Справа № 329/514/20
Провадження № 2/329/181/2020
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 листопада 2020 року смт Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого судді Богослова А.В.,
за участю секретаря судового засідання Сивак В.Г.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідачів Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області, Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області, ОСОБА_2 ,
розглянувши у відритому підготовчому судовому засіданні додаткову позовну заяву ОСОБА_1 про розірвання договору, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 01.07.2020 звернулася до суду із позовною заявою до відповідачів про захист майнових прав, в якій просить: 1)скасувати рішення голови Чернігівської райдержадміністрації за № 418 від 02.12.2016 в частині виділення пасовища ОСОБА_2 ; 2) зобов`язати голову Чернігівської райдержадміністрації виділити їй земельну частку згідно її законного права.
Також, 19.11.2020, позивач ОСОБА_1 надала до суду додаткову позовну заяву під назвою «Клопотання» , в якій пред`являє додаткові дві позовні вимоги: 1) розірвати договір № 25331371 від 14.03.2018, укладений між ОСОБА_2 і ТОВ «Агротекс» про оренду земельної ділянки площею 1,0088, кадастровий номер 2325581900:01:017:0122; 2) зобов`язати ОСОБА_2 виплатити на користь ОСОБА_1 Ѕ отриманого доходу за весь термін оренди.
Позивач ОСОБА_1 в підготовчому судовому засіданні, просила суд прийняти додаткову позовну заяву.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні покладалася на розсуд суду.
Представник відповідача Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області в підготовче судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без участі представника.
Представник відповідача Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області в підготовче судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без участі представника.
Вислухавши пояснення позивача та відповідача, вивчивши додаткову позовну заяву, суд доходить до наступного.
Відповідно до ч.3 ст.49 ЦПК України, до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Як вбачається зі змісту додаткової позовної заяви ОСОБА_1 , остання додатково просить суд: 1) розірвати договір № 25331371 від 14.03.2018, укладений між ОСОБА_2 і ТОВ «Агротекс» про оренду земельної ділянки площею 1,0088, кадастровий номер 2325581900:01:017:0122; 2) зобов`язати ОСОБА_2 виплатити на користь ОСОБА_1 Ѕ отриманого доходу за весь термін оренди.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Додаткова позовна заява ОСОБА_1 містить одну вимогу майнового характеру і одну вимогу немайнового характеру.
Так, відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік встановлено з 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 грн.
Таким чином, позивач за подачу додаткової позовної за вимогою немайнового характеру заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 840 грн. 80 коп.
Документ, що підтверджує сплату судового збору на суму 840 грн. 80 коп. до позовної заяви не долучений.
Крім цього, вимога «зобов`язати ОСОБА_2 виплатити на користь ОСОБА_1 Ѕ отриманого доходу за весь термін оренди» , підлягає грошовій оцінці і є вимогою майнового характеру.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору встановлена в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується.
Таким чином, позивачу необхідно зазначити в позовній заяві суму грошових коштів, яку вона просить суд стягнути з ОСОБА_2 , вказати ціну позову та сплатити судовий збір за вимогою майнового характеру.
Також, відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити:
-повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
-зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
-відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
-перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вимог ч.3 ст.175 ЦПК України, додаткова позовна заява ОСОБА_1 не містить: найменування відповідачів та інших учасників справи, їх місцезнаходження, місце проживання чи перебування, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі) відповідачів та інших учасників справи, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідачів та інших учасників справи.
Крім цього, додаткова позовна заява ОСОБА_1 не містить відомостей про досудове врегулювання спору, якщо такі проводилися, або вказівку на відсутність таких заходів; не містить відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися, або вказівку на відсутність таких заходів; не містить даних щодо зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); позовна заява не містить попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім цього, відповідно до ч.5 ст.49 ЦПК України, у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.
Однак, до заяви не долучено доказів направлення копій додаткової позовної заяви іншим учасникам справи.
Отже, позивачу необхідно усунути усі вище перелічені недоліки додаткової позовної заяви шляхом: 1) надання до суду доказів сплати судового збору в сумі 840 грн. 80 коп. за вимогою немайнового характеру; 2) зазначення ціни позову та надання до суду доказів сплати судового збору за вимогою майнового характеру; 3) зазначення в позовній заяві всіх вище перелічених відомостей відповідно до вимог ч.3 ст.175 ЦПК України; 4) надання до суду доказів направлення копій додаткової позовної заяви іншим учасникам справи.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суд доходить висновку, що додаткова позовна заява не відповідає вимогам ЦПК України і підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 про розірвання договору, зобов`язання вчинити певні дії, залишити без руху, надавши позивачу п`ять днів з дня отримання повного тексту ухвали суду для усунення недоліків.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заява вважається неподаною та повертається позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Оголосити перерву в підготовчому судовому засіданні до 10 год 00 хв 03 грудня 2020 року
Повний текст ухвали складений 19 листопада 2020 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Богослов
Суд | Чернігівський районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2020 |
Оприлюднено | 20.11.2020 |
Номер документу | 92952691 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні