до ст. 8 Закону України Про судовий збір та ст. 82 ЦПК України (в ред. 2005 року) єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК (в ред. 2005 року) повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Крім цього, ч. 1 ст. 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Разом з тим, у відповідності до ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання позовної заяви немайнового характеру фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн.)
Так, враховуючи положення Закону України Про судовий збір щодо порядку та розміру сплати судового збору, а також того, що відповідно до ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року становить 2102,00 грн., за заявлену у позовній заяві вимогу, яка має немайновий характер позивачу необхідно сплатити 840,80 грн.
Водночас, як вбачається з довідки про доходи від 28.02.2020 року, надану позивачем, дохід ОСОБА_1 за період з 1 кварталу 2019 року по 4 квартал 2019 року складає 18695,04 грн.
Тобто в даному випадку, вбачається, щосума судового збору, яку позивач має сплатити за подання даного позову (840,80 грн.) - не перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік, так як така сума за розрахунками становить 934,75 грн. (18695,04:100*5).
Таким чином, клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору в порядку, регламентованому ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України Про судовий збір не підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 4, 8 Закону України Про судовий збір , ст.ст. 136, 175, 185, 260 ЦПК України
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправною бездіяльності-відхилити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г.Притула
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92914581 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні