ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 380/8096/20
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
20 листопада 2020 року місто Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
розглянувши у порядку письмового провадження клопотання представника позивача про відмову від позову у справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБХАЕС» про стягнення заборгованості, -
в с т а н о в и в:
01.10.2020 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 до товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБХАЕС» код ЄДРПОУ 33863025, місцезнаходження: 79021, м. Львів, вул. Садова, 2а, в якій позивач просить:
- стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБХАЕС» на користь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 1169,89грн заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за Списком № 2.
Ухвалою від 06.10.2020 суддя прийняв позовну заяву до розгляду й відкрив провадження у справі.
10.11.2020 представник позивача подала до суду клопотання про відмову від позову та просила закрити провадження у справі.
Розглянувши клопотання представника позивача, суд дійшов наступних висновків.
У частині першій статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Суд встановив, що відмова позивача від позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, а тому приймається судом.
Вказане зумовлює висновок суду про закриття провадження у справі.
Водночас, суд вважає за необхідне роз`яснити, що відповідно до частини другої статті 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Щодо стягнення судових витрат, суд зазначає наступне.
КАС України містить спеціальні норми, які регулюють питання розподілу витрат у разі відмови позивача від позову (стаття 140 КАС України), а також повернення судового збору (стаття 142 КАС України).
Згідно з приписами статті 142 КАС України, які кореспондуються з частинами третьою, четвертою статті 7 Закону України «Про судовий збір» , у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
У разі вирішення справи шляхом примирення, відмови від позову, визнання позову відповідачем на стадії перегляду рішення в апеляційному чи касаційному порядку суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення скаржнику (заявнику) п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого ним при поданні відповідної апеляційної чи касаційної скарги.
Водночас, відповідно до статті 140 КАС України у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються із позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від сплати судових витрат. Однак якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати із відповідача.
Системний аналіз зазначених норм свідчить про те, що частина перша статті 142 КАС України стосується повернення судового збору позивачу з відповідного бюджету у зв`язку із відмовою позивача від позову. Ця норма не пов`язана зі статтями 139, 140 КАС України, оскільки не регулює питання стягнення з однієї сторони на користь іншої судового збору в порядку розподілу судових витрат.
Варто зауважити, що питання повернення судового збору та розподілу судових витрат мають різну правову природу, не є пов`язаними, а підстави та порядок їх застосування регулюються по-різному. Зокрема, частина перша статті 142 КАС України може бути застосована у тому випадку, коли має місце відмова позивача від позову, що не пов`язана із задоволенням його відповідачем після подання позовної заяви, оскільки у такому випадку розподіл судових витрат згідно частини першої статті 140 КАС України не здійснюється.
Разом з тим, якщо позивач відмовився від позову внаслідок його задоволення відповідачем після подання позовної заяви, то цілком обґрунтованим є покладення на відповідача обов`язку відшкодувати понесені позивачем витрати як міра відповідальності за поведінку, яка змусила позивача вирішувати спір у судовому порядку.
Суд при розгляді вказаного питання враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, викладені у постанові від 25.02.2020 у справі № 260/1378/18.
Суд встановив, що відповідач 09.11.2020 сплатив борг у розмірі 1169,89грн (призначення платежу - пільгова пенсія).
Таким чином, відповідач задовольнив вимоги позивача про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій за Списком № 2 у розмірі 1169,89грн після подання позовної заяви. Саме у зв`язку із задоволенням позову після подання позовної заяви позивач відмовився від позову.
З огляду на вказане, суд вважає, що з відповідача на користь позивача необхідно стягнути судовий збір у розмірі 2102,00 грн, сплачений згідно з платіжним дорученням від 29.09.2020 №2953.
Керуючись статею 140, пунктом 2 частини першої статті 238, статтями 243, 248 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
клопотання представника позивача про відмову від позову задовольнити.
Прийняти відмову позивача від позову.
Закрити провадження у справі за позовом Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБХАЕС» про стягнення заборгованості.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Галенергомонтаж УБХАЕС» код ЄДРПОУ 33863025, місцезнаходження: 79021, м. Львів, вул. Садова, 2а на користь Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області код ЄДРПОУ 13814885, місцезнаходження: 79016, м. Львів, вул. Митрополита Андрея, 10 судовий збір у розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) грн 00 коп.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повної ухвали суду.
Повна ухвала суду складена 20 листопада 2020 року.
Суддя А.Г. Гулик
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2020 |
Оприлюднено | 23.11.2020 |
Номер документу | 92982508 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Гулик Андрій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні