Ухвала
від 18.11.2020 по справі 358/960/20
БОГУСЛАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

гСправа № 358/960/20 Провадження № 2/358/588/20

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 листопада 2020 року м. Богуслав

суддя Богуславського районного суду Київської області Корбут В.М., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю МАРКС КАПІТАЛ до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, в порядку суброгації,

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю МАРКС КАПІТАЛ в особі ОСОБА_2 (далі-по тексту представник позивача) звернувшись з позовом до ОСОБА_1 (далі-по тексту відповідач), просить стягнути з відповідача на користь позивача матеріальну шкоду в розмірі 23069,98 грн. та судові витрати в розмірі 2102 грн. Крім того, представник позивача звернулася до суду з клопотанням, в якому просить розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявності у справі матеріалами.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам статей 175, 177 ЦПК України.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено, що позовна заява та матеріали, які додані до неї подані без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.

Так, пунктом 5 частини третьої статті 175 ЦПК України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з частиною п`ятою статті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частин першої, другої, четвертої статті 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.

Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Таким чином, копії будь-яких документів мають засвідчувати їх дійсність, оскільки мають бути виготовлені виключно з оригіналів цих документів.

Отже, суд наголошує, що копії документів подаються до суду належним чином завіреними.

На обґрунтування позовних вимог представник позивача, посилається у позовній заяві на те, що 27.10.2017 року мало місце ДТП, яке трапилося внаслідок порушення відповідачем ПДР України та ст.124 КУпАП, що підтверджується постановою Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10.11.2017 року та схемою місця ДТП у справі №359/8821/17.

Крім того, представник позивача для підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги до позовної заяви надав фотокопії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія.

Однак, представником позивача до позову додані фотокопії постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10.11.2017 року, схема місця ДТП, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія, які виготовлені неякісно і тому їх текст не можливо прочитати.

Також, суд не приймає до уваги фотокопію постанови Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 10.11.2017 року та фотокопію схеми місця ДТП, як належний доказ, що підтверджує обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, оскільки представником позивача не дотримано положення розділу ХI Засвідчення та видавання копій судових рішень і документів Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом ДСА України від 20.08.2019 року №814 (із змінами).

За таких обставин, суд немає можливості перевірити наявність або відсутність обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги позивача.

Таким чином, представнику позивача необхідно надати до позовної заяви належним чином завірені копії судового рішення та інших документів, які б було можливо прочитати.

Враховуючи вищенаведене, суд позбавлений можливості розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження та постановити рішення у справі за наявними матеріалами.

Відповідно до статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони чи обмеження, зміст яких є не допустити судовий процес у безладний рух.

З рішення Європейського суду з прав людини у справах Осман проти Сполученого Королівства від 28.10.1998 року та Креуз проти Польщі від 19.06.2001 року вбачається, що право на суд не є абсолютним та воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Наведене положення відповідає практиці Європейського суду з прав людини і не може автоматично вважатися порушенням пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а тому залишення заяви без руху для того, щоб позивач усунув вказані вище недоліки, не може вважатися обмеженням доступу до правосуддя.

З огляду на викладене, вважаю за необхідне залишити позовну заяву без руху та запропонувати представнику позивача усунути вказані недоліки.

Керуючись статтями 177, 185 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МАРКС КАПІТАЛ до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої в результаті дорожньо-транспортної пригоди, в порядку суброгації, залишити без руху.

Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю МАРКС КАПІТАЛ строк для усунення виявлених недоліків - десять днів з дня вручення копії цієї ухвали.

У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто Товариству з обмеженою відповідальністю МАРКС КАПІТАЛ зі всіма доданими документами.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий: суддя В. М. Корбут

СудБогуславський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення18.11.2020
Оприлюднено19.11.2020
Номер документу92922405
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —358/960/20

Ухвала від 12.12.2024

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Романенко К. С.

Ухвала від 28.10.2024

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Романенко К. С.

Ухвала від 21.09.2021

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Кіхтенко С. О.

Ухвала від 18.11.2020

Цивільне

Богуславський районний суд Київської області

Корбут В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні