печерський районний суд міста києва
Справа № 757/26032/20-ц
Категорія 2
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2020 року Печерський районний суд м. Києва в складі головуючого - судді Волкової С.Я. при секретарі Бурому Є.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс , треті особи: Печерська районна в місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_2 , Комунальне підприємство Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області, про захист права власності,
установив:
23.06.2020 р. ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, просить визнати протиправною реєстрацію місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс за адресою: 01010, АДРЕСА_1, офіс 33, скасувати реєстраційну дію, що була проведена державним реєстратором Комунального підприємства Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Панченко Юлією Олександрівною 06.02.2019 р. за № 10711050002041460 щодо реєстрації місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ: 42288615) за адресою: 01010, АДРЕСА_1, офіс 33. Свої вимоги ОСОБА_1 обґрунтовує тим, що 09.09.2019 р. у поштовій скриньці за його домашньою адресою: АДРЕСА_1 виявив поштове повідомлення про необхідність отримання реєстраційного поштового відправлення, адресованого на ім`я Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс , яке нібито знаходиться за вказаною адресою. Здійснивши безоплатний доступ через портал електронних сервісів до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, дізнався, що за адресою його квартири: АДРЕСА_1 зареєстровано місцезнаходження відповідача - невідомої йому юридичної особи; кінцевим бенефіціарним власником (контролером) та директором вказаного товариства є ОСОБА_2 , АДРЕСА_3 .
Ухвалою суду від 30.06.2020 р. відкрито провадження у справі; ОСОБА_2 , Комунальне підприємство Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області залучено до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Відповідачем Товариством з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс відзив на позовну заяву не подано.
Третьою особою: Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією подано пояснення щодо позову.
Третьою особою: ОСОБА_2 пояснення щодо позову не подано.
Третьою особою: Комунальним підприємством Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області пояснення щодо позову не подано.
Згідно частини восьмої статті 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність учасників справи та ухвалити відповідно до статті 280 ЦПК України заочне рішення, та, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються, у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини і дійшов наступних висновків.
Закон України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань регулює відносини, що виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців.
Державна реєстрація базується на таких основних принципах: 1) обов`язковість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі; 2) публічність державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення; 3) врегулювання відносин, пов`язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом; 4) державної реєстрації за заявницьким принципом (стаття 4 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ).
Відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу-підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі: 1) відповідних заяв про державну реєстрацію; 2) документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій; 3) відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів (частина перша статті 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ). Згідно пункту 10 частини другої статті 9 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, місцезнаходження юридичної особи.
Стаття 10 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань регулює питання статусу документів та відомостей, внесених до Єдиного державного реєстру, зокрема, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи-підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
Згідно пунктів 1, 2 частини першої статті 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: 1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації; 2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону Про виконавче провадження , зокрема, щодо скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі.
Згідно пункту 3 частини п`ятої статті 25 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань суб`єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно статі 93 ЦК України місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління обліку.
Наданий суду витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1006718950 станом на 03.06.2020 р. свідчить, що місцезнаходження юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ: 42288615), кінцевим бенефіціарним власником (контролером) і директором якого є ОСОБА_2 , АДРЕСА_3 , є: АДРЕСА_1 , втім згідно реєстрових книг Комунального підприємства Київської міської ради Київське міське бюро технічної інвентаризації за адресою: АДРЕСА_1 нежитлове чи офісне приміщення під НОМЕР_2 відсутнє; надані суду документи свідчать про те, що на підставі свідоцтва про право власності на житло, видане згідно з розпорядженням (наказом) Відділу приватизації державного житлового фонду Печерського району № 782 від 27.11.2020 р., що зареєстроване Бюро технічної інвентаризації 30.11.2000 р., записано у реєстрову книгу за № 4405, договору дарування частини квартири, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Виходцевим І.А., зареєстрованим в реєстрі за № 1063, що зареєстроване Київським міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна 20.02.2004 р. за реєстрованим № 4405, записано в реєстрову книгу № д.55-208, квартира адресою: АДРЕСА_1 належить позивачу ОСОБА_1 та членам його сім`ї.
Позивач ОСОБА_1 в позовній заяві стверджує, що ані він, ані інші співвласники квартири - члени його сім`ї не мають жодного відношення до вказаного товариства: не є його засновниками, учасниками, власниками, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами), посадовими/службовими особами, працівниками тощо; жодних договорів, зокрема, оренди/суборенди та т.п. з вказаним товариством не укладалось, будь-яких згод на реєстрацію вказаного товариства за його адресою не надавалося; квартира адресою: АДРЕСА_1 не є фактичним місцем ведення діяльності чи розташування офісу вказаного товариства.
Згідно статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Згідно частини першої статті 316 ЦК України правом приватної власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Згідно частини першої статті 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Згідно частин першої, другої статті 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Згідно частини першої статті 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно частин першої, другої статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Зазначені норми є спеціальними для спірних правовідносин.
Згідно частин першої, другої статті 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.
Позивач, звертаючись до суду із вимогами до відповідача, просить визнати протиправною реєстрацію місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс за адресою: 01010, АДРЕСА_1, офіс 33, скасувати відповідну реєстраційну дію, при цьому рішення суб`єкта державної реєстрації юридичних осіб, їхньої символіки (у випадках, передбачених законом), громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб-підприємців із внесенням відповідного запису до Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вичерпує свою дію, а тому після внесення такого запису за певних умов належним способом захисту порушеного права може бути скасування запису про проведену реєстрацію місцезнаходження юридичної особи.
Суд, враховуючи викладене, ту обставину, що спірне приміщення є власністю позивача та членів його сім`ї, оскільки допущена державним реєстратором Комунального підприємства Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області Панченко Юлією Олександрівною технічна помилка під час внесення 06.02.2019 р. за № 10711050002041460 відомостей про реєстрацію місцезнаходження юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ: 42288615) за адресою: 01010, м. Київ, Печерський район, Іпсилантіївський провулок, будинок 5, офіс 33 впливає на права третіх осіб, на виконання Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань така помилка виправляється державним реєстратором виключно на підставі судового рішення, знаходить позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтованими, такими, що підлягають частковому задоволенню, втім вимога про визнання протиправною реєстрацію місцезнаходження юридичної особи за певною адресою не ґрунтуються на законі.
У зв`язку із задоволенням позову судові витрати у виді судового збору в розмірі 1 681,60 грн відповідно до статті 141 ЦПК України покладаються на відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс .
Керуючись статтею 41 Конституції України, статтями 316, 317, 319, 321, 386, 391 ЦК України, статтями 1-23, 76-81, 95, 131, 141, 258-259, 264-265, 280-282, 352, 353, 355 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов - задовольнити частково.
Скасувати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань запис про проведену реєстрацію місцезнаходження юридичної особи: Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ: 42288615) за адресою: 01010, м. Київ, Печерський район, Іпсилантіївський провулок, будинок 5, офіс 33.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ 42288615) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) суму судового збору в розмірі 1 681,60 грн.
В задоволенні інших вимог позову - відмовити.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України. В такому випадку рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення не були вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повторне заочне рішення позивач та відповідач можуть оскаржити в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Апеляційні скарги подаються учасниками справи до Київського апеляційного суду або через Печерський районний суд м. Києва.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Відповідач: Товариства з обмеженою відповідальністю Вердант Воркс (ЄДРПОУ: 42288615 ).
Третя особа: Печерська районна в місті Києві державна адміністрація (01010, м. Київ, вул. М. Омеляновича-Павленка, 15, ЄДРПОУ: 37401206).
Третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 ).
Третя особа: Комунальне підприємство Правочин Мартинівської сільської ради Пулинського району Житомирської області (01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 44-Б, ЄДРПОУ: 42099492).
Суддя Волкова С.Я.
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2020 |
Оприлюднено | 19.11.2020 |
Номер документу | 92941332 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні