Рішення
від 17.11.2020 по справі 295/7090/20
ЖИТОМИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 295/7090/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 листопада 2020 року м. Житомир

Житомирський районний суд Житомирської області в складі головуючого судді Грубіяна Є.О. за участю секретаря Фурман О.А., розглянув цивільну справу за заявою ПАТ "Ліктрави" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В :

Представник заявника звернувся до суду із зазначеним позовом, яким просив стягнути з відповідача заборгованість за договором про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги, оскільки останній у добровільному порядку не виконує взяті на себе зобов`язання.

Враховуючи положення ст. 274 ЦПК України розгляд справи проводився в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами за відсутності заперечень учасників справи щодо цього.

Судовий розгляд цієї справи здійснено на підставі наявних у суду матеріалів. Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось, що відповідає правилам, встановленим реченням другим ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Відповідач не скористався своїм правом надати до суду належні та допустимі докази, які б спростовували доводи позивача, відзиву на позов не подав, свого ставлення до позовної заяви не висловив, хоча про розгляд справи був повідомлений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні фактичні обставини і відповідно ним правовідносини.

Позивач з 3.04.2014 року по 30.08.2019 року перебував у трудових відносинах з позивачем, займаючи посаду юрисконсульта ПАТ "Ліктрави", що підтверджується угодою про припинення трудових відносин (а.с. 21).

Між сторонами було укладено наступні договір про надання поворотної безвідсоткової фінансової від 19.03.2019 року на суму 40 000, 00 гривень та додаткова угода до нього (а.с. 13-16).

Згідно умов договору позивач надав таку фінансову допомогу відповідачу у безготівковому порядку, шляхом перерахування на заробітку картку останнього.

Остаточною датою повернення безвідсоткової фінансової допомоги згідно додаткової угоди до договору було 15.02.2020 року.

Відомость нарахування коштів № НОМЕР_1 підтверджує факт передачі коштів відповідачу (а.с. 40).

Відповідач не виконує взяті на себе зобов`язання по поверненню отриманих коштів. Згідно розрахунку заборгованість за вказаним договором поворотної безвідсоткової фінансової допомоги становить 27 801, 00 гривень.

Позивач звертався до відповідача з листом-претензією від 17.10.2019 року №6/2088-1, яким відповідач був попереджений про те, що в разі недотримання графіку погашення заборгованості позивач буде змушений звернутися до суду для захисту власних інтересів, однак такий лист відповідачем був проігнорований (а.с. 25-27).

Відповідач частково погасив забогованість на загальну суму 12 199, 00 гривень, що підтверджується розрахунковими листами за липень 2019 року та серпень 2019 року, а також прибутковим касовим ордером №75 (а.с. 22-24).

Правовідносини між сторонами врегульовані наступними положеннями законодавства України.

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій (ч. 1 - 4 ст. 12 ЦПК України).

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (ч. 1 ст. 13 ЦПК України).

Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 77 ЦПК України).

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України).

Статтею 89 ЦПК України визначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до частин першої, другої статті 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах, у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони. Правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами).

За змістом статей 626, 628 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Частиною першою статті 638 ЦК України встановлено, що істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

У статті 526 ЦК України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 1049 згаданого Кодексу позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики укладається у письмовій формі, якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми (ст.ст. 1046, 1047 ЦК України).

Дослідив матеріали справи на основі з`ясованих обставин, підтверджених доказами, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин, та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд вирішує задовольнити вимоги частково, адже відповідач повернув часткових коштів на суму 12 199, 00 гривень.

Між сторонами укладався договір про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги, на виконання якого позивачем позичальнику та відповідачу у даній справі перераховано кошти в порядку та у спосіб, погоджений між сторонами. Тобто позивач виконав усі вимоги по укладеному правочину. Відповідач отримав такі кошти та користувався ними, однак не повернув позикодавцеві в повному обсязі, чим порушив свої зобов`язання за такими договорами.

Результати вирішення спору дають підстави стягнути з відповідача на користь позивача понесені і документально підтверджені судові витрати, які складаються зі сплаченого судового збору в сумі 2 102, 00 гривень. Дані правовідносини врегульовані положеннями ст. 141 ЦПК України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 263-265 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ПрАТ "Ліктрави" (м. Житомир, Шосе Київське, 21, код ЄДРПОУ 00481181, рахунок НОМЕР_3 в АТ "Райффайзен Банк Аваль") заборгованість за договором про надання поворотної безвідсоткової фінансової допомоги від 19.03.2019 року в сумі 27 801 (двадцять сім тисяч вісімсот одну) гривню 00 копійок.

Стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 2 102, 00 гривень.

Повне рішення виготовлене 17 листопада 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Є.О. Грубіян

СудЖитомирський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.11.2020
Оприлюднено19.11.2020
Номер документу92921956
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —295/7090/20

Рішення від 17.11.2020

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Грубіян Є. О.

Ухвала від 17.11.2020

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Грубіян Є. О.

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Житомирський районний суд Житомирської області

Грубіян Є. О.

Ухвала від 03.07.2020

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Єригіна І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні