Справа 688/3206/20
№ 2/688/982/20
Ухвала
про залишення позовної заяви без руху
16 листопада 2020 року м. Шепетівка
Суддя Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області Козачук С.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
12.11.2020 року ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, зареєстрованого 28.09.2002 року відділом реєстрації актів громадянського стану Шепетівського міськуправління юстиції Хмельницької області.
Вважаю дану заяву слід залишити без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку:1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справи про розірвання шлюбу підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є, в тому числі, позовна заява.
Проте всупереч вказаним нормам закону, ОСОБА_1 , звертаючись до суду з вимогою про розірвання шлюбу, подає заяву, а не позовну заяву.
Згідно ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
В супереч даній вимозі закону, подана заява не містить підпису ОСОБА_1 та дати її подання.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В порушення зазначених норм, до заяви долучено копії доказів, які не засвідчено підписом ОСОБА_1 із зазначенням дати такого засвідчення.
У відповідності до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007 року №11 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя до позовної заяви про розірвання шлюбу додається оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу.
Проте ОСОБА_1 до заяви додано лише копію свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 від 28.09.2002 року, виданого відділом реєстрації актів громадянського стану Шепетівського міськуправління юстиції Хмельницької області.
Всупереч вимогам п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України ОСОБА_1 не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою; не зазначено щодо наявності у неї або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, вважаю подальший рух заяви неможливий, у зв'язку з чим ОСОБА_1 слід надати строк для усунення вищевказаних недоліків, а саме подати до суду підписану позовну заяву з врахуванням вказаних вище обставин відповідно до кількості учасників справи із додатками (доказами), засвідченими у встановленому ст. 95 ЦПК України порядку.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі не усунення вказаних недоліків у визначений строк заява буде вважатися неподаною і їй повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.В. Козачук
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92916265 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні