Справа № 487/6745/20
Провадження № 1-кс/487/6618/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.11.2020 року Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №42020160000000602 від 25.06.2020 про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
10.11.2020 року слідчий Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості про вчинення якого 25.06.2020 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР) за № 42020160000000602, ініціював перед слідчим суддею вказане клопотання, в якому просив надати слідчим Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , які входять до складу слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження, а також прокурорам групи прокурорів у кримінальному проваджені прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_13 , ОСОБА_4 , або за їх дорученням оперативним співробітникам УВБ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_14 , ОСОБА_15 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів речей та документів для можливості ознайомитись з ними та вилучити їх (здійснити виїмку), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , асаме: відомості електронного журналу пункту пропуску ДП« ІНФОРМАЦІЯ_2 » у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 за період з 01.01.2019 по дату винесення ухвали.
Клопотання мотивоване тим, що отримання вищевказаних речей і документів необхідно для встановлення відомостей, що мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в тому числі встановлення факту зловживань службовим становищем службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 , які можуть бути використанні як докази вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст.364 КК України.
Слідчий до судового засідання не з`явився, надав заяву, у якій просив розгляд справи провести без участі слідчого.
Відповідно до ст. 163 КПК України, клопотання розглянуто без участі особи у володінні якої знаходяться речі та документи.
Перевіривши клопотання, матеріали, якими слідчий його обґрунтував, включаючи витяг з ЄРДР щодо кримінального провадження, в рамках якого воно подано, слідчий суддя дійшов наступного.
Із матеріалів клопотання вбачається, що Другим слідчим відділом Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42020160000000602 від 25.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
У ході досудового розслідування встановлено, що 12.06.2020 з території України через ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (Паром) здійснено виїзд громадян Грузії ОСОБА_16 на транспортному засобі «MERCEDES-BENZ S65AMG», ідентифікаційний номер НОМЕР_2 та ІНФОРМАЦІЯ_6 на транспортному засобі «MERCEDES-BENZ G55AMG», ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , які 09.07.2019 заїхали з території Грузії на територію України у митному режимі тимчасове ввезення.
Службовими особами відділу митного оформлення № 3 митного поста « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ІНФОРМАЦІЯ_4 за порушенням вимог ст.380 Митного кодексу України, після спливу встановленого законом строку в один рік, шляхом внесення у базу митної служби недостовірних відомостей, надано дозвіл на виїзд з території України вказаних транспортних засобів до території Грузії.
Згідно наявної інформації, на момент виїзду зазначених транспортних засобів з території України громадяни Грузії ОСОБА_16 та ОСОБА_17 знаходились за межами території України.
Встановлено, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , перебувають наступні речі та документи: відомості електронного журналу пункту пропуску ДП« ІНФОРМАЦІЯ_2 » у службових осіб прикордонного загону у м. Чорноморськ за період з 01.01.2019 по дату винесення ухвали.
Вказані документи та відомості, що у них містяться, можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій та інших обставин, визначених ст. 91 КПК України.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність обставин, на які він посилається, та наявність підстав, передбачених частинами 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні документи іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
З урахуванням викладеного і керуючись статтями132,160,163,164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №42020160000000602 від 25.06.2020 про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ слідчим Другого слідчого відділу Слідчого управління Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , які входять до складу слідчої групи з розслідування даного кримінального провадження, а також прокурорам групи прокурорів у кримінальному проваджені прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_13 , ОСОБА_4 , або за їх дорученням оперативним співробітникам УВБ ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_14 , ОСОБА_15 до оригіналів речей та документів для можливості ознайомитись з ними та вилучити їх (здійснити виїмку), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , асаме: відомості електронного журналу пункту пропуску ДП« ІНФОРМАЦІЯ_2 » у службових осіб прикордонного загону у м.Чорноморськ за період з 01.01.2019 по дату винесення ухвали.
Строк дії ухвали до 18.12.2020 року (включно).
Роз`яснити положення частини 1статті 166 КПК України, згідно яким, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення вказаних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 92991705 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Гаврасієнко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні