Рішення
від 02.11.2020 по справі 370/2282/20
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" листопада 2020 р. Справа №370/2282/20

Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Косенко А.В., із секретарем судового засідання Захарченко Т.М., розглянувши у підготовчому засіданні у порядку загального позовного провадження у залі суду в смт Макарів Київської області справу за позовом

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Мар`янівської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання в порядку спадкування права власності на спадкове майно за заповітом,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (далі - позивачі), звернулись до суду із позовом до Мар`янівської сільської ради Макарівського району Київської області (далі - відповідач) про визнання в порядку спадкування права власності на спадкове майно за заповітом, в якому, вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їхній батько, ОСОБА_3 .

Після смерті батька відкрилася спадщина, до складу якої увійшов, окрім іншого майна, житловий будинок із господарськими надвірними будівлями та спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 .

За життя ОСОБА_3 склав заповіт, яким все своє майно заповів позивачам. Позивачі своєчасно звернулись до нотаріуса із заявами про прийняття спадщини. На частину спадкового майна позивачам видано свідоцтва про право на спадщину за заповітом. При цьому, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на спадковий будинок нотаріусом відмовлено, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього.

Враховуючи викладене, позивачі просили суд: визнати за ними, право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , по 1/2 частці кожному, а саме на: житловий будинок із господарськими надвірними будівлями та спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 : житловий будинок (А) загальною площею 62,6 кв.м, житловою 37,8 кв.м, веранда (а), ганок (а1), сарай (Б), сарай (В), погріб (Г), вбиральня (Д), сарай (Ж), сарай (З), колодязь питний (№2), хвіртка (№3), огорожа (№4).

Ухвалою Макарівського районного суду Київської області від 29.09.2020 року позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 02.11.2020 р., встановлено відповідачу 15-тиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Також даною ухвалою суду відповідно до ст. 84 ЦПК України витребувано від Макарівської районної державної нотаріальної контори Київської області належним чином засвідчену копію спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 . Витребувані докази надійшли до суду 21.10.2020 року та приєднані до матеріалів справи.

У підготовче засідання позивачі не з`явилися, просили розглянути справу без їхньої участі.

Від відповідача Мар`янівської сільської ради надійшов відзив, яким відповідач позов визнав, просить розглядати справу за відсутності представника сільської ради.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв`язку з визнанням позову відповідачем суд роз`яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, якщо визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Дослі дивши письмові матеріали справи, матеріали спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , суд встановив наступне.

ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько позивачів ОСОБА_3 , який постійно проживав та був зареєстрований у АДРЕСА_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , копіями свідоцтв про народження позивачів, копіями свідоцтв про укладення шлюбу, довідкою сільської ради про останнє місце проживання померлого (а.с. 11-15, 47 зворот).

Після смерті ОСОБА_3 відкрилася спадщина, до складу якої, з поміж іншого майна увійшов житловий будинок із господарськими надвірними будівлями та спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 .

За життя ОСОБА_3 склав заповіт, яким все своє майно заповів позивачам (а.с. 49).

Позивачі у визначений строк звернулися до нотаріуса із заявами про прийняття спадщини після смерті батька (а.с. 48, 48 зворот). На частину спадкового майна позивачам видано свідоцтва про право на спадщину за заповітом (а.с. 70-74).

Також з матеріалів спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 встановлено, що ОСОБА_4 будучи дружиною покійного ОСОБА_3 , від своєї частки у спадковому майні відмовилася, що підтверджується відповідною заявою (а.с. 47)

При цьому, у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на спадковий будинок нотаріусом відмовлено, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів, що підтверджується постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с. 24).

З Виписки з погосподарської книги встановлено, що власником житлового будинку у АДРЕСА_1 був ОСОБА_3 (а.с. 16).

Відповідно до технічного паспорту на будинок садибного типу з господарськими будівлями і спорудами за адресою: АДРЕСА_1 , до складу домоволодіння входять: житловий будинок із господарськими надвірними будівлями та спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 : житловий будинок (А) загальною площею 62,6 кв.м, житловою 37,8 кв.м, веранда (а), ганок (а1), сарай (Б), сарай (В), погріб (Г), вбиральня (Д), сарай (Ж), сарай (З), колодязь питний (№2), хвіртка (№3), огорожа (№4) (а.с. 17-20).

Між сторонами виникли правовідносини, які регулюються вимогами Цивільного кодексу України (далі - ЦК України).

Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків фізичної особи, яка померла (спадкодавець) до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1217 та 1223 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1233 та ч. 1 ст. 1235 ЦК України, заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті. Заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин.

Згідно з ч. 1, ч. 2 та ч. 5 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Не допускається прийняття спадщини з умовою чи із застереженням. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину за законом/заповітом.

У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження (Пленум ВСУ п. 23 Постанови №7 від 30.05.2008 р. Про судову практику у справах про спадкування ).

Приймаючи визнання відповідачем позову, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх належними, допустимими, достовірними, а позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що позивачі будучи спадкоємцями за заповітом майна ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадщину у встановленому законом порядку прийняли, інших спадкоємців, які б прийняли спадщину судом не встановлено, до складу спадщини увійшов житловий будинок з господарськими спорудами у АДРЕСА_1 , щодо якого нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України, якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, проте в даній справі такі особи відсутні.

Згідно ч. 5 ст. 268 ЦПК України датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 5, 76-81, 83, 95, 141, 206, 247, 265, 354-355 ЦПК України суд,

у х в а л и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Мар`янівської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання в порядку спадкування права власності на спадкове майно за заповітом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , в рівних частинах по 1/2 частці кожній, а саме на: житловий будинок із господарськими надвірними будівлями та спорудами, що розташований у АДРЕСА_1 : житловий будинок (А) загальною площею 62,6 кв.м, житловою 37,8 кв.м, веранда (а), ганок (а1), сарай (Б), сарай (В), погріб (Г), вбиральня (Д), сарай (Ж), сарай (З), колодязь питний (№2), хвіртка (№3), огорожа (№4).

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо воно не проголошувалося - з дати складання повного його тексту, через Макарівський районний суд.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 273 ЦПК України.

Судове рішення складено 02.11.2020 року.

Реквізити сторін:

ОСОБА_1 : АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

ОСОБА_2 : АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_3 ;

Мар`янівська сільська рада Макарівського району Київської області: 08051, Київська обл., Макарівський р-н, с. Мар`янівка, вул. Миру, 7, код ЄДРПОУ 05277539.

Суддя А.В. Косенко

СудМакарівський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення02.11.2020
Оприлюднено20.11.2020
Номер документу92957656
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —370/2282/20

Рішення від 02.11.2020

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Косенко А. В.

Ухвала від 29.09.2020

Цивільне

Макарівський районний суд Київської області

Косенко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні