Справа № 626/2609/20
Провадження № 2/626/776/2020
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
19.11.2020 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Гусар П.І., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Фінанс Інновація з третіми особами: приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Баршацьким Ігорем Вікторовичем та приватним виконавцем виконавчого округу м. Києва Єфіменком Денисом Олеговичем про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Фінанс Інновація про визнання виконавчого напису №10472 від 26.10.2020 року, вчиненого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Баршацьким Ігорем Вікторовичем, щодо стягнення з неї заборгованості в розмірі 16935,00 грн. таким, що не підлягає виконанню.
У відповідності до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч.2 ст.185 ЦПК України).
Вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства України враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України. до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До заяви не додано квитанцію про сплату судового збору.
Частиною 3 ст.177 ЦПК України передбачено, що у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
В позовній заяві позивач ОСОБА_1 заявила клопотання в якому просить звільнити її від сплати судового збору зважаючи на її матеріальний стан, а саме отримання заробітної плати у мінімальному розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 8 ЗУ Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але недовше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є:
а) військовослужбовці;
б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;
в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;
г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;
ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 ЗУ Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, за значеній у частині першій цієї статті.
Тобто суд може особу звільнити від сплати судового збору виключно у вищеперерахованих випадках.
При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень її майнового стану. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Повне звільнення від оплати усіх судових витрат застосовується до тих осіб, рівень статків яких не дозволяє взагалі робити будь-які судові витрати, інакше вони не спроможні будуть забезпечити свої найнеобхідніші життєві потреби (житло, харчування, тощо).
Крім того, судові витрати - це передбачені законом витрати (грошові кошти) сторін, інших осіб, які беруть участь у справі, понесені ними у зв`язку з її розглядом та вирішенням, а у випадках їх звільнення від сплати - це витрати держави, які вона несе у зв`язку з вирішенням конкретної справи.
Приписами статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 ЦПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Таким чином, всі учасники процесу є рівними при здійсненні своїх прав та обов`язків, в тому числі у питанні необхідності сплати судового збору.
У розумінні приписів статті 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, звільнення його від сплати може мати місце за наявності виключних обставин. При цьому, заявник має довести існування фінансових труднощів.
Водночас, позивачем не надано суду достатніх та належних доказів наявності обставин щодо відсутності коштів на оплату судового збору, як підстави для звільнення від сплати судового збору.
Долучені до матеріалів справи відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених та утриманих податків містить інформацію про доходи позивача за період з 1 кварталу по 2 квартал 2020 року. Жодних відомостей про те, що позивач не має будь-яких інших доходів у вказаному документі не зазначено. Крім того позивач не надав доказів про його річний дохід за попередній календарний рік.
Надані позивачем відомості не можуть свідчити про те, що позивач не має інших джерел для існування та забезпечення своїх потреб - зокрема для сплати судового збору (вклади, нерухоме та рухоме майно з якого отримується дохід, компенсації, сукупний дохід родини, тощо). Позивачем не надано й документів на підтвердження того, що він має статус малозабезпеченої особи, дохід якої є нижчим від прожиткового мінімуму, що могло б беззаперечно свідчити про його скрутне матеріальне становище.
В зв`язку з цим позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Відповідно до пп.2 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду позовної заяви не майнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року становить 2102,00 грн.
Враховуючи вищевикладене. сума, яка підлягає сплаті судового збору при поданні цієї позовної заяви становить 840,80 грн.
Несплачена сума судового збору підлягає сплаті за наступними реквізитами Населений пункт: Красноградський район/м. Красноград; Отримувач: УК Красноградс рн/КраснограР/22030101, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37886402, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Номер рахунку (IBAN) UA178999980313101206000020300, наявність відомчої ознаки: 00 Без деталізації за відомчою ознакою.
Тобто позивачу потрібно сплатити судовий збір.
Таким чином, приходжу до висновку, що вищезазначені обставини є перешкодою для відкриття провадження у цивільній справі. З огляду на зазначене позовну заяву необхідно залишити без руху, надати позивачу строк для виправлення недоліків, а саме для сплати судового збору.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В:
ОСОБА_1 у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова Компанія Фінанс Інновація з третіми особами: приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Баршацьким Ігорем Вікторовичем та приватним виконавцем виконавчого округу м. Києва Єфіменком Денисом Олеговичем про визнання виконавчого нотаріуса таким, що не підлягає виконанню - залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн. та надати документ, що підтверджує його сплату до суду.
Роз`яснити позивачу, що якщо він відповідно до ухвали суду у встановлений строк не усуне зазначені недоліки заяви, вона вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Красноградський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2020 |
Оприлюднено | 20.11.2020 |
Номер документу | 92974879 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноградський районний суд Харківської області
Гусар П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні